reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja ciała podczas ciąży

Dołączył(a)
30 Październik 2011
Postów
5
Kochane Mamusie!

Mam do Was pytanie odnośnie pielęgnacji ciała podczas ciąży. Troszkę boję się tych zmian jaką zajdą w moim ciele i nieprzyjemnych pamiątek, chodzi głównie o rozstępy :angry: Macie jakieś sprawdzone kosmetyki do pielęgnacji brzuszka i piersi?
Będę wdzięczna za każde sugestie ;-)
 
reklama
Ja uzywalam kosmetykow Perfecta Mama,pozatym rozstepy to gdzies tam napewno sie pojawia,ale kosmetykami mozna je zredukowac do minimalniej widocznosci:)
 
Witaj:) jedyny kosmetyk ktory sie sprawdza to olejek w zelu jonsona , przynajmniej w moim wypadku :) w ciazy jestem strasznie podatna na rozdraznienia i alergie ..a ten olejek nie uczula swietnie nawilza , po pierwszej ciazy mam brzuszek bez rozstepow .teraz mysle tez mi sie uda ;)
 
A ja używam zwykłej oliwki i balsamu kokosowego z Yves Rocher. I nadal nic :) ale radzę też smarować "boczki", nogi i pupę, bo tam też się pojawiają.
 
a ja polecam mustelę podwójnie działający krem przeciw rozstępom - zero rozstępów:tak:smarowałam się od początku ciąży i po porodzie około 2 tyg
 
reklama
U mnie w rodzinie nie ma skłonności do rozstępów i takowych więc i ja nie mam ale dbałam mimo to o siebie, zdrowo się odżywiałam, dużo smarowałam-codziennie po 2 razy, czasami rzadziej-ale nie żeby jakimiś specjalnymi kremami, balsamem który akurat był pod ręką. Dużo nie przytyłam w ciąży, 11 dni po porodzie miałam już 10 kg mniej. Uważam, że dieta też ma wiele w związku z rozstępami. Może się mylę ;)
 
Do góry