reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

PILNE L4 po wychowawczym

Rozwiązania
0
Witam mam nietypowe pytanie-za chwilę kończy mi się wychowawczy,e czeka mnie operacja w związku z czym idę na l4-czy zwolnienie mogę donieść pierwszego dnia zaległego urlopu który mam wstawiony po wychowawczym czy mogę dopiero pierwszego dnia w którym miałabym być w pracy?
Druga sprawa jest taka że po zwolnieniu chcę jeszcze wrócić na jakiś czas na wychowawczy(dopóki dziecko nie pójdzie do przedszkola)ale mam w planach starać się o kolejne dziecko-czy po tym kolejnym wychowawczym mogę skorzystać jeszcze z l4 tym razem ciążowego od razu czy muszę wrócić do pracy i przepracować jakiś czas?Jak wtedy będzie naliczana podstawa do wypłaty św
iadczenia?

reklama

Angelikaa

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
Co do pierwszego pytania to nie wiem na pewno ale wydaje mi się to logiczne, że możesz pokryć urlop l4.
Co do drugiego pytania możesz przerwać wychowawczy i po 30 dniach, czyli w pierwszym dniu jak wrócisz do pracy dac l4 albo poczekać do zakończenia wychowawczego i dać w pierwszym dniu l4.

Angelikaa

Aktywna w BB
Rozwiązania
0
A wypłata jest liczona za ostatni przepracowany okres tylko nie pamiętam czy 6 miesięcy czy ile ale liczy się przepracowany okres. Nie l4 ciążowe, nie macierzynski - tylko czas gdy chodziłas do pracy.

Ale może wypowie się ktoś bardziej obeznany

Rozwiązania
0
W tym artykule jest bardzo fajnie opisane co może zrobić kobieta jeżeli będąc na urlopie wychowawczym zajdzie w kolejną ciążę.
Jak najbardziej po urlopie wychowawczym może Pani iść na zwolnienie lekarskie również przypadające w okresie ciąży. Warto również się zastanowić nad rezygnacją z urlopu wychowawczego, powrót do pracy i wręczenie zwolnienia lekarskiego (oczywiście pod warunkiem, że będzie Pani miała medyczne wskazania do L4). Operacja taka może się opłacać gdyż na wychowawczym nie otrzymuje Pani żadnych świadczeń pieniężnych (tylko ubezpieczenie emerytalne, rentowe, zdrowotne) tymczasem zasiłek chorobowy w okresie ciąży to aż 100% podstawy.

Ostatnia edycja:
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
R Pilne ! Zmiana zachowania dwulatki pomocy :-( Potrzebuję porady 13
P Gorączka pilne !! Potrzebuję porady 32
martakratka Duphaston Śląsk PILNE Potrzebuję porady 17
M Pilne pytanie o usg Potrzebuję porady 4
K Pilne pytanie -czy to spadek? Hcg Ciąża, poród, połóg 29
K Pilne pytanie - mokry sufit a wpływ na półd Potrzebuję porady 9
K POLSKI LEKARZ W HRABSTWIE KENT - PILNE Potrzebuję porady 0
Z pilne Potrzebuję porady 6
S potrzebuję rodziców dzieci w wieku 6-12 lat pilne Potrzebuję porady 3
K Antybiotyk Zinnat pilne! Potrzebuję porady 34
K Inhalacje Nebbud pilne Potrzebuję porady 4
P Choroba Genetyczna !!! Szukam dziecka z podobnymi objawami Potrzebuję porady 0
Megi90 Pilne ,pomoc Potrzebuję porady 0
G Co zrobić? pilne Potrzebuję porady 13
P Hematolog Zabrze/Chorzow/Katowice PIlne Potrzebuję porady 1
L Proszę o pomoc pilne Potrzebuję porady 5
K Pilne! Szukamy niemowlęcia do roli w serialu TV... Kraków 0
J pilne duża waga a ciążą Potrzebuję porady 3
emotion_sickness Na sygnale - pilne przypadki, sytuacje, wiesci ze szpitala (bez komentarzy) Dzieci urodzone w czerwcu 2014 21
Montiś Bardzo pilne ! wychowawczy a zwolnienie. Porady prawnika 5
pchelka10.05 bardzo jasna kupka u 3,5 latki ! PILNE ! Zdrowe dziecko 6
Marta1981 Warsztaty PILNE I NA CITO Ogłoszenia - Lublin 0
buziaczek1 Niania z ustki lub okolic poszukiwana , pilne! USTKA Mamy z różnych miejscowości 0
C Urlop wychowawczy a L4 (PILNE) Porady prawnika 5
L Dobry pediatra w zielonej górze na nfz: pilne Zielona Góra 22
plastelinka5 Mamy z Krakowa w 2-3 miesiącu. PILNE albo film z usg z tego okresu. Płatne Ogłoszenia - Kraków 0
V Pilne- pies polizał mojego noworodka po buzi- niebezpieczne? Niemowlaki 7
pchelka10.05 zbity czy złamany palec u reki ? PILNE Porady - rozwój i zdrowie dzieci 1
Szczęśliwa 10 Proszę o pomoc -pilne Porady położnej 11
Tygrysek1985 PILNE chore Dziecko Porady prawnika 5
N Co mam zrobić? Pilne Porady prawnika 7
eddi29 z kaszlem do c.c Bardzo pilne !!!! Zdrowa mama 6
M PILNE!Zamienię sie miejscami w żłobku Ogłoszenia - Wrocław 0
C ZUS ZCNA - podstawa prawna PILNE Porady prawnika 2
pawimi Regulamin towrzenia nowych podwatkow i tematow!!!! PILNE Plotki wózkowo - koleżeńskie 0
Mama Boo Umowa zlecenie a zwolenienie lekarskie - Pilne Porady prawnika 4
T Proszę o pomoc- co zrobić w tej sytuacji?PILNE!!! Porady prawnika 5
K Odwołanie od orzeczenia o niepełnosprawności, pilne Porady prawnika 4
D Przesłanki do pozbawienia matki władzy rodzicielskiej lub praw rodzicielskich - Pilne Porady prawnika 0
pchelka10.05 Dziewczyny pomozecie? PILNE! URLOP WYCHOWAWCZY CHCA ZABRAC!! Dzieci urodzone w grudniu 2009 7
pchelka10.05 odebranie urlopu wychowawczego !! PILNE!! Porady prawnika 6
S pozbawienie/ograniczenie praw rodzicielskich matki - pilne Porady prawnika 10
P Kto ma pierwszeństwo do przedszkola?? PILNE! Przedszkola 20
Stopi69 Pomoc dla Julianki PILNE!!!! dzieci urodzone w lipcu'09 1
E NAN HA 1 - ile gramów? - PILNE! Żywienie 4
A PILNE! Błagam, pomozcie! Przedszkolaki 6
P Pilne szczepionka wieloważna polyvaccinum mite Przedszkolaki 1
Z Pilne!!! Zwierzenia 14
Esia Ankieta - pilne Dzieci urodzone w czerwcu 2007 19
NikaMD Jaką spacerówkę polecacie? Pilne... Roczniaki i dwulatki 17