reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwszy test ciążowy.

Hej 🙂 mam do was pytanie , czy jest sens pójścia do ginekologa w celu potwierdzenia ciąży jakoś dwa dni po spóźnionej miesiączce ? Mam taka sytuacje , ze testy ciążowe wychodzą pozytywne , na te chwile zostało mi 4 dni do terminu @ . Pytam bo nie pamietam jak to wyglądało w pierwszej ciąży , wiem tylko ze oznaczałam bhcg ale nie pamietam kiedy była pierwsza wizyta . Mam na myśli to czy będzie widać juz chociażby pęcherzyk w macicy po dwóch dniach spóźnienia miesiączki ? Zaszłam 3 lata temu w ciaze pozamaciczna wiec nie ukrywam ze chciałabym wiedzieć wcześniej , aby być spokojniejsza czy ciąża jest ulokowana w odpowiednim miejscu . Pozdrawiam
Moim zdaniem nie ma sensu iść tak wcześnie. Na USG nic nie będzie widać a sam pęcherzyk jest widoczny gdy beta osiągnie ok 1000 i to też nie zawsze ,zależy od sprzętu.
Proponuję żebyś zrobiła betę i powtórzyła za 48 h czy przyrasta prawidłowo. To już da jakiś obraz sytuacji.
Rozumiem co czujesz bo mi też przytrafiła się ciąża pozamaciczna. W obecnej ciąży poszłam do gin ok 5 tygodnia i byl tylko pęcherzyk żółtkowy. Potem poszłam ok 6 tygodnia i byl już zarodek z serduszkiem :)
 
reklama
Hej 🙂 mam do was pytanie , czy jest sens pójścia do ginekologa w celu potwierdzenia ciąży jakoś dwa dni po spóźnionej miesiączce ? Mam taka sytuacje , ze testy ciążowe wychodzą pozytywne , na te chwile zostało mi 4 dni do terminu @ . Pytam bo nie pamietam jak to wyglądało w pierwszej ciąży , wiem tylko ze oznaczałam bhcg ale nie pamietam kiedy była pierwsza wizyta . Mam na myśli to czy będzie widać juz chociażby pęcherzyk w macicy po dwóch dniach spóźnienia miesiączki ? Zaszłam 3 lata temu w ciaze pozamaciczna wiec nie ukrywam ze chciałabym wiedzieć wcześniej , aby być spokojniejsza czy ciąża jest ulokowana w odpowiednim miejscu . Pozdrawiam
Ja zrobiłam betę trzy razy i oznaczyłam progesteron , byłam u ginekologa w 5tc aby potwierdzić że ciąża jest tam gdzie trzeba i dostałam progesteron na potrzymanie bo progesteron w wynikach miałam kiepski , pęcherzyk był potwierdzony w macicy o wtedy już byłam w 7 tc i było echo serduszka. I od wtedy już co 4-5 tygodni mam wizytę
 
@plurebell rozumiem co czujesz , zależy jaką masz prace , ja byłam dość szybko bo potrzebowałam zaświadczenie do pracy :) ale zapamiętaj że ciąża to niezła sztuka cierpliwości i czasami mimo że robimy naprawdę wszystko co w Naszej mocy ( suple , dbanie o siebie , zdrowe odżywianie ) może coś iść nie tak .. niestety :( ale życzę Ci aby tak nie było ! Dla mnie był najgorszy pierwszy trymestr jeszcze po biochemie w styczniu to już wogole .. wyszłam z drugiej wizyty i po tygodniu chodziłam po ścianach z niepewności … chociaż jedyną pewność dawały mi mdłości , bóle piersi i ogólne złe samopoczucie .. ale brak objawów to tez nic złego - tak miałam przy pierwszej córce :)
 
@plurebell rozumiem co czujesz , zależy jaką masz prace , ja byłam dość szybko bo potrzebowałam zaświadczenie do pracy :) ale zapamiętaj że ciąża to niezła sztuka cierpliwości i czasami mimo że robimy naprawdę wszystko co w Naszej mocy ( suple , dbanie o siebie , zdrowe odżywianie ) może coś iść nie tak .. niestety :( ale życzę Ci aby tak nie było ! Dla mnie był najgorszy pierwszy trymestr jeszcze po biochemie w styczniu to już wogole .. wyszłam z drugiej wizyty i po tygodniu chodziłam po ścianach z niepewności … chociaż jedyną pewność dawały mi mdłości , bóle piersi i ogólne złe samopoczucie .. ale brak objawów to tez nic złego - tak miałam przy pierwszej córce :)
ja głównie wieczorami kiepsko się czuję, lekko podwyższona temperatura i dzisiaj zaczęły boleć piersi 😊

Dzisiaj wypada mi termin spodziewanej miesiączki, dokładnie 4+0 według aplikacji, byłam zrobić betę żeby sprawdzić przyrost, w piątek była 60, dzisiaj jest 413 :)
 
:)
 

Załączniki

  • IMG_7370.jpg
    IMG_7370.jpg
    118,6 KB · Wyświetleń: 198
ja głównie wieczorami kiepsko się czuję, lekko podwyższona temperatura i dzisiaj zaczęły boleć piersi 😊

Dzisiaj wypada mi termin spodziewanej miesiączki, dokładnie 4+0 według aplikacji, byłam zrobić betę żeby sprawdzić przyrost, w piątek była 60, dzisiaj jest 413 :)
wyglada obiecująco :)
 
reklama
Powiem Wam ze się załamałam .. cmi mnie od kilku dni podbrzusze a jestem przed terminiem miesiączki , od wczoraj delikatne plamienia mam co jakiś czas , w śluzie taka kawa z mlekiem i w głowie mam tylko jedno , ze będzie to samo co w zeszłym miesięcu . Biochemiczna ☹️ Oznaczyłam betę , wieczorem będą wyniki , Masakra !!
 
Do góry