reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsza ciąża wyprawka od a do z

Kiniut

Aktywna w BB
Dołączył(a)
12 Styczeń 2017
Postów
79
Czy możecie napisać co powinno sie znaleźć w każdym domu przed porodem? Wózek - jaki polecacie. Fotelik - jaki polecacie? Wanienka... i co dalej? Jakie butelki, smoczki wszystko o czym powinnismy pamiętać? Jeśli któraś Was chciałoby sprzedać sprzęt maxi cosi chętnie przyjmę oferty.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
@Kiniut Pewnie za moment dziewczyny opiszą ze swojej perspektywy, ja podrzucam tekst z babybooma o wyprawce dla noworodka
A ode mnie rada - kup mało ubranek w najmniejszych rozmiarach, bo dzieci nieoczekiwanie szybko rosną ;) Jeśli chodzi o pieluszki i kosmetyki też nie warto mieć na zapas, bo nie wiadomo jak dziecko będzie je tolerować.
 
@Kiniut Pewnie za moment dziewczyny opiszą ze swojej perspektywy, ja podrzucam tekst z babybooma o wyprawce dla noworodka
A ode mnie rada - kup mało ubranek w najmniejszych rozmiarach, bo dzieci nieoczekiwanie szybko rosną ;) Jeśli chodzi o pieluszki i kosmetyki też nie warto mieć na zapas, bo nie wiadomo jak dziecko będzie je tolerować.

Ubranek mam zapas do roku i nie kupuje nic... teściowa mieszka w Kanadzie i właśnie wysłała nam paczkę ponad 20 kg... przynajmniej tak spełni sie jako babcia


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nic na zapas. Każdy kto przychodzi w odwiedziony z jakimś załącznikiem. W tej chwili nie ma z niczym problemu żeby dokupić. Wanienka, przewijak, wózek fotelik do samochodu i pare ubranek i pieluszki.
 
Jeszcze kosmetyki do kąpieli, najlepiej naturalne, bez zbędnej chemii, na pewno nie emolienty na początek. Poza tym rzeczy apteczne: witaminka D3, Woda morska do nosa, gruszka lub aspirator (polecam aspirator), gaziki jałowe do pielęgnacji pępuszka i Octenisept, gaziki jałowe do przemywania oczu i sól fizjologiczna, patyczki kosmetyczne dla dzieci, waciki do zwilżania i przemycia, obcinacz lub nożyczki do paznokci, szczotka do włosków, podkład na przewijak.
Czemu chcesz kupować butelki? Jeśli zamierzasz karmić piersią, to butelka nie będzie ci potrzebna. Chyba że do odciągania pokarmu, a taka jest zawsze w zestawie z laktatorem. Jeśli laktator, to polecam jednak elektryczny.
Chusteczki nawilżane do przewijania - normalnie używam wacików zmoczonych w wodzie, bo niechemiczne i nie podrażniają, a spełnią zadanie. Ale w szpitalu przyda się jedna paczka do smółki.
Proszek do prania i płyn do płukania dla dzieci
Kilka pieluszek tetrowych/muślinowych/bambusowych/flanelowych
Maść Bepanthen lub Linomag na pupę przeciw odparzeniom
Termometr do mierzenia temperatury

Dla Ciebie na pewno podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, koszula do karmienia.
 
Jeszcze kosmetyki do kąpieli, najlepiej naturalne, bez zbędnej chemii, na pewno nie emolienty na początek. Poza tym rzeczy apteczne: witaminka D3, Woda morska do nosa, gruszka lub aspirator (polecam aspirator), gaziki jałowe do pielęgnacji pępuszka i Octenisept, gaziki jałowe do przemywania oczu i sól fizjologiczna, patyczki kosmetyczne dla dzieci, waciki do zwilżania i przemycia, obcinacz lub nożyczki do paznokci, szczotka do włosków, podkład na przewijak.
Czemu chcesz kupować butelki? Jeśli zamierzasz karmić piersią, to butelka nie będzie ci potrzebna. Chyba że do odciągania pokarmu, a taka jest zawsze w zestawie z laktatorem. Jeśli laktator, to polecam jednak elektryczny.
Chusteczki nawilżane do przewijania - normalnie używam wacików zmoczonych w wodzie, bo niechemiczne i nie podrażniają, a spełnią zadanie. Ale w szpitalu przyda się jedna paczka do smółki.
Proszek do prania i płyn do płukania dla dzieci
Kilka pieluszek tetrowych/muślinowych/bambusowych/flanelowych
Maść Bepanthen lub Linomag na pupę przeciw odparzeniom
Termometr do mierzenia temperatury

Dla Ciebie na pewno podkłady poporodowe, wkładki laktacyjne, koszula do karmienia.

