reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze kłopoty z naszymi maluszkami

Ale mamy chorowinek.Szczęscie,że niektórym juz przechodzi;Hani i Zuzi,Mariczce i Julce.;-)

Nam też nie za wesoło minęła ostatnia doba:no:.Jakis diabeł podkusił mnie dać Marcelowi cielęcą parówkę pierwszy az zresztą w dadatku tam mu dałam do gryzienia.A on połykał...Na skutki nie trzeba było długo czekac,zaczęło sie jak tylko weszłam ok 21wszej wczoraj na BB a usnelismy ok 3 rano,wymiotował co jakis czas.A dzis juz nie ale nie chce pić skubaniec ani jesc (o co akurat sie nie martwie).Pewnie w nocy będzie chciał kilka razy.Padam już na nos.
 
reklama
Ika wspolczuje:-( Mam nadzieje, ze noc Wam minie spokojnie i odespisz poprzednia:tak:

Rzadko kupuje magazyny dla rodzicow, ale tym razem nabylam marcowe "Mamo to ja" (skusila mnie plytka z bajkami o Kocie Filemonie:tak:;-)) i jest b. fajny przewodnik o dzieciecych chorobach. 'Na tapete' wzieli najczestsze infekcje: grypa, angina, zapalenie ucha itp. Jest tez o infekcjach ukladu moczowego. M.in. nie zalecaja uzywania tych woreczkow do lapania moczu, bo moga przedostac sie bakterie:dry:. Troche strasza o konsekwencjach niewyleczonej infekcji i jedna uwaga "Zapaleniu ukladu moczowego sprzyjaja wady drog moczowych. Dlatego juz przy pierwszej infekcji u chlopcow i drugiej u dziewczynek trzeba zrobic badanie USG jamy brzucha" :nerd:
Jest tez interesujacy artykul pt. "klopoty z brzuszkiem"
Polecam:tak:
 
ika - trzymaj sie ciotka :),zdrowka dla Marcelka,czary mary noc bedzie cudowna i jutro nie bedziesz rozgotowanym agrestem.

tak,kajenka z tymi woreczkami to racja,mozna ich uzyc jedynie do badania moczu ogolnego.Ale juz pobierajac brobke na mocz,co jest nie zwykle trudne,trzeba tylko do kubka,bo z woreczka zawsze wychodza zabrudzenia w wyniku.A czy jest w tym art.napisane kiedy sie powinno robic wymaz z gardla/nosa?
 
Katka jest:tak: "Jesli dziecko czesto choruje na infekcje nosogardla (wiecej niz 7-8 razy w roku) warto zrobic mu wymaz z gardla i nosa- dzieki temu mozna rozpoznac i zwalczyc odpowiednia za stany zapalne bakterie"
 
Mada...jak Julka???

Ika...jak Marcel po nocce ???

Inesku....co z Mariczką...jak trzeci wynik moczu ???

Zdrówka zdróweczka i zdrowia !!!!
 
Dziewczyny u nas sukces,antybiotyk zadziałał od razu.Musiałyscie mocno trzymac kciuki:tak:Mała w nocy wypiła hektolitry herbatki a dzis zjadła na sniadanko kaszke i cały czas broi :-)wszystkie gary z kuchni mi tu znosi.Na razie nie ma ani wymiotow ani biegunki(od wczoraj).Wazy dokładnie 11 kg.Na szczescie miała z czego schudnac przez te 4doby:tak:Głupia jestem:wściekła/y:.Musze sie jeszcze duzo nauczyc,sama wiedza wyczytana to nie wszystko.Mogłam od razu podac antybiotyk.Uczcie sie na moich błedach i słuchajcie lekarzy.
Ika mam nadzieje,ze juz z Marcelkowi juz lepiej.Julia tez nie wszystko gryzie.Parowki nie sa jednak najlepsze dla dzieci.Ja nie daje.
Ines jak Marika?Dodzwoniłas sie do lekarki?
Katka miałas racje,nie ma to jednak jak doswiadczona mama.:tak:

Dziewczyny czy probiotyk podaje sie przed dawka antybiotyku,po czy tez nie ma to znaczenia?
 
Mada ma znaczenie. Nie powinno sie podawac razem z antybiotykiem i bodajze godzine po. Sorki, ale czytalam o tym gdzies i nie moge znalezc gdzie:baffled: Ale przypomne sobie i Ci napisze:tak: (chyba, ze inna mama bedzie pewna i mnie wyreczy;-)) Ciesze sie, ze z Julka juz lepiej:-)
 
Marika od wczoraj już praktycznie nie gorączkuje a dziś wysypki na brzuszku i pleckach jest więcej, więc jestem praktycznie przekonana na 100% ze to trzydniówka (tak samo myśli lekarz). Trzeci wynik moczu dziś po 13.00
Zdrówka dla wszystkich chorowitków!
 
reklama
Trzeci wynik moczu dziś po 13.00

Inesku...bardzo czekam na ten wynik :sorry2: bo chciałabym zweryfikować to co mówiła laborantka z tym co powiedziała Twoja pediatra...

Mada...cieszę się ze Julka już lepiej się czuje !!!...wiesz czasami nie ma na co czekać i trzeba podać antybiotyk...no ale bądź tu człowieku mądry....
 
Do góry