reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze Ruchy Naszych Maluszków Mamy Lipec 2014

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Ja czuję kopki ale nie w stronę brzucha tylko wręcz w jelita. Taki kop w tyle brzucha. Tak jest jak siedzę.
Natomiast jak leżę na wznak, to jazda po całym podbrzuszu. Ręką jak dotknę to czuje delikatne wypychanie.

Napewno wyczujecie ze to to. Jelita tak nie robią :tak:
 
reklama
Powiem wam ze myślałam ze ja w pierwszej ciąży to długo maluszka nie poczuje a to już od jakiegoś czasu coś puka mi w brzuch jakby taki balonik się odbijał i teraz jest raz mocniej czasem tylko tak słabiutko, a wczoraj leżę przed telewizorem na plecach i tak mi kopnął maluszek, że już czuć dobrze na ręce było:)
 
Kopacz, jak poczujesz to bedziesz wiedziała :) kazda z nas inaczej to odczuwa, ja w pierwszej ciąży porównywalam pierwsze ruchy do rybki pływającej w brzuchu. Ruchy na poczatku odczuwalne sa bardzo nisko zatem trudno je pomylić z praca jelit gdyż jelita na tym etapie ciąży sa zdecydowanie wyżej.

Ja sie stresuje bo przez trzy dni czułam ruchy a teraz cisza.... Niby wiem ze to normalne na tym etapie ale jednak niepokój jest... Dobrze ze juz jutro wizyta.
ja tez nie czuje codziennie i mimo swiadomosci, ze tak na razie moze byc, tez sie denerwuje. Jeszcze troszkę i nie bedzie dnia bez odczuwalnego kopania :)
 
Kurcze ja myślałam że w drugiej ciąży będę dużo szybciej czuła ruchy. Z Mają czułam w ok 16 TC, teraz już jestem na tym etapie i jakoś nic wyraźnego nie czuję:/
 
Arabelka - ja mam wrażenie, że Maluszek rusza się bardziej z lewej, ale też nie mam 100% pewności, że to to.Wczoraj wieczorem wydawało mi się, że to już nie mogą być jelita, ale dziś taka pewna nie jestem - dziś cisza.

Onanana - również liczyłam na to, że w drugiej ciąży szybciej poczuję ruchy, a co ważniejsze łatwiej je rozpoznam, ale póki co pewności brak.
 
To moze i ja...wydaje mi sie ze czulam ostatnio kilka razy takie jakby pukanie z brzuszka.fajne uczucie :) mysle ze to nie moglby byc jelits bo ani wzdec nie mialam ani gazowe :) dzis rano tez czulam ale tylko ze trzy pukniecia ;) i caly czas siedze z reka na brzusiu
 
No widzisz kopacz nawet w tak małym brzuszku (który mały nie jest :rofl2: ) poczuje się ruchy :-)
 
reklama
A ja też się z Wami podziele nowiną.
Wczoraj w nocy jak z M lezelismy, położyłam rękę na brzuchu i tak trzymałam, a po jakimś czasie poczułam "kopnięcia" dwa na rączce, a potem takie pływanie. :) popłakałam się ze szcześcia. :*
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry