reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Początek ciąży

Miyoshi

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Luty 2018
Postów
347
Cześć dziewczyny.

Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, okres spóźniał mi się już 8 dzień i test wyszedł pozytywnie. Dwie wyraźne kreski. Prawdę mówiąc myślałam, że to znowu jakieś przesunięcie związane z dietą, bądź innymi czynnikami i po prostu jestem dalej w szoku. Proszę Was, powiedzcie mi co teraz powinnam zrobić? Kiedy najlepiej udać się do ginekologa, aby potwierdzić ciążę? Powinnam zacząć przyjmować jakieś witaminy? Niby czytałam o ciążach bardzo dużo, ale w momencie kiedy przychodzi do praktyki, nie wiem jak się zabrać za to wszystko.
 
reklama
Pytam, bo np. siostra mojego narzeczonego ma czwórkę dzieci, piąte w drodze i nigdy nie przestała palić, a każde dziecko zdrowe, jak ryba. Ale no chyba bym się bała rzeczywiście, więc odstawię.
 
reklama
czy ja napisałam cokolwiek o badaniu moczu i morfologii? chyba nie..pisałam o tsh i bCHCG więc proszę czytać ze zrozumieniem...a co do tsh to bez obaw, jeśli jest obowiązkowe to na pewno lekarz je zaleci;) ja go nie miałam a jak teraz jest nie wiem.
Hmmm to moze ty zacznij czytac ze zrozumieniem [emoji57]
Napisalas ze badanie tsh jest bez sensu ze nie kazdy musi badac. Ja napisalam ze badanie tsh nie wydaje mi sie bez sensu bo jest na liscie badan obowiązkowych do 10tc obok morfologi, moczu, glukozy, toxoplazmozy, hcv itd...
 
Jeśli nie jest konieczne lepiej nie brać tej nospy :) mój ginekolog tak mówił, ze w razie wyjątku jak skurcze przepowiadające są mocne to wtedy jak bardzo boli. Moim zdaniem lepiej się nie faszerować w ciąży lekami, chyba ze naprawdę jest mega potrzeba
Oczywiście ze najlepiej nie brac zadnych lekow [emoji6] ale jesli jest koniecznosc gdy brzuch boli rzeczywiscie bardzo lepiej to skonsultowac z lekarzem i wziac ta jedna czy dwie nospy.
Jestem w 14tc ostatnio dwa razy zdarzyly mi sie sline bole jak przy okresie, dzwoniłam do mojej gin i poleciła wziecie nospy i magnezu i odpoczynek.

Pytam, bo np. siostra mojego narzeczonego ma czwórkę dzieci, piąte w drodze i nigdy nie przestała palić, a każde dziecko zdrowe, jak ryba. Ale no chyba bym się bała rzeczywiście, więc odstawię.
Ale chyba nie chcesz sie przekonac czy tez bedziesz miec takiego farta, co ?
 
Pytam, bo np. siostra mojego narzeczonego ma czwórkę dzieci, piąte w drodze i nigdy nie przestała palić, a każde dziecko zdrowe, jak ryba. Ale no chyba bym się bała rzeczywiście, więc odstawię.

To jest ruletka, jedna pali, pije i dziecku nic nie jest a u drugiej wystąpią powikłania... Przepraszam za dosadność ale ta dziewczyna miała po prostu więcej szczęścia niż rozumu że u niej nie wystąpiły
Wytrwałości w rzucaniu palenia, robisz to dla maluszka [emoji6] a i wystrzegaj się również biernego palenia które jest równie niebezpieczne. Ja miałam ułatwioną sprawę bo od samego zapachu papierosów dostawałam mdłości [emoji23]
 
