reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

po elektrokonizacji

Dołączył(a)
25 Październik 2017
Postów
4
witajcie w maju przeszłam zabieg elektrokonizacji szyjki macicy z mezem staramy sie o dzidzie ale łatwo to nam nie idzie wcześniej już przeszłam dwie ciąże które zakończyły się cesarką ale to bylo przed zabiegiem powiedzcie czy jakies szanse moga być na zajscie w ciąże i czy sa tu mamy co rodzily juz po zabiegu i po jakim czasie zaszłyście w ciąże ?
 
reklama
Witaj ja miałam elektrokonizację mówisz o skróceniu szyjki ze względu na ciny np.? Skąd zapytanie o szanse zajścia w ciążę one przecież po tym zabiegu się nie zmniejszają tylko zwiekszają bo szyjka krótsza. Ja zaszłam w pierwszym cylku i bardziej mnie i moją dr martwi czy szyjka wytrzyma bez pesara czy szwu ale u mnie juz 36+5 więc jestem w miarę spokojna
 
w pierwszej cytologi mi wyszlo ze mam dysplazje dostalam skierowanie do poradni specjalistycznej od nowotworow tam kolposkopia i wycinki biopsji hpv 16 i 18 i po tym elektrokonizacja a w ciaze zajsc nie moge nie udaje sie
 
No to mniej wiecej podoba historia tylko ja miałam wynik biopsji po kolposkopi cin3 i cin2 czyli dysplazja ale tylko na szyjce nie w kanale. Myślę , że ten zabieg nie ma nic wspólnego z zachodzeniem w ciążę bo tak jak pisałam szyjka jest krótsza i plemniki mają krótsza drogę do przebycia aby zapłodnienić jajko. Pytałam lekarza czy będzie problem itd uswiadomił mnie , że na pewno nie. Może zbadaj hormony itd od kiedy się staracie? Bo jak w maju miałaś zabieg to chyba niezbyt długo 2-3 cykle to trudno powiedzieć , że się nie udaje czasem potrzeba kilka cylki a czasem kilkunastu
 
No tak myślałam my jesteśmy bardzo niecierpliwie jako kobiety zrób cytologie ja już powtarzałam 2 lub 3 razy mam 1 także nie jest źle. W ciążę na pewno zajdziesz ale trzeba nam cierpliwość. Będzie dobrze
 
reklama
Witam. Ja mialam elektrokonizację na początku stycznia (cytologia gr 3b,LSIL w lipcu i skierowanie na kolposkopię w listopadzie ktora potwierdzila grupę cytologii ale już HSIL CIN3 i hpv 16), jestwm juz po dwóch kontrolnych cytologiach i ładnie mi wychodzila raz 2, a za drugim razem 1 grupa, a zielone światlo na starania dostaliśmy juz w drugiwj polowie lutego. Póki co lipa. Ale teraz jestem zapisana na drugą polowe listopada na wizyte to przycisnę gina o skierowanie na badania hormonalne, bo ileż można czekac. A co do samego zajścia w ciążę znam osobę, która zaszla w ciaze w 3cs po zabiegu, także tu chyba faktycznie nie ma reguly.

f2wlk6nllyt56xuu.png

201702250929.png
 
Do góry