reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze Urodzinki Naszych Pociech :)

Ja tez juz mysle o imprezce.
Nie wiem jeszcze jak to bedzie wygladac, nie chce chyba prosic zbyt wielu gosci bo wtedy bede miala kupe roboty i nie skupie sie na dziecku a to wkoncu jego swieto a mama w kuchni je spedzi.
Tort - najwazniejszy, sledze Wasze pomysly, ja zrobie sama bo dla mnie najwazniejsze zeby mały mógł zjeść kawałek swojego torcika urodzinowego. Robie z bitą smietana i brzoswiniami. Tylko jak udekorowac...
A Kasiula dala link z taka swieczka grajacą - mi sie bardzo podoba, mialam taką u Zuzi na roczku i wszyscy byli zaskoczeni ze zaczela sie rozwijac, hehe. No a jedynie na roczek pasuje bo jest jedna, mysle czy nie kupic i Julkowi ale nie wiem czy nie głupio jak Zuzia miala, beda zdjecia ogladac i myslec, "mama nie miala czego innego wymyslec??", sama nie wiem...
A prezenty to ja juz nie mam gdzie upychac zabawek wiec pewnie poprosze zeby ktos kupil porzadna posciel i kołdre bo moj jeszcze pod rozkiem spi, ale pewnie pieniadze beda dawac bo to najbezpieczniej. Od nas pewnie dostanie jedna porzadna zabawke, zastanawiam sie nad jakims traktorkiem albo Warsztatem Fisher Price.
 
reklama
No torcik pierwszorzędna sprawa :-) musze tą swieczuszke oblookac ;-) Co do tortu to jeszcze nie wiem czy bedzie kupny czy nie to zalezy gdzie impreza bedzie. Jesli u moich rodziców to pewnie moja mama go zrobi :tak: U nas ogólem zapowiada sie 11 dorosłych+dziecko no i solenizant. Nie wiem jeszcze jak z dwoma prababciami. Co do prezentu to rodzice zaopatrzeni :-D maly juz ma kupione od tatusia zebre od FP grającą takie rodeo, bo mu sie spodobało i kupił bez konsultacji tłumaczac sie "bo to jest fajne dla naszego niewyzytego szalonego i niezmordowanego dziecka" a ode mnie tez FP taka taczko-auto do ciągniecia z klockami do wrzucania i tez jakimis melodyjkami. Tutaj linki gdybyscie chciały zobaczyc ;-)
SKOCZEK ZEBRA HIP HOP RODEO FISHER PRICE 0317 4341 (1201961609) - Aukcje internetowe Allegro
Fisher-Price! Peek'a &Block's! SCHOOL BUS! NEW (1161900261) - Aukcje internetowe Allegro
 
Ewelia a daj przepis na ten tort z brzoskwiniami

Mama i marcel mogę zadać intymne pytanie? (to ja zadam a Ty nawyżej nie odpowiesz) to Wy z tatą nie jesteście razem, że osobne prezenty kupujecie?

Mi sie wreszcie przypomnialo co Kuba od nas na roczek dostał hehe pierwsza kolejkę Tomek i Przyjaciele. Do dziś dzień w dzień w użyciu. Mozna dokupywać elementy i rozbudowaywać bardzo fajne
 
Mama i marcel mogę zadać intymne pytanie? (to ja zadam a Ty nawyżej nie odpowiesz) to Wy z tatą nie jesteście razem, że osobne prezenty kupujecie?



JESTESMYYYYY RAZEM:-D:-D:-D ale fakt, mogło to tak zabrzmiec. Nie ma tu tez zadnego podziału ze osobno cos dziecku kupujemy. Chodziło mi o to ze mój D. bedac w sklepie dzieciecym [kupowal zabawke na ur. chrzesniaka] zobaczyl zebre i kupil a ja w tym czasie kupilam taczke na allegro i nie zdarzylam mu powiedziec :-D i tak jakos wyszło ze beda 2 prezenty :-p

No chyba ze jeda rzecz zostanie na mikołaja.... ale wątpie :)
 
Ostatnia edycja:
JESTESMYYYYY RAZEM:-D:-D:-D ale fakt, mogło to tak zabrzmiec. Nie ma tu tez zadnego podziału ze osobno cos dziecku kupujemy. Chodziło mi o to ze mój D. bedac w sklepie dzieciecym [kupowal zabawke na ur. chrzesniaka] zobaczyl zebre i kupil a ja w tym czasie kupilam taczke na allegro i nie zdarzylam mu powiedziec :-D i tak jakos wyszło ze beda 2 prezenty :-p
:-)
 
Kikolku - ja robie normalny biszkopt, a potem bita smietane, dodaje smietan-fix, ewentualnie krem ten z torebek z mlekiem co sie robi(ale dla dzieci to lepsza smietana), scieram czekolade na tarce i drobno kroje brzoskwinie. Potem ładnie mieszam brzoskwinie, czekolade ze smitaną/kremem i biszkopt przekladam nasaczony. Na druga warstwe daje powidla sliwkowe. no a na wierzch to krem najlepiej.

Zuzia tez dostala pociag Tomka na 2 latka , taki wieelki zestaw i tez bardzo czesto sie bawi, bardzo solidna zabawka, teraz zbiera w skarbonke na dokupienie czegos, pewnie drugiej kolejki, drogi i autobusiku i ewentualnie jakis stacji:) Super polecam, Julek lata za tym jak głupi.
Zuzia dostała pierwsza lalke mowiaca i pierwszy wozeczek dla lal i jeszcze jezdzik - Hipopotam Fisher Price co klocki zjada.
A jeszcze co do laptopa to u nas sie sprawdza, Zuzia dostala jak miala 1,5 roku co prawda ale bawila sie ładnie, włączałam jej taka funkcje co sie wciska literka i pokazuje sie przedmiot na ta literke, bardzo jej sie podobalo. A Julkowi teraz sie podoba otwieranie i zamykanie z wielką parą (musielismy tylko te zaczepy urwac co blokowaly przykrywe bo to ciezko nawet mi otworzyc).

Mama Marcelka - super prezenty, ale mały bedzie miał radochę.
 
ja tez zastanawiam sie nad impreza :) i juz mam jakis tam zarys ... torcik mojej roboty :D musze tylko wujka męza dorwac bo jest cukiernikiem :) i chce jakis super przepis na krem nie słodki i nie mdły :) moze serowy jakis mm :) bedzie tez taka obiado kolacja cos pewnie upieke zeby duzo w kuchni nie siedziec :) pełno baloników czapeczki :D zeby było kolorowo a impreza dla dzieci i dorosłych razem bo bedza tylko 2 dzieczynki 8 letnie<blizniaczki> no i temu łączona impreza co do świeczki Ewelinka mi tez ona sie podoba a widzialam rozne kolory wiec wes moze dla Julka inny kolor :)
a co do prezentów chyba kupilmy jakies saneczki fajne no i wlasnie KTOS POKAZYWAŁ SLINCZE SPIWORKI NA ZAKUPACH ... MOZE MACIE JAKIES LINKI CZY COS?? chcem tez wlasnie kupic spiworek zeby było ciepło :) a ten Hipciao z FP tez mnei zaciekawił jakis czas temu Ewel fajna zabawka? oplaca sie??
 
Ja juz tez zaczełam myśleć o urodzinkach. 15 listopad wypada w poniedzialek wiec impreza bedzie albo 14 albo 21. Bedzie tort, ciasta, jakies słodkości, pozniej kolacyjka: klopsiki, leczo, itp. Impreza na ok 24 os w tym 5 dzieci i moja gwizda. Wszedzie balony, serpentyny-kolorowo . Dajcie linka do tej świeczki??
 
reklama
A u nas wyszło tak,że chyba będą urodziny u teśców. Nie przeprowadzamy się więc na tych 32mk2raczej nie pomieścimy się.
Co do świeczki i tortu u nas będzie kupowaćchrzestna tort (muszę z nią pogadać co do wyboru) a świeczka to chyba z cyferka i kubusiem puchatkiem.

A prezenty...??? Hmmm myślałam nad mebelkami 2 krzesełka plus stoliczek. No i jaką zabawkę (nie wiem jeszcze jaką).
Aaaaa i najważniejsze fotelik samochodowy na 100% wliczamy w prezenty urodzinowe.
 
Do góry