reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pieluchy wielorazowe

reklama
Upss, wyjdzie, ze jestem jakoś mało higieniczna, ale u mnie brudne pieluchy lądują do wora (na wyjazdach) lub do zwykłego wiaderka które stoi u mnie w łazience. I nawet niczym nie zakraplam bo mi to po prostu nie śmierdzi, a stoi max 2 dni.
 
Używam tylko kieszonek MINKY z Lulajbaby i są super.
do_ti brudne pieluszki ładujesz do wiaderka i wkrapiasz nieco do niego olejku z drzewa herbacianego.;-)
Wiaderko może być np takie:
dodatki do pieluszek wielorazowych, akcesoria do pieluszek wielorazowych - wiaderko okrągłe na zabrudzone pieluszki 12L -

tylko ja nie mam miejsca na wiadro :(
a zapach olejku herbacianego o ile kojarze to bardzo mi sie nie podoba :(


Upss, wyjdzie, ze jestem jakoś mało higieniczna, ale u mnie brudne pieluchy lądują do wora (na wyjazdach) lub do zwykłego wiaderka które stoi u mnie w łazience. I nawet niczym nie zakraplam bo mi to po prostu nie śmierdzi, a stoi max 2 dni.

a masz jakiś specjalny wór???
 
a czy którejś z Was sprawdzają sie jakies pieluszki z mikropolarkiem? Czy tylko te z polarkiem sa ok?
Mam 1 minky (z lulajbaby) z polarkiem i widze, ze jest ok i alvy na mikropolarze i już średnio. Widzialam tez minky na mikropolarze i nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Z drugiej strony sa i alvy na polarze, moze byłyby lepsze? Kombinuje żeby było jak najtaniej, bo groszem nie śmierdzę i własnie się zastanawiam czy to kwestia firmy czy środka mikropolar/polar?
 
Jeśli chodzi o olejki to zakrapia się nie tylko ze względu na zapach ale przede wszystkim na bakterię ... Olejek z drzewa herbacianego ma działanie antybakteryjne :tak:
 
no ale powiedzcie, jesli tych pieluch nie trzyma sie w wodzie to te kilka kropel olejku nie zadziala antybakteryjnie, bo sie nie rozprowadza po cąłosci tylko zostana w tym jednym wkroplonym miejscu. Nie mam racji? Ja zakraplam do prania, do komory na płyn do płukania
 
reklama
A ja mam pytanie - te mocno zabrudzone pieluchy też wrzucacie do wora/wiadra i zostawiacie na 2-3dni ?? Ja jakoś za każdym razem nie mogę usiedzieć z tyłkiem, jak wiem że gdzieś leży brudna pielucha... i zwykle kończy się tym że najpierw piorę ręcznie, suszę a potem przy najbliższym praniu trafiają do pralki :zawstydzona/y: i nie powiem - trochę się przy tym narobie :)

A wkład z kieszonki wyciągacie? czy całą pieluchę po prostu odkładacie?
 
Do góry