reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Robimy zakupy dla maluszka

POMOCY!!
dziewczyny polećcie mi jakieś fajne, edukacyjne książeczki dla naszych dzieciaków. coś co np stymulowało by mówienie ale też inne ciekawe.

no i co kupić mojej siostrzenicy pod choinkę?? Zu ma 4mce. ubranek ma mnóstwo więc jakaś zabawka?? tylko co???
 
reklama
Inka- też mam problem co kupić dla małego Stasia... myślałam nad jakimiś miękkimi klockami np coś takiego- tak , aby za te 2 miesiące powoli zaczął się bawić i do tego jakiegoś śmiesznego bodziaka dołożę lub koszulkę.
K's KIDS Edukacyjne Miękkie Klocki PATRICK 10541 (3771376030) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Książeczki nie wiem , mamy ich dużo, ale jakoś średnio Bartka stymulują co do mowy.... te z Kubusiem są fajne np:
Kubuś Puchatek - 4 książeczki z historiami (3782276278) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Na tym blogu kobietka często przedstawia różne książki, które się sprawdzają u jej dwu latka:
https://www.facebook.com/pages/Czym-zająć-Malucha/443914889018247
 
Ostatnia edycja:
Inka nie wiem czy pomogę ale jeśli chodzi o książeczki to u nas sprawdziły się takie w twardej okładce i o twardych stronach gdzie przedstawione były po jednym przedmiocie na każdej stronie np. łóżko, jabłko, pies. Tak logopeda poradziła. Oprócz tego wydrukowałam rożne inne rzeczy z google, np telefon, lampę, lalkę itd i pocięłam to na równe kartoniki, zostało to zabindowane i pracowałam z Niną na takich kartonikach. Tak jak u logopedy i oczywiście tak jak logopeda sylabowałam. Siedziałyśmy przed lustrem i pokazywałam kartonik lub coś w książeczce i powtarzałam tak, że Nina na początku składała usta -naśladowała, potem jakieś dźwięki i teraz mówi, zdaniami też.
Co do prezentu dla chrześnicy to ja dla mojej siostry Vivienn na Święta posłałam taki domek. Zabawka fajna, sprawdzona-Ninka ma podobną- i się nie nudzi. .. ale to trzeba dorosnąć troszkę, na starszaczka raczej ;) SMOBY Cotoons DOMEK KSZTAŁTÓW Sorter NIEBIESKI (3756605561) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
 
Dla 4 m-cznej dziewczynki polecam przytulankę z Lamaz albo... książeczka która mówi głosem rodzica-
Miś Magiczna Książeczka która mówi Twoim Głosem! (3722441139) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
albo
Przytulanka z metkami-jest spora i dzieciaczki lubią to;-)
Przytulanka KOCYK z metkami LABEL LABEL wysyłka24h (3783362544) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Dla Saruni kupiłam ostatnio nocniczek FISHER PRICE NOCNIK RÓŻOWY NOCNICZEK 3w1 NAKŁADKA (3755074270) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Jesteśmy obie bardzo zadowolone:tak::-)
 
u nas zakupowym hitem okazał się rowerek biegowy Hudora (Nastazja, dziękuję za inspirację!:) ) One2Run, Kuba od razu załapał o co chodzi, intuicyjnie, żadnych demonstracji nie było, od razu wziął rowerek, sam wsiadł bez niczyjej pomocy i zasuwa, póki co po domu, ale planuję jutro go wygnać na dwór w tym ustrojstwem.

i jeszcze z nowości w naszym domu, pojawiły się krzesełka Stokke Tripp Trapp, niestety Chicco, z którego dotychczas korzystał Q zostało przez niego doszczętnie zdewastowane, dosłownie się rozleciało. W każdym razie z krzesełek Stokke jestem niesamowicie zadowolona, mają 2 plusy, które przebijają wszystko inne (włącznie z olbrzymią ceną niestety):
- wymuszają siedzenie w prawidłowej pozycji, plecy proste itd., na Chicco Q się garbił nieststy, zarzucał nogi na podłokietniki.
- dzieci siedzą przy stole razem z nami, Chicco nie dąło się dosunąć do samego stołu, blokowały podłokietniki.
 
Ostatnia edycja:
Jeśli Wasze maluchy upominają się "o malutki plezencik", tak jak moja E (codziennie jak wracam z pracy!) polecam figurki Squinkies w Pepco ( Squinkies Girls Available Product ) Jedno opakowanie za 9,90 zł, to 16 kulek z małymi, gumowymi figurkami. Ja wykupiłam już chyba wszystkie w moim pepco :D Mała super się nimi bawi, grupuje, ustawia, "chowa" za narożnik itd. Cieszy się z nich bardziej niż z wypasionych dużych prezentów :)
 
reklama
Właśnie zamówiłam Tymkowi taki komplecik na wiosnę: Czapka WIOSENNA bawełniana | Nie zwlekaj i sprawdź! | SHOWROOM Kids. Tylko ja zamówiłąm szarą czapkę i komin żółto - szary. nie mogę się doczekać aż przyjdzie. W ogóle baaardzo mi się podobają wszystkie rzeczy z tej strony. szczególnie spodnie, ale jak dla mnie to trochę drogie. szkoda, że mam dwie lewe ręce i nie potrafię sama sobie tego uszyć.
 
Do góry