jak najszybciej umów się na wizytę lekarz ci powie co i jak. Nie rozumiem po co dziewczyny doradzają robić betę i to co dwa dni?to nic ci nie da.nawet jak wyjdzie ,że beta nie przyrasta to i tak sama nic nie zrobisz i musisz iść do lekarza.ja w ciąży nie robiłam ani raz bety, nawet nie wiedziałam o takim badaniu;0 podobnie nie miałam robione tsh a chodziłam prywatnie do dobrej pani ginekolog. nie każdy musi robić te badania, bez sensu.lekarz cię zbada manualnie,usg i oceni czy ciąża rozwija się prawidłowo bo to widać na usg. w razie czego zaleci badania ale tak to nie ma potrzeby, szkoda się stresować.bierz kwas foliowy i witaminy B complex, powodzenia:)
No ja się nie zgodzę że jak najszybciej do lekarza bo po co się stresować nie potrzebnie że np nie ma jeszcze serduszka- lepiej się wybrać w 7 tyg. Z badaniem bety się zgadzam, jeśli się nic nie dzieje jest zbędne. Natomiast jeżeli Twoja "dobra" Pani ginekolog przez całą ciążę nie zleciła Ci zrobienia badania tsh to wcale nie jest dobra bo zwyczajnie musiała przeoczyć ten fakt. Badanie tarczycy jest bardzo wazne szczególnie we wczesnej ciąży bo tsh lubi rosnąć w ciąży a to może prowadzić do poronienia.
 
Ja uważam ze możesz do gina iść juz to znaczy zarodka nie zobaczysz raczej jeszcze ale lekarz prawdopodobnie zobaczy już pęcherzyk ciążowy nawet jeśli nie to bedzie kazał przyjść np za tydzień ja uważam ze do ginekologa powinno sie udać jak juz test wykazał ewentualną ciąże bo na takim etapie ważne jest zeby gienkolog stwierdził ze ciąża jest dobrze umiejscowiona tzn: w macicy nie np:jajowod bo ciąża pozamaciczna jest tez niebezpieczna dla kobiety. Bierz folik kosztuje ok 8 zł jest bardzo bardzo ważny najlrpiej zacznij już teraz im wcześniej tym lepiej. Dbaj o siebie nie pij alkoholu nie pal wysypiaj sie dużo i nie bierz gorących kąpieli lub sauny! Żadnych tabelek az nie udasz sie do gina jesli on potwierdzi ciąże powie ci wszytsko jakie leki mozesz brać np: podczas przeziębienia albo bólu głowy. Teraz jest bardzo zimno ubieraj sie ciepło bo na takim etapie rozwoju ciąży jakiekolwiek przeziębienie czy infekcja może bardzo zaszkodzić rozwojowi zarodka jest bardzo duzo rzeczy ktore na tym etapie mogą zaszkodzić jednak ważne zebys sama poczytala o tym w necie bo jest tego sporo i udaj sie do lekarza myślę ze tak za kilka dni i on juz powinien potwierdzić i przede wszystkim unikaj stresu nerwów jesli chcesz możesz zrobić bete ale ja osobiście nie robiłam od razu poszłam do gina. Powodzenia uważaj na siebie bo teraz prawdopodobnie dbasz nie tylko o siebie ale maleństwo również
 
No właśnie tej ilości badań się boję. Nienawidzę chodzić do lekarza, a jeszcze bardziej nie lubię czekać na wyniki. :)
Na morfologie i inne skierowanie da lekarz bo każdy lekarz daje troszkę inne tzn ja bylam najpierw u jednego dal tylko mocz i grupe krwi nie pasował mi ten lekarz poszłam do innej lekarki i ona zalecila do tego jeszcze tsh, mnóstwo innych i nawet test na hiv więc na razie robienie takich badań jest bez sensu pójdziesz do gina potwierdzi ciąże i zleci odpowiednie badania na własną rękę nie rób.
 
reklama
Pytam, bo np. siostra mojego narzeczonego ma czwórkę dzieci, piąte w drodze i nigdy nie przestała palić, a każde dziecko zdrowe, jak ryba. Ale no chyba bym się bała rzeczywiście, więc odstawię.

pomysl logicznie czy naprawdę wierzysz w to co piszesz badz to co ludzie rozpowiadaja jak np lepsze dla dziecka bedzie urodzenie go w 7 a nie w 8 miesiacu ma sens i zrób jak uważasz.

nawiasem mówiąc
osobiście znam dzieci matek palących pijących w ciazy i dzieci te choć 'zdrowe' to jednak problemy roznorakie chociażby w szkole maja duże ..itd. ...


z badaniem bety i tym stresem w rozkładaniu wyniku na czynniki pierwsze też jestem na nie

cierpliwość popłaca naprawdę .
najlepiej iść do lekarza w ok 7tygm chyba że plamisz to wcześniej

i choc sama chodziłam prywatnie to tego badania TSH nie miałam może dlatego że problemów z tarczyca też nie albo moze sam lekarz bierze pod uwagę historię co do zdrowia ciężarnej ?

P.S. Gratuluję:)
 
Do góry