reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i opieka nad naszymi maluszkami

U nas to samo..przebiorę Młodego przed jedzeniem to od razu jest kupka w nowego suchego pampersa...

Odpadł nam dzisiaj kikutek :-)
 
reklama
a mi nikt nic nie mówił o witaminkach :-:)-:)-(
mogę tak sama kupić? bez konsultacji z położna albo pediatrą? wszystkie dzieciaczki karmione tylko piersią powinny dostawać te witaminki? i od kiedy powinno się je podawać?

ja przebieram małą przed jedzonkiem, a pieluszki nie podwijam pod pępuszkiem, zakładam na niego, a już zaczyna się ruszać, więc mam nadzieję, że na dniach odpadnie :tak:

a moja mała wciąż ma te plamki, które wychodzą Jej jak się denerwuje zazwyczaj, jak płacze i jak się spoci :dry: no i takie małe krosteczki tez zauważyłam - chyba te, o których aga_q pisała...

no i oczko wciąć ropieje, a przemywam solą fizjologiczną i nie widać poprawy :-( a jak często można przemywać ta solą oczko? bo ja częstawo to robię....

a smarujecie czyms buźke dzieciaczkom?

aha, skoro była mowa o pielegnacji chłopców, to może teraz o dziewczynkach co nie co? ja małej po kąpieli odchylam wargi i przemywam ten biały śluz - dobrze robię? :confused: czy lepiej go zostawić?
 
Ostatnia edycja:
Ja przebieram Matiego w zależności od tego, czy jest bardzo głodny, przed lub po jedzonku :tak:. Jesli bardzo płacze :wściekła/y:, to najpierw karmię, a potem po odbiciu przebieram, bo licze na to, że zdąży coś tam narobić :-p:rofl2:, a jak długo np. spał i potem się budzi, ale nie płacze aż tak bardzo, to najpierw przebieram, a potem karmię. Mi położne mówiły, że zmieniać pieluchę trzeba zawsze przed karmieniem, ale ja to robię na wyczucie.

Jesli chodzi o pielęgnację dziewczynek, to ja tej wydzieliny nigdy nie usuwałam :no:, tylko myłam delikatnie, żeby tam woda w kąpieli sama wymyła i nic więcej, chyba, że jest luźna kupa, to wiadomo, że wymywając kupę wodą lub chusteczką wymyje się wydzielinę, wtedy delikatnie należy rozsunąć wargi i przemyć :tak:, ja teraz Natalce to chusteczką tak delikatnie kupkę usuwam, jak ma luźniejszą, a jak nie, to przy kąpieli woda sama oczyszczaq, a ja tak leciutko tylko przemywam.

A Mati to ma takiego cela, że jak go przebieram i przez kilka sekund nie ma pieluchy, to zdarza się, że wystrzeli mi sikiem na lewą stronę i też wszystko do przebrania :rofl2::-D;-):szok:.
 
a mi nikt nic nie mówił o witaminkach :-:)-:)-(

u mnie w ''książeczce zdrowia dziecka'' na stronie ''wypisowe badanie nooworodka" (ja mam na stronie 7) jest przystawiona pieczątka czerwona:
zalecenia:
VITAK 1 kaps./dzień od 8. doby życia do końca 3. miesiąca życia
VITAD 1 kaps./dzień od 15. doby życia do ...
(nie mam napisane do kiedy ta witamina D)
nasz szpital rekomenduje podawanie tych kapsułek co wcześniej dawałam linki;
one są bez recepty;
jeśli normalna witamina D to na receptę od pediatry.
witaminę K podaje się dziecom karmionym piersią.
jeśli jest na mleku sztucznym lub jest karmienie mieszane to się K nie podaje.
 
Moj Jasiek tez jak jest przebierany i nie daj Boze za dlugo pampersa rozwijam to chyba czuje chlod po girach i sikala dokola a glownie na siebie.
Ja pieluchy na pempka nie podwijalam tylko dokladnie czyscilam.
Vigantol mam jedna kropelke dziennie.
A przewijam w trakcie miedzy jednym cyckiem a drugim bo mi przysypia w czasie jedzenia i to najlepszy sposob na rozbudzenie.
 
Hanka mi sie wczoraj w nocy zaksztusiła pokarmem,zrobiła cała sina i przestała oddychac.God co ja tam przeżyłam.Dobrze ze mam jakies pojecie o pierwszej pomocy bo by mi umarła na rękach.:-(
 
U nas masakra... Hania nabawiła się kataru i cały dzień noszę ją na rękach. Dobrze że chociaż gorączki nie ma... W tym nadrabia mamusia czyli ja - termometr stwierdził dzisiaj 39,1 st. Do tego wszystkiego mój mąż wyjechał i jestem z Malutką sama:-( Pomału dostaję już kota:szok: Poradźcie jak się pozbyć tego kataru u Malutkiej? Wkraplam jej sól fizjologiczną, odciągam gruszką co tylko się da, ale nosek zaraz jest znów pełny...
 
Moj maly wczoraj wariowal cale popoludnie, ciagle siedzial przy cycu. Wieczorna kapiel i karmienie tak go rozmarzyly, ze jak usnal o 22giej, tak wstal o 6.30!!!!!!!! Myslicie, ze powinnam go budzic na karmienie, jak tak dlugo spi? Sama juz nie wiem. Do tej pory wychodzilam z zalozenia, ze sam sie obudzi jak bedzie glodny, ale pierwszt raz sie zdarzylo, zeby az tak dlugo spal.
 
Celinka moja Zuzia też tak długo spała, raz próbowałam ją obudzić ,a potem dałam spokój , rosła , więc myślę , że jak śpi to niech śpi.
AdiLea dokładnie wiem co czujesz , przeszłam przez to z Zuzią , zdarzyło jej się kilka razy , aż trafiłyśmy na oddz. niemowlęcy na obserwację w kierunku zachłystowego zapalenia płuc. Zrobili jej badania i nic jej nie było może tylko poza niedojrzałością niektórych układów, a neurolog stwierdził , że ma zwiększone napięcie mięśniowe i kazał układać dużo na brzuszku , poskutkowało.
 
reklama
Gemini kup olejek lawendowy i kilka kropel na poduszke jak kladziesz mala i do ka[ieli obowiazkowo to ci sie bedzie inhalowac. Jak nosisz na rekach to bluzke se pokrop. I masc majerankowa pod nos.
 
Do góry