reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

pod czym śpią?

...dlatego napisalam ,ze ja kupuje zawsze troche wiekszy spiworek ... zeby moja niunia mogla sobie swobodnie pomachac nozkami...(wtedy jest tak ,jakby spala pod kolderka - tylko bezpieczniej )
...jakbym teraz dala mojej coreczce kolderke , to by ciagle sie nia nakrywala - albo rozkopywala...:confused2:
... musialabym wtedy co pare minut latac i ja spowrotem przykrywac...:crazy:
W rozku czula sie wlasnie skrepowana - bo dwoch tygodniach -wyrzucilam go w cholere !:sorry:

Prawda jest taka, ze niektore niemowleta uwielbiaja sypiac w rozkach - inne znowu potrzebuja "przestrzeni" ,tak jak moja niunia hihi :cool2:

Kropka w kropke moja Dziaba! ;-)Tez spi w spiworku (ma grubszy i cienszy), i tez kupilam wiekszy aby miala troche luzu i tak szybko nie wyrosla. Ten grubszy kupilam z odpinanymi na rzepy rekawami i jak sie przekrecala to te rekawy sie ciagle gdzie indziej doczepialy (jak by nie mogly byc na zamek :eek:).Wiec spi zima bez nich w welnianej pizamce + skarpetki, a ze wylaczylismy ogrzewanie w sypialni to ja czasem jeszcze czyms nakryje jak jest zimno.
 
reklama
Hej :)
Moja córcia urodzi się na przełomie maja i czerwca. Powoli już zaczynam rozgladać się za łóżeczkiem i interesować wyposażeniem. Przesiedziałam wiele godzin na allegro, zrobiłam już sporo kilometrów po różnych sklepach dla dzieci. Postanowiłam kupić ochraniacz do łóżeczka, pościel, poduszkę, kołderkę - chciałam zamówić na allegro.

Wczoraj mnie olśniło, coś wyrwało z transu i poszukałam informacji na temat pościeli i spania noworodków w necie na forach i w różnych artykułach. Poczytałam i moje zdanie na temat pościeli dramatycznie się zmieniło.

Zamierzam Maluszka usypiać w rożku i ewentualnie przykrywać cienkim kocykiem. Zastanawiam sie jeszcze nad ochraniaczem bo przeczytałam, że jest niebezpieczny ale zdania są różne. Nie będę kupować żadnej poduszki, kołderki, nie chciałam baldachimu ani żadnych przyborników na łóżeczko.

Co do przegrzewania... mieszkałam ponad rok w Szwecji, moja mama mieszka już tam kilka ładnych lat. Pewnego dnia w listopadzie zobaczyłam jak sądziadka wychodzi ze swoją 6 miesięczną córką na zewnątrz. Ona ubrana w ciepłą puchową kurtkę a mała w śpioszkach i skarpetkach (!). Nie było mrozu, mieszkałam w tej najcieplejszej części Szwecji (np. nie widziałam tam śniegu :D) ale było już dość chłodno. Przeraziłam się strasznie jak zobaczyłam ją tak lekko ubraną. Kilka dni później widziałam jak inna Szwedka wystawia na zewnątrz wózek ze śpiącym dzieckiem i zostawia tam na jakiś czas. Mama mówi, ze tam panuje taki zwyczaj - Szwedki nie ubierają dzieci ciepło i bez względu na pogodę spacerują z dziećmi codziennie. Podobnie jest w Holandii - moja koleżanka tam mieszka i opowiadała o podobnych sytuacjach.
 
Hej :)
Moja córcia urodzi się na przełomie maja i czerwca. Powoli już zaczynam rozgladać się za łóżeczkiem i interesować wyposażeniem. Przesiedziałam wiele godzin na allegro, zrobiłam już sporo kilometrów po różnych sklepach dla dzieci. Postanowiłam kupić ochraniacz do łóżeczka, pościel, poduszkę, kołderkę - chciałam zamówić na allegro.

Wczoraj mnