reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja

A myjecie dzieciaczki w wanienkach czy kubełkach Tummy Tub? Bo my mamy kubełek ale na razie jak pępek nie odpadł to go nie stosujemy, tylko w miednicy myjemy. Nie mogę się doczekać jak wsadzimy mała do kubla:-D
 
Ostatnia edycja:
reklama
nie mam wiaderka. Mam wanienkę i zwykła miskę. I powiem wam ze jak meza nie bylo a mała się obrobiła po brzeg pieluszki to wpadłam na pomysł mycia jej w tej misce - o takiej:
13302.jpg
Strasznie jej sie podobalo - bo w wanience nam płakała. A tu nie. I troche żaluje ze wiaderka nie kupiłam - ale teraz juz nie bede sie bawić - mloda wanienkę polubiła.

Agrafka - ja mam przy zlewie kuchennym wyciagana wylewkę - i traktuje ja dla malej jak słuchawke prysznicową. A próbowalas namydlić - i splukac sluchawką? Dziecko na przedramieniu lezy stabilnie - i ja bym pewnie tak robila. Albo metoda z miską :)
 
Ostatnia edycja:
ja kąpie Milana w zwykłej wannie ok 10 minut ;-) nie kupowałam nic do kąpieli, ani wanienki ani tuby ani miski :-p
 
My też kapiemy jakieś 5-7 minut:tak:
tzn. ja namydlam Wojtka na przewijaku (tak samo robilam z Kuba i sie sprawdzilo), mama mi tak doradziła a pozniej wkladam do wanienki i się pluczemy 5 minutek:tak: Uwielbia to
 
Ja moją kąpie tak 5-7 min. w zwykłej wanience i w Balneum ze względu na rumień ( nie muszę później już jej natłuszczać). Moja mała też uwielbia kąpiel :-), do tej pory raz nam tylko płakała przy kąpieli.

Też mam ten żel poporodowy stosuje go od 2 tyg. ale mnie to wyszły rozstępy i na brzuchu i na piersiach tuż po porodzie :-(. Teraz pozostaje mi walczyć z nimi. Może któraś z was zna preparat na rozstępy na piersi tak aby nie trzeba było go zmywać przed każdym karmieniem?

Pępuszek nam odpadł pięknie po 7 dniach ale teraz małej jeszcze kikutek krwawi chyba dlatego że ma zawinięty ten pępuszek tak że ciałko jej nachodzi na kikutek i to powoduje krwawienie, kiedy możemy wietrzymy no i przemywamy octeniseptem i gazikami jałowymi ale kiedy się całkowicie zagoi?!
 
Ostatnia edycja:
U nas kąpiel trwa około 5 minut. Młody nie płacze (to dzięki zawijaniu go w pieluszkę), ale jest zmarźlakiem. Za to nie za bardzo lubi pielęgnację pępka, wtedy mamy ryk :sorry2:
 
Ja moją kąpie tak 5-7 min. w zwykłej wanience i w Balneum ze względu na
Pępuszek nam odpadł pięknie po 7 dniach ale teraz małej jeszcze kikutek krwawi chyba dlatego że ma zawinięty ten pępuszek tak że ciałko jej nachodzi na kikutek i to powoduje krwawienie, kiedy możemy wietrzymy no i przemywamy octeniseptem i gazikami jałowymi ale kiedy się całkowicie zagoi?!
no ja mam podobnie. na początku się przestraszyłam tego krwawienia no ale przemywamy i czekamy aż się wyłuszczy. na szczeście ta większa część z klipsem odpadła szybciutko.
 
My kąpiemy w wanience takiej białej z ikei. Gocha całkiem lubi szczególnie gdy jest na brzuszku tzn P trzyma ja na przedramieniu a ona nogami majta w wodzie. W tej wanience są takie gumowane falki antypoślizgowe i stopy jej się zaczepiają o te falki i dupcię do góry podnosi więc musimy uważać, żeby się jej głowa do wody nie nachyliła. Ale ewidentnie sprawia jej to przyjemność choć staramy się nie dopuszczać do tego bo kręgosłup za słaby jeszcze.
Wlewamy emolium do kąpieli i potem smarujemy emolium do ciała.
Miałam zamiar nie kupować emolientów ale skóra wydawała się sucha więc się wycofałam z założeń i wysłałam P do apteki;)
Choć położna mówiła, że wcale suchej nie ma za bardzo.

Dodatkowo dupkę przy zmianie pieluch smarujemy kremem bambino z cynkiem plus tormentiol/sudokrem przy samym odbycie bo jakieś tam ma coś strupkowatego. No i na razie odparzeń brak:)

Aha, i zaczęłam wymywać jej dupkę wodą i wacikami jednak chusteczki sa kiepskie. Babydream faktycznie zbyt suche, pampers może i nawet ok ale przy tak rzadkich kupach schodzą błyskawicznie. Najlepiej i najszybciej wacik zamoczony w wodzie i dupcia czysta;)

Taki filmik widziałam z Zawitkowskim kąpiącym się razem z maluchem w wannie i mam zamiar spróbować ale to raczej nie w ciągu dnia tylko pod wieczór z P.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Igora też kąpiemy w wanience ok 5 min. Potem zaczyna się niecierpliwić. Wlewam tylko do wanienki nakrętkę Oilatum.
 
Do góry