reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Plamienie implantacyjne i duphaston

cukrzycowa

Początkująca w BB
Dołączył(a)
25 Kwiecień 2022
Postów
22
Cześć dziewczyny, jestem tutaj nowa.
Przychodzę do Was z zapytaniem, jak to jest z zapłodnieniem i duphastonem…

Otóż, mam bardzo nieregularne cykle, przyjmuje Duphaston na wywołanie @, ostatni okres miałam od 27.03 do 31.03, od ok 12dc zaczęłam robić testu owulacyjne, ale do 18 dc testy wychodziły tak, ze zawsze linia testowa była słabsza, stwierdziłam, ze ok, widocznie mam cykl bezowulacyjny, ale 20dc poczułam kłucie w podbrzuszu, zrobiłam test o 13:00 i wyszedł pozytywnie, a w zasadzie to wyszły bo zrobiłam 2 różne (dodatkowo jeszcze wieczorem o 22 zrobiłam testy). Więc razem z mężem w 20, 21, 22dc próbowaliśmy (czyli 15,16,17.04.22). W ubiegły piątek (22.04.22) dostałam dziwnych plamień, były brązowe, ale mało, w sobotę już pojawiło się trochę więcej plus trochę krwi, dzisiaj (tj. niedziela) praktycznie czysto. Nie mam żadnych bóli, gdzie zawsze przed okresem to była tragedia. Aaaa najważniejsze od 18dc zaczęłam przyjmować Duphaston (dawka 2x1 przez 5 dni, czyli od 13 do 18.04). I teraz pytanie, czy mógł być to okres? Czy może jednak plamienie implantacyjne? Test robiłam wczoraj ale negatywny, nie wiem czy mogę iść w poniedziałek na test z krwi… okres po duphastonie zawsze dostawałam ok 10-13 dni po ostatniej tabletce no i wszystko mnie bolało. Nie wiem co myśleć… staram się nie wkręcać, ale już wytrzymać nie mogę. Nawet zdjęcia tej wydzielony robiłam. Iść już jutro ja krew czy poczekać jeszcze 2-3 dni?
 

Załączniki

  • 427127BB-BA4A-42DD-A3A1-C8481EF7C57D.jpeg
    427127BB-BA4A-42DD-A3A1-C8481EF7C57D.jpeg
    1,9 MB · Wyświetleń: 676
Ostatnia edycja:
reklama
Jeśli była to implantacja to pozytywny test może ci wyjść najwcześniej 48h od zakończenia plamienia i to ten o najmniejszej czułości i z porannego moczu.
Ja sugerowałabym betę
Ale ogólnie duphaston powinno się brać PO owulacji, bo inaczej może te owulację przyblokować. Dlaczego zaczęłaś przyjmować go akurat 18 dc? To zalecenie lekarza czy sama zdecydowałaś że właśnie w tym dniu?
 
Jeśli była to implantacja to pozytywny test może ci wyjść najwcześniej 48h od zakończenia plamienia i to ten o najmniejszej czułości i z porannego moczu.
Ja sugerowałabym betę
Ale ogólnie duphaston powinno się brać PO owulacji, bo inaczej może te owulację przyblokować. Dlaczego zaczęłaś przyjmować go akurat 18 dc? To zalecenie lekarza czy sama zdecydowałaś że właśnie w tym
Zalecenie lekarza, żeby brać od 18dc.
Poczekam do środy i wtedy zrobię badanie z krwi.
 
Poczytaj sobie więcej o braniu progesteronu bez potwierdzenia owulacji 😊 jeśli się starasz zajść w ciążę to jeśli bierzesz duphaston to musisz go wziąć PO owulacji potwierdzonej monitoringiem usg, inaczej to się mija z celem.
Druga sprawa jak bierzesz duphaston a potem go odstawiasz bez potwierdzenia czy jesteś w ciąży to ryzykujesz poronieniem. Progesteron to hormon mający na celu utrzymanie ciąży. Jak jego poziom spada (odstawiając dupka) to wywołujesz okres. Mnie uczono że jak już jest decyzja o braniu duphastonu to nie odstawia się go aż nie będzie potwierdzenia czy doszło do zagnieżdżenia zarodka czyli biorę go przez 14 dni od owulacji potwierdzonej usg.
 

Post lekarza od nieplodnosci
 
Poczytaj sobie więcej o braniu progesteronu bez potwierdzenia owulacji 😊 jeśli się starasz zajść w ciążę to jeśli bierzesz duphaston to musisz go wziąć PO owulacji potwierdzonej monitoringiem usg, inaczej to się mija z celem.
Druga sprawa jak bierzesz duphaston a potem go odstawiasz bez potwierdzenia czy jesteś w ciąży to ryzykujesz poronieniem. Progesteron to hormon mający na celu utrzymanie ciąży. Jak jego poziom spada (odstawiając dupka) to wywołujesz okres. Mnie uczono że jak już jest decyzja o braniu duphastonu to nie odstawia się go aż nie będzie potwierdzenia czy doszło do zagnieżdżenia zarodka czyli biorę go przez 14 dni od owulacji potwierdzonej usg.
No widzisz, mi niestety moja ginekolog zapisała tylko to i nic więcej. I tak się skalda, ze nie ona jedyna, bo poprzedni zrobiła to samo. Nikt nie weryfikował na jakim poziomie mam inne hormony.
 
A badałaś kiedykolwiek poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu? Może masz swój progesteron na dobrym poziomie i wszystko będzie dobrze 😊😊
Zrób sobie test jutro z rana i w środę też albo po prostu bhcg z krwi, to nawet dzisiaj już możesz
 
reklama
A badałaś kiedykolwiek poziom progesteronu w drugiej fazie cyklu? Może masz swój progesteron na dobrym poziomie i wszystko będzie dobrze 😊😊
Zrób sobie test jutro z rana i w środę też albo po prostu bhcg z krwi, to nawet dzisiaj już możesz
Właśnie nigdy nie badałam, ogólnie zawsze miałam @ terminowo, jak w zegarku. Ale w ubiegłym roku miesiąc przed ślubem mi się zatrzymał i dostałam krwawień, okazało się, ze mam mięśniaka. Usunęłam 13.12.21. Ogólnie jak badałam krew to wszystko ładnie, tarczyca tez, tylko ta prolaktyna. Pójdę od razu w środę jeszcze zbadać dodatkowo progesteron i prolaktynę. Jakoś nie mam szczęścia do ginekologów… jeszcze choruje na cukrzyce typu 1 i wszystko tak na raz 😂
 
Do góry