reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze dziecko a wiek matki

Ile miałaś lat gdy urodziłaś pierwsze dziecko

  • mniej niż 16

    Głosów: 0 0,0%
  • 16 - 19

    Głosów: 0 0,0%
  • 20 - 23

    Głosów: 12 34,3%
  • 24 - 28

    Głosów: 12 34,3%
  • 29 - 31

    Głosów: 6 17,1%
  • 32 - 35

    Głosów: 2 5,7%
  • 36 i wiecej

    Głosów: 3 8,6%

  • Wszystkich głosujących
    35

Galaxia

Fanka BB :)
Dołączył(a)
18 Listopad 2012
Postów
854
Miasto
Malmo
Dziewczyny w jakim wieku urodzilyscie swoje pierwsze dziecko? Jestem bardzo ciekawa czy wiecej jest młodych matek czy troche starszych?
Ja mam prawie 26 lat i chcielismy sie starac teraz ale ze wzgledu na finanse myslimy zeby jeszcze z rok, dwa poczekac. Czy to nie za pozno na pierwsze dziecko?
 
reklama
Ja miałam 27, ale w tym nie o metrykę chodzi, tylko o wewnętrzną dojrzałość znam dziewczynę urodziła mając 16 i jest cudowną mamą a znajoma 31 miała i szczerze dziecku współczuję.(piersią nie karmiła aby jej piersi nie obwisły!!)
 
Ja urodziłam w wieku 18 lat i tak jak napisała styna ze często tak jest ze młoda matka poradzi sobie lepiej niż starsza kobieta. Ja swietnie se poradzilam, skończyłam studia, mam świetna 11 letnia core a moja bratowa urodziła pierwsze dziecko mając 33 lata i kompletnie se nie radziła z dzieckiem i nic się w tej kwestii nie zmieniło.
 
J tez mlodo urodzilam, córkę majac 19 lat synka majac 21. I wydaje mi sie ze jestem dobra mama:) Dzieci chodza najedzone, czyste, zdrowe maja wszystko zapewnione i sa radosne. Coreczka ma 2 latka i juz mowi wlasciwie wszystko, i jest malym lobuziakiem a synek ma roczek i z nieoto wielki cycoch - nadal sie karmimy piersia.

Ale to fakt ze nie o metryke chodzi a o wlasne mozliwosci, wiadomo ze sa mamy wwieku 18 lat ale i 30 nieodpowiedzialne wiec nie ma zaleznosci:)

Bardziej chodzi o to ze czym pozniej tym trudniej zajsc w ciaze, ale mysle ze twoj wiek nie jest jakos bardzo 'dojrzaly'dotegoby miec problemy ( jezeli bedzie brany tylko wiek)

I tak naprawde dycyzja nalezy tylko do Ciebie i Twojego meza:)

Dodam jeszcze ze kolezanki w moim wieku dziwia sie ze jestemk taka 'oddana' matka, ze w tak mlodym wieku mam dzieci i skonczyly sie dla mnie imprezy, wychodne kiedy chce i zycie bez obowiazkow - maja racje ze to wszystko sie skonczylo, ale zaczelo sie nowe jeszcze PIEKNIEJSZE zycie, przy dwojce moich szkrabow i narzeczonym. Jak sie widzi takie usmiechniete mordki codziennie rano, i jak sie dostaje tony buziakow i przytulaskow to nic sie wtedy nie liczy. I mimo ze moje dzieci wlasnie sa wpadkami to gdyby cofnac czas to postapilabym tak samo bo uwielbiam moje dotychczasowe zycie i kocham moje dzieci nad zycie:)
 
To mnie dziewczyny pocieszylyscie :) Wiem ze zdarzaja sie i kobiety co pierwsze dziecko rodza po 30 i dzieciaczki sa zdrowe :-)
 
Ja pierwsze dziecko urodziłam w tym roku, mając 25 lat. Ja uważam, że optymalnie, mój mąż, że trochę późno. Zawsze mu się marzyło być młodym tatusiem (ok 20-letnim), od dawna czuł instynkt ojcowski, no ale musiał poczekać na mnie aż do tego dojrzeję :)
 
Ja mając 28 lat i że tak powiem warsztatu nie zwinęliśmy, więc jakby kiedyś drugie dziecko będzie mocno po 30-stce.
 
reklama
ja pierwsze dziecko urodziłam jak miałam 29 lat, to było takie planowane, celowe. Chciałam zdążyć przed 30stką. I jednocześnie mieć gdzie z tym dzieckiem mieszkać i za co je utrzymać.
Wszystko zależy od psychiki i dojrzałości matki, ale też sytuacji finansowej rodziców.
 
Do góry