reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierś czy butelka?? Ile jedzą nasze maleństwa?Karmienie.

U nas to troszkę inaczej ...

Wychodzę z założenia że jeśli mam zamiar karmić piersią to nie dokarmiam

Jeśli wydaje mi się że mała jeszcze szuka to przystawiam ją do piersi i pociągnie sobie...jeśli jest...ale piersi "myślą" więc jeśli dziecko ciągnie to produkują więcej pokarmu (TAK BYŁO JAKIŚ MIESIĄC TEMU)

W efekcie czego mała nie jest głodna bo przystawiam ją kiedy chce, a pokarmu jest juz teraz w bród...
Efekt - śpi od 10 a jest już 14 :happy::happy:
W nocy karmię ją około 21 i budzi się z zegarkiem w ręku o 4, je i budzi sie o 7,

Na dzień dziesiejszy śpi dwa razy w dzień po 4 godzinki najchętniej na polku w wózeczku
 
reklama
Ja też nie dokarmiam małego. Dostaje to co odciągam z piersi a jak mu mało to jeszcze go przystawiam by i od cycucha mi się nie odzwyczaił. Chcę karmic sama piersią. Jedzenie sztuczne mlodemu nie sluzy. W szpitalu w pierwszej dobie dostał po bebiko wysypki i po peptilonie to samo. a tak odpukac nie mamy zadnych problemów z alergiami, kupkami etc. i oby tak dalej. czasem w ramach wygody np. by pospał dlużej dodaję mu do pokarmu odrobinę glukozy w sumie nie wiem czy to działa czy nie. Normalnie domaga się jedzenia co 2-2,5h po ok. 100ml. zastanawiam się czy nie kupie mu zageszczacza albo jakiegos kleiku do pokarmu by dawac mu na noc - pogadam o tym z pediatra ale sadze ze z kleikami do pokramu trzeba sie jeszcze wstrzymac.
 
Ja karmie Amelcie piersia na zadanie, a zada nawet co 30 minut, zaczynam sie obawiac czy to nie wina mego pokarmu ( ktorego mam w nadmiarze) czy tego ze Amelcia pije bardzo krotko bo po 2-3 minutki i usypia lub robi sobie przerwe :-(
Dzis wybieram sie do biura konsultacyjnego z mala moze oni mi doradza.
Agus jak ja Tobie zazdroszcze ze Twa pociecha spi tyle w dzien.
 
Paulinko ja slyszalam ze dzieci podczas karmienia piersia powinno sie przebudzac jak zasna , np. po przez smyranie stopki ... moze sprobuj :happy:
 
Ja karmie Adasia piersią na żądanie. Przeważnie je co 1,5-2 godzinki ale czasami 30 min po karmieniu chce sobie dojeść:D wieczorem przed snem je o 20, 21 i 22 i zasypia na 4 godzinki:) wtedy moge sobie pospac:) myśle, że nie powinno sie dokarmiać sztucznym mlekiem jeśli maleństwo dobrze przybiera na wadze bo wtedy piersi zamiast zwiekszać produkcje mleczka zaczynają produkować coraz mniej i zbiegiem czasu prowadzi to do zaburzeń laktacji. Każda karmiąca mama przechodzi kryzysy laktacyjne i ważne jest by sie nie poddawać, bo przecież nasze mleczko jest najzdrowsze dla naszych małych ssaczków:)
 
Kasiorka - racja

Paulinko - mnie położna powiedziała że jeśli maluch zasypia - to połozyć go do łóżeczka i niech śpi .... jak sie obudzi to doje tyle ile ma ochotę - ja tak robiłam i dziś mała już nie zasypia - no przysypia sobie ale w tym czasie ssie dalej mleczko
 
Paulinko jestem ciekawa co Tobie doradzili bo od dwóch dni mam ten sam problem z moim synkiem.
 
No wiec powiedziano mi ze bywaja takie dzieci, i trzeba im pomoc zbudowac rytm dnia i nocy( z noca to akurat jest lepiej).
Takze dzis Amelcia zostala przeniesiona do jej pokoiku i duzego lozeczka, po zmianie pampka i karmieniu zostala polozona do lozeczka i troszke pomarudzala ale ze smoczkiem usnela i to na dobra godzinke i to az 3 razy a teraz juz spi 4 raz :-) ...i to jest dobre na jedzenie....bo ponoc dziecko co jest zmeczone ale nie potrafi zasnac to bardziej bedzie ciagnelo do cyca i wtedy ma sie takie krotkie ssanie i drzemki.
Jak narazie dziala i oby bylo tak dalej :tak:
 
reklama
Jak ja Wam dziewczyny zazdroszczę takich mądrych piersi moje sa głupie jak but :wściekła/y: i potrzeują conajmniej 4 godzin żeby się napełnić i dlatego muszę mała dokarmić czasem, ale na szczeście ostatnio to jest tylko jakieś 30 góra 40 ml ej brakuje a czasem tylko 10 a wiem że z piersi ich wyciągnąć nie może bo strasznie krzyczy a piersi są jak flaczki.
Mam dostać od znajomej sprawdzony przepis na herbatkę ponoć rewelacyjną więc mam nadzieję, że już nie bedze musiała dokarmiać

______________________________________________________________
 
Do góry