reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

PCOS - stymulacja gonadotropinami

Po wczorajszej nowinie mam ochotę nie brac więcej anty tylko działac. Nie stać w miejscu tylko szukać rozwiązania. I idąc tym tropem postanowiłam, że tak jak wczesniej sobie powiedziałam będę brała anty 2 miesiące (no chyba, że mi gin będzie kazać brać dłużej) ale umówiłam się na konsultacje to innego lekarza od leczenia niepłodności. Dr Żak z MedArt. Polecila mi go poprzednia gin. Dużo kobiet "uratował" przed in vitro. Co prawda 300zl to trochę dużo za wizytę ale chce znać jego opinie. Jutro się dowiem może czegoś u immunologa, w przyszły poniedzialek u niego a 10.03 do Kuśnierczak. Chciałabym jeszcze spróbować naturalnie zanim w pełni podejdziemy do in vitro. Tzn jeżeli oboje powiedzą że tylko to to zaczynamy działać i robić badania. Chciałam przerwę od tego wszystkiego ale już nie mogę wysiedzieć na tym zawieszeniu... Ostatnio też myślę czy np nie mam wrogiego śluzu... Ale ze na to nie ma jako takiego lekarstwa to juz sobie zamówiłam żel ułatwiający drogę plemniką
Powiem ci szczerze że i tak podziwiam że zdecydowaliście się na anty,wiem że wyciszają jajniki ale nigdy się z tym nie spotkałam przez prawie 4 lata chodzenia po lekarzach starając się o dziecko,ja po hiperstymulacji zrobiłam sobie przerwę,jajniki wogole bez leków nie wiedzą co to owulacja. Jak narazie odstawiłam wszystkie leki nawet progesteron na miesiączkę i ku mojemu zdziwieniu dostaje okres bardzo szybko,nie jest taki długi i praktycznie bezbolesny. Coś się musiało poprzestawiać przez leki ale i tak z ciekawości podpatruje na monitoringu i nic się nie dzieje. Ja już jestem zmęczona tymi lekami,badaniami,szpitalami. Detox robię do czasu stymulacji in vitro,raz podchodzimy i odpuszczam. Co dalej będzie to czas pokaże. Zresztą u mnie jest inna sytuacja. Ja przeszłam trzy lata temu przez nowotwór i mi się sytuacja komplikuje. Bardzo ryzykuje z ciążą że komórki nowotworowe powrócą więc u mnie sytuacja nie jest taka jasna i klarowna. Ja nie mogę byc stymulowana wieczność probujac naturalnie czy z inseminacja,za duże ryzyko dla mnie Z jednej strony pragnę być mamą i nie wyobrażam sobie życia bez dziecka a z drugiej boję się że zapłacę za wysoka cenę za te starania. Dlatego tylko jedna stymulacja i jedna szansa. Jak się nie uda,skupiam się na swoim związku i kreowaniu pięknych wspólnych dni w życiu. Tak jak wspomniałaś szkoda że człowiek nie zna konkretnej przyczyny tylko wciąż jest w zawieszeniu i niewiedzy...
 
reklama
Poszłam w anty dlatego że jedna dziewczyna długo się starała, plamiła całe cykle i nikt nie widział co jej jest. W końcu jeden lekarz kazał odstawić stymulacje, brać anty chyba 2mieisace i jak ruszyli ponownie ze stymulacja to im się udało. Żeby było smieszniej dziewczyna w pierwszym cyklu na anty miała owulację... [emoji23] Liczę że i u nas tak będzie [emoji120]
Powiem ci szczerze że i tak podziwiam że zdecydowaliście się na anty,wiem że wyciszają jajniki ale nigdy się z tym nie spotkałam przez prawie 4 lata chodzenia po lekarzach starając się o dziecko,ja po hiperstymulacji zrobiłam sobie przerwę,jajniki wogole bez leków nie wiedzą co to owulacja. Jak narazie odstawiłam wszystkie leki nawet progesteron na miesiączkę i ku mojemu zdziwieniu dostaje okres bardzo szybko,nie jest taki długi i praktycznie bezbolesny. Coś się musiało poprzestawiać przez leki ale i tak z ciekawości podpatruje na monitoringu i nic się nie dzieje. Ja już jestem zmęczona tymi lekami,badaniami,szpitalami. Detox robię do czasu stymulacji in vitro,raz podchodzimy i odpuszczam. Co dalej będzie to czas pokaże. Zresztą u mnie jest inna sytuacja. Ja przeszłam trzy lata temu przez nowotwór i mi się sytuacja komplikuje. Bardzo ryzykuje z ciążą że komórki nowotworowe powrócą więc u mnie sytuacja nie jest taka jasna i klarowna. Ja nie mogę byc stymulowana wieczność probujac naturalnie czy z inseminacja,za duże ryzyko dla mnie Z jednej strony pragnę być mamą i nie wyobrażam sobie życia bez dziecka a z drugiej boję się że zapłacę za wysoka cenę za te starania. Dlatego tylko jedna stymulacja i jedna szansa. Jak się nie uda,skupiam się na swoim związku i kreowaniu pięknych wspólnych dni w życiu. Tak jak wspomniałaś szkoda że człowiek nie zna konkretnej przyczyny tylko wciąż jest w zawieszeniu i niewiedzy...
 
Poszłam w anty dlatego że jedna dziewczyna długo się starała, plamiła całe cykle i nikt nie widział co jej jest. W końcu jeden lekarz kazał odstawić stymulacje, brać anty chyba 2mieisace i jak ruszyli ponownie ze stymulacja to im się udało. Żeby było smieszniej dziewczyna w pierwszym cyklu na anty miała owulację... [emoji23] Liczę że i u nas tak będzie [emoji120]
Ale ja też tak miałam tylko u mnie problemem byla torbiel która nie chciała zejść po lekach.
Dostałam anty na miesiąc - torbiel ładnie zniknęła, potem od razu stymulacja i monitoring. Jestem po pierszym cyklu i owulację miałam ksiazkową.
 
Ja praktycznie za każdym razem miałam ksiazowo...
Ale ja też tak miałam tylko u mnie problemem byla torbiel która nie chciała zejść po lekach.
Dostałam anty na miesiąc - torbiel ładnie zniknęła, potem od razu stymulacja i monitoring. Jestem po pierszym cyklu i owulację miałam ksiazkową.
 
Czesc dziewczyny 😉 biore clo pierwszy raz, brałam od 2dc do 7dc z racji aby jakos trochę skrócić te cykle, w 9dc na monitoringu kilkanaście pęcherzyków ale nie miały wiecej niż 8mm, objawów owu brak. Dzisiaj byłam i Jest pęcherzyk 13.5 mm czy 14mm ale stwierdzil ze trochę mało patrząc jak w czwartek były wszystkie 8mm, ale jest plyn kolo lewego jajnika czy jakoś tak i teraz albo owu byla i przegapiłam albo jeszcze będzie z tego pecherzyka ale on na niego zbytnio nie liczy ze po clo za mały przyrost i nie wiem co myśleć 🤷‍♀️ dzisiaj rano chlusnelo ze mnie śluzem, chyba ze ta owu byla dzisiaj? Ja juz zbytnio nie wiem 🤷‍♀️
 
Czesc dziewczyny [emoji6] biore clo pierwszy raz, brałam od 2dc do 7dc z racji aby jakos trochę skrócić te cykle, w 9dc na monitoringu kilkanaście pęcherzyków ale nie miały wiecej niż 8mm, objawów owu brak. Dzisiaj byłam i Jest pęcherzyk 13.5 mm czy 14mm ale stwierdzil ze trochę mało patrząc jak w czwartek były wszystkie 8mm, ale jest plyn kolo lewego jajnika czy jakoś tak i teraz albo owu byla i przegapiłam albo jeszcze będzie z tego pecherzyka ale on na niego zbytnio nie liczy ze po clo za mały przyrost i nie wiem co myśleć [emoji2368] dzisiaj rano chlusnelo ze mnie śluzem, chyba ze ta owu byla dzisiaj? Ja juz zbytnio nie wiem [emoji2368]
Wiadomo, każdy organizm jest inny. U mnie w 13dc pecherzyki po 18-20mm ale to już na którymś z kolei stymulowanym cyklu. Nie pamiętam jak było na poczatku... Pamiętaj, że pęcherzyk rosnieod 1mm-2mm dziennie... Jest to też tak małe że czasem trudno idealnie zmierzyć. A jest też taka mozliwosc, że nie zareagowałaś na stymulacje tak jak powinnaś. Ja przy lamettcie i fostimonie dopiero w 3 cyklu zareagowałam prawidłowo
 
Wiadomo, każdy organizm jest inny. U mnie w 13dc pecherzyki po 18-20mm ale to już na którymś z kolei stymulowanym cyklu. Nie pamiętam jak było na poczatku... Pamiętaj, że pęcherzyk rosnieod 1mm-2mm dziennie... Jest to też tak małe że czasem trudno idealnie zmierzyć. A jest też taka mozliwosc, że nie zareagowałaś na stymulacje tak jak powinnaś. Ja przy lamettcie i fostimonie dopiero w 3 cyklu zareagowałam prawidłowo
No wlasnie dzisiaj zaczął mi się sluz o 10 gdzieś to może ta owu byla dzisiaj albo będzie z tego pecherzyka, teraz patrzę a ten się ciągnie 🤷‍♀️
 
reklama
U mnie oczywiście nic nie wyszło. CRP i OB mam podwyższone więc do kontroli, być może będę musiała brać Acard też bo coś tam. I najlepsze w synewo mam ANA dodatnie a w diagnostyce ujemne [emoji23] ale mówi że to są tak małe normy, że po prostu jedne laboratoria nie wychwytują a drugie tak. Mam iść do laryngologa, stomatolog aby wykluczyć stany zapalne
 
Do góry