reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pije i pije!

mój maluch też w nocy sporo pił,najbardziej lubił herbatki, ale od jakiegoś czasu stawiam mu przu łóżku w niekapku wodę mineralną <gerbera> i jestem przynajmniej bardziej spokojna, że pije coś zdrowego od czego nie psują się ząbki.
ale jak twojemu maluszkowi nagle się takie pragnienie włączyło, to może faktycznie skonsultuj się z lekarzem i spróbuj nawilżyć pokój w którym dziecko śpi.pozdrawiam!
 
reklama
Witam, ja też mam ten problem. Mój trzyletni syn też pije dużo w nocy już od dłuższego czasu. Jestem prawie pewna, że to jest jego przyzwyczajenie, zarówno przed spaniem jak i w trakcie. Przed spaniem wypija może ze 2 butelki do 3, do 200m ( bywa też, że 100-150ml). W nocy budzi się nieraz po 4 razy też woła o picie, a jak się już obudzi nad ranem 6.00-7.00 to potrafi wypić nawet 5 butelek po 200ml. Nie ważne jak wielka jest zawartość butelki, po prostu trzeba ją opróżnić. Jak ma 50 ml to wypija tyle. Pije wodę bardzo lekko zabarwioną sokiem malinowym, taki jak dodaję się np. do herbaty. Woda jest tylko lekko zabarwiona, jak podam mu samą wodę to domaga się z soczkiem. Mleka nie chce widzieć na oczy w ogóle, Rano podejrzewam, że może nawet jest godny, podaję mleko i kończy sie to fiaskiem, nic z tego, nie chce go widzieć na oczy. Czasami zastanawim się czy nie iść z nim do lekarza , zapytac o to jego nocne picie, bo musze dodać, że w dzień jest zupełnie inaczej, pije tylko wtedy jak mu się chce na prawdę. Jest bardzo żywym dzieckiem i nieraz nawet go pytam , ćzy nie chce pić, zdaża się, że odmawia, w dzień w porównaniu z nocą, pije mało. Czy może zasięgnąć rady lekarza? Czy wszystko jest ok? Proszę o radę......:confused:
 
Z tego co zrozumialam to twoj synek pije z butelki ze smoczkiem? I tu jest, moim zdaniem, problem. Bo u mnie bylo podobnie z tym, ze Kuba pil w dzien chyba 200 ;-) butelek picia. W nocy nigdy nie chcial bo nauczylam go, ze piciu przed kapiela a po nie ma picia, ewentualnie woda z kubeczka, no a wtedy to lyczka tylko chcial. Bo przede wszystkim chodzi tu o butelke ze smokiem, nie o piciu. :tak:Sprobuj mu dac, skoro jest taki "umierajacy " z pragnienia picie w normalnym kubku, zobaczysz, ze problem sie skonczy. Oczywiscie na poczatku beda problemy, bo przywzyczajony bedzie sie domagal butli ale po 3 dniach powinno byc spoko. Pisze z wlasnego doswiadczenia. :tak:
 
Też myślę, że chodzi o przyzwyczajenie do smoka, a że przy okazji coś z niego leci to już drugorzędna sprawa.
 
Moj pil litrami az do odstawienia butelki ze smokiem. Butelka sie skonczyla to i picie non stop sie skonczylo. Nauczony jest ze po kapieli i myciu zabkow nie ma juz zadnego picia ani jedzenia, ewentualnie lyczek wody ale generalnie - Kuba nie domaga sie picia w nocy. I mysle ze tak powinno byc, wydaje mi sie ze odstawienie pieluch u takiego pijacego duzo w nocy malucha jest katorga.
 
no chyba każde dziecko sporo pije. ale jak jest ciągle w ruchu albo jest ciepło to też nie ma się co dziwić. Ja często zmieniam też smaki herbatek TeaForKids więc moje dziecko też ma różnorodność smaków, a pić bardzo lubi
 
reklama
Do góry