reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

reniuszek, bede sledzic Twojego bloga :)

Wczoraj poczytalam i tak:
- pieluchy prac w polowie ilosci proszku bez zmiekczaczy i wybielaczy z chlorem - ja piore w plynie i daje zmiekczacz (zakupie proszek i nie bede dawac plynu do plukania) wtedy beda bardziej chlonne.

Ktoras z Was tu wspominala o reczniczkach w Ikea. Jak sie sprawdzaja?

Wlasnie przyszla kolejan pieluszka :-)
 
reklama
aga cina z praniem to ja robie tak :
piore z minimalna iloscia proszku do prania, dodaje odkazacz.
raz w miesiacu a nawet dwa plucze wszystkie wklady pod bierzaca woda wrzucam do bebna pralki , nastawiam program na 90stopni do pojemnika na proszek wsypuje kwasek cytrynowy i piore tak, po wypraniu wlaczam jeszcze raz albo dwa razy sam program plukanie i voila :)

kieszonki sio i aio z kolei raz lub dwa razy w miesiacu piore recznie w cieplej wodzie z plynem do mycia naczyn.porzadnie wyplukuje. wrzucam do pralki na standardowy program bez dodakow detergentow i po wypraniu 3x program plukanie


co do recznikow z ikei ok, chociaz jak dla mnie zadnej super rewelacji nie ma, sprawdza mi sie tak samo jak tetra , z tymze recznik wiadomo jest bardziej miesisty :)
pokupowalam ostatnio sciereczko/reczniczki z frotty bambusowej . sa dosc spore 55x40 cm , formuje na trzy i wraz z wkladem sucha pupa do otulacza- bardzo lubie :)
 
Cześć dziewczyny :)

Żeby było szczerze od początku - pracuję w sklepie z pieluchami i chustami (ale odkryłam chusty i pieluchy duuużo wcześniej - prywatnie, a praca w sklepie to z racji tego, że mnie nie chcieli w żadnej bibliotece ;-))
No więc pracuję w tym sklepie, jestem mamą, jestem instruktorem noszenia w chuście, i do tego wszystkiego migałam z moim dzieckiem ;)

Ja pieluchowałam wielorazowo swojego synka. Teraz to już przeszłość, bo ma 3,5 roku ;) Ale nigdy nie używałam otulaczy wełnianych... Czy któraś z was używała? jakie są wasze opinie? Pytam - szczerze - zawodowo, bo w sklepie mamy kilka i mamy co jakiś czas pytają. Ja teorię znam - że oddychają, nie odparzają... a jak w praktyce? Może podzielicie się ze mną swoimi doświadczeniami?
 
Ja piorę w proszku potion albo bambinex- 2 łyżki stołowe i spokój ;-) nie muszę się martwić czy się nie "przytkają" czy się na pewno dobrze wypłucze wszystko itp potion nie potrzebuje już nawet nappy fresh czy olejku. Jedno opakowanie które kosztuje ok 30zł starcza mi na dwa miesiące.

Niestety nie miałam otulaczy wełnianych jakoś boję się ich konserwacji i tych róznych zabiegów, ale słyszałam same pozytywy :tak:




Dziewczyny nie widzę tu odpowiedniego wątku, a "pozbywam się" części pieluszek.
Zapraszam :
Pieluszki prawie nowe! applecheeks , real easy aio, formowanka ecopi, maylily, wkłady małe me, bambamsy !
 
Witam, ja początkująca jestem, więc nurtuje mnie pewna kwestia, a mianowicie: jak to jest z tymi papierkami na kupkę? Mam 4m córcię na mleczku mamusiowym. Kupki jakie są i kiedy - pewnie każda wie. Czy więc mam ten papierek wkładać ciągle, przy każdym przewijaniu nowy. Czy póki kupki się nie unormują i zgęstnieją darować je sobie, bo i tak za każdym razem ufajdane jest wszystko dookoła? No a jeżeli mam je jednak dawać - to czy nie jest to dla niej mało przyjemne. Trochę szorstki ten papierek. Wyściółka jest o wiele milsza. Z góry dziękuję za pomoc.
 
Moje doświadczenie jest takie, że te papierki sprawdzają się, jak kupki robią się bardzie "zwarte" ;) Kupki dziecka karmionego wyłącznie mlekiem mamy i tak przeciekają na wszystkie strony, więc ja sobie papierki odpuszczałam :)

A otulacze wełniane to podobno super... i w pielęgnacji łatwe... prać często nie trzeba;-) (ja tylko z opinii innych mam i teorii...) Ja przy drugim dziecku (o ile będzie takowe...) na pewno przetestuję :)
 
Ja piorę w proszku potion albo bambinex- 2 łyżki stołowe i spokój ;-) nie muszę się martwić czy się nie "przytkają" czy się na pewno dobrze wypłucze wszystko itp potion nie potrzebuje już nawet nappy fresh czy olejku. Jedno opakowanie które kosztuje ok 30zł starcza mi na dwa miesiące.

Niestety nie miałam otulaczy wełnianych jakoś boję się ich konserwacji i tych róznych zabiegów, ale słyszałam same pozytywy :tak:




Dziewczyny nie widzę tu odpowiedniego wątku, a "pozbywam się" części pieluszek.
Zapraszam :
Pieluszki prawie nowe! applecheeks , real easy aio, formowanka ecopi, maylily, wkłady małe me, bambamsy !

a gdzie kupujesz proszek potion albo bambinex
a do babinexu trzeba dodawać nappy???

my póki co mamy kieszonki, ale i za chude nóżki więc czekamy na 4kg żeby testować
 
reklama
Do góry