reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pierwsze ruchy:)

Ja też od 2 tygodni czuje moje maleństwo. Czasem pod ręką poczuje mocnego kopniaczka, a czasem czuję jak maleństwo się przesuwa i takie napinanie skóry jest :) Fajne uczucie ale czasem jest bolesne - jak kopnie np. nie w brzuch ;) Wczoraj wzięłam sobie stedoskop i usłyszałam bicie serduszka mojego szczęścia :D wiem, że wszystko jest ok i spokojnie czekam do 19.09 :D
 
reklama
ja od kilku dni cos czuje, ale nie wiem czy to to :-D dzis jak jechalam samochodem to chyba poczulam taki prawdziwy ruch :-)
 
Ja pierwsze ruchy poczułam dokładnie w 15t 6d rano zanim wstałam z łóżka :-) dokładnie to było takie napięcie się/rozciągnięcie brzucha w jednym miejscu dobrze wyczuwalne pod ręką (coś jakby kulka). Kolejny identyczny ruch był za 2 dni. Teraz powtarza się to też wieczorem jak leżę na plecach, choć nie zawsze. Jak położę się trochę na brzuchu i poleżę to czuję wyraźne takie jakby ryba dziobała lub jakiś pęcherzyk pękał, a dziś to samo czułam w ciągu dnia po zjedzeniu czegoś słodkiego :-) Także jestem strasznie zadowolona :-D
 
U mnie też się zaczęło - kilka dni temu. Choć czasem mam wątpliwości, czy to właśnie to, ale z drugiej strony trudno to do czegokolwiek znanego porównać. Cudne uczucie :happy2: Już nie mogę się doczekać, kiedy ruchy staną się regularne :-)
 
ja jestem w 18 tg i wydaje mi się że nic nie czuje... mam nadzieje ze tak jak lekarka powiedziala ze do 2-3tg bede czuc na pewno. Wiem że dzidzia, ktora dalej nie chce zdradzic plci się wierci bo na usg widać ale ja nic nie czuje ;-(
 
ja tez jeszcze nie czuje ruchow i bardzo mnie to wkurza bo sie boje kazdego dnia ze cos nie tak! wiem ze jeszcze czas i w koncu sie doczekam ale jakbym juz czula to bym byla spokojniejsza :)
 
a ja tak jak mowilam cos czuje jest to przyjemne uczucie ale jeszcze nie kopniaczki wczoraj jak bylam na wizycie kontrolnej u poloznej to powiedziala ze do 2 tyg i poczuje kopniaczki ,ale wczoraj zamaiast tych kopniaczkow slyszlalam bicie serduszka mojej kochanej kruszykiiiiiiiiii:):):):):):)):):):):)
 
Mi się wydaje że od soboty czuję 'coś', jak płasko się położę to nawet brzuch mi tak..no takie gule się robią i czuje takie jakby ktoś wypychał mi od środka palcem.. Ale się nie nakręcam.
 
reklama
Lady87 moje maleństwo też czasem tak się wypycha, ale raczej woli kopniaki.

Ja już regularnie czuję ruchy i mniej więcej wiem jak w ciągu dnia wygląda aktywność kruszynki, wieczorem zawsze szalał na potęgę, a wczoraj od 21 cisza... w nocy co chwilę się budziłam i sprawdzałam i też cisza, rano już zaczęłam się martwić i wstałam gwałtownie z łóżka aż tu nagle kopniak za kopniakiem!
 
Do góry