Bardzo dziękuje :)
Myślałam ze butelki tez trzeba choć nie wiem po co :) a smoczki? Jak w praktyce, używacie?


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
hej.wlsnie butelka będzie potrzebna
może nie odrazu ale warto nauczyć maluszka pica z butli bo pozniej będzie problem.Karmie piersia od roku w 3-4 mc podawałam wodę butelka Tomme Tippee niby najlepsza imitacja piersi i teraz nie mam problemu Maly toleruje butle a ja nie mam problemu tak jak polowa dziewczyn.zeby przyzwyczaić do butli.
Najlepiej ściągnąć listę z neta z potrzebna wyprawka .wstaw ja do nas a powiem Ci co jest zbędne tak będzie prościej!;)
 
Js tez mam butelki TT przydały się gdy małemu trzeba było podać wody jak nie robił kupy tydzień sprawdza się tez z podróży gdy łatwiej dziecku dać butelkę niż wyciągać pierś i tu ważne aby mleczko było ciepłe wiec jakieś termiczny schowek na butelkę by się przydał .Synkowi w butelce podawałam tez koperek gdy miał kołki a ty podatkowo przyda się espinusam. Z pieluch to odradzam tetrowe firmy Motherhood są mięciutkie chwile po prasowaniu a jak leżą w szafie robią się sztywne wiec ja je jedynie używam przy kąpieli na dnie wanienki. Zdecydowanie jestem fanka pieluch muslinowych i flanelowych. Przyda ci się poduszka do karmienia i ewentualnie poduszka trapezowa jeśli dziecko będzie ulewac. Paracetamol zarówno dla siebie na wszelkie bóle jak i dla maluszka czopki w przypadku gorączki Chusteczki mokre wypróbowałam wszystkie pozostałym wierna natomiast bambino różowe nie za mokre są a tym samym nie ziebia pupy używam na zmianę z nivea Płatki kwadratowe do przemywania buzi dziecka Jeśli będziesz miała dodatkowe pytania pisz śmiało priv
 
Nie warto kupować na zapas zbyt dużo kosmetyków. W szpitalu na pewno dostaniesz trochę próbek, a w razie problemów zdążysz kupić - wtedy pediatra coś Ci poleci (i zwykle jest to coś innego niż to co już masz w domu...)

My w ciągu pierwszego roku życia synka używaliśmy:
Octenisept - do pępka (choć od tego się ponoć odchodzi),
Linomag maść - trochę do pupy, a trochę na suchą skórę w innych miejscach, ale od tego raczej odeszliśmy.
Cetaphil - krem nawilżający po kąpieli
Dermaveel - krem na skórę w przypadku alergicznych reakcji (dwa ostatnie polecone przez pediatrę)
Weleda - balsam na wiatr i niepogodę (mrozy)
Do kąpieli przez pierwsze miesiące nic - tj. czysta woda bez żadnych płynów do kąpieli, emolientów, oliwek. Potem płyn do kąpieli z Rosmanna Babydream Kopf bis Fuss do całego ciała, łącznie z głową.
Oliwka Hipp z naturalnych olejków (użyta dosłownie kilka razy, żeby pozbyć się ciemieniuchy).
Sudokrem - do pupy. (To później, jak już dziecko zaczęło jeść pokarmy inne niż mleko.)

Z kosmetyków to chyba wszystko.

Bardzo ciekawe porównania kosmetyków dziecięcych są na stronie
Link do: Sroka o....: Analizy dla dzieci
http://www.srokao.pl/p/blog-page.html
Fotelik - najpierw mieliśmy Maxi Cosi Pebble Plus, a teraz używamy Maxi Cosi 2way Pearl. Wybierałam kierując się ocenami za bezpieczeństwo Na szczęście nie musieliśmy sprawdzać skuteczności ochrony i mam nadzieję, że tak zostanie. Są wygodne w użytkowaniu.
 
reklama
Do góry