reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

płeć naszego maleństwa

Dizęki dziewczyny za słowa wsparcia i za adres stronki. Tymczasem razem z mężem postanowiliśmy na kolejne badanie USG (w 22tygodniu) udać się prywatnie, a wtedy mam nadzieje będę taka zadowolona jak Wy :)
 
reklama
Dziewczyny, ja przeczytałam gdzieś o takiej na wpół naukowej metodzie określania płci dzidziusia: jeśli plemniki czekały już na jajeczko czyli były w drogach rodnych przed owulacją to będzie chłopiec. Jeśli dopiero po owulacji uprawiałyście seks to będzie dziewczynka. Ma tak byc podobno dlatego, że plemniki męski są szybsze, ale słabsze i prędzej giną, a plemniki żeńskie są wolniejsze, ale za to silniejsze i mogą dłużej przetrwać czekając na jajeczko :) Oczywiście to bardziej dla tych, które wiedzą kiedy doszło do poczęcia:)
Mi póki co wychodzi, że będzie dziewucha! :D
 
Też czytałam o tej metodzie, z tymże ja czytałam, że żeby był chłopiec, to poczęcie musi nastąpić dokładnie w dniu owulacji, a dziewczynka przed i tuż to, z powodów, o których pisała kangurzyca :) I dlatego statystycznie rodzi się więcej dziewczynek, bo trudniej jest "wycelować" w chłopca, zwłaszcza przy nieregularnych cyklach.
 
Dziś na usg jeszcze nic nie było widać. Gin powiedziała, że właściwie dopiero po 20 tyg. można będzie coś orzekać o płci dzieciątka. Wcześniej to bardziej zgadywanie, choć zdarza się i tak, że maluszek się pochwali, co tam chowa... ;D Cóż, muszę się uzbroić w cierpliwość.
 
Wczoraj ginekolog powiedział nam, że nie może określić jeszcze płci na 100%, ale podejrzewa co będzie. Mamy się zapytać w 22 tygodniu i wtedy potwierdzi swoje przypuszczenia :). Mi jest już obojętne, jeśli będzie chłopiec, to moja siostra da mi dużo ubranek po swoim synku, który ma teraz 8 miesięcy (i będę szczęśliwa, bo ubranka są cudne), a jeśli dziewczynka, to też nie będzie problemu. Wózek będę miała niebieski, sypialnia też jest na niebiesko urządzona, poza tym zakochałam się w tym kolorze, więc może być chłopczyk, chociaż ja czasem czuję inaczej :)
 
Liczę na to, że na następnym usg już coś będzie widać, bo to będzie 19 tydzień. A jak nie, to potem w 22 tygodniu pójdę na 3d... Już się nie mogę doczekać.
 
Pytia, polecam USG 4D :), to jest niesamowite urządzenie na którym dokładnie widać maluszka. Bardzo żałuję, że nie mogę Wam pokazać filmiku, bo wtedy byście zobaczyły, że nawet w 12 tygodniu widać małego człowieczka :)
 
Nie wiem, Anik, czy u nas robią 4d. Tzn. w moim mieście nie ma w ogóle usg 3 czy 4d, najbliżej w Katowicach, czyli 80 km... Ale muszę to bliżej obadać. Jasne, że chciałabym mieć taki filmik ;D
 
reklama
Dziewczyny, pomyślałam sobie, że może mogłybyśmy napisać nasze odczucia (i naszych mężów) co do płci naszych maleństw :), później będziemy sprawdzać, której intuicja była niezawodna :). Co o tym myślicie??

 
Do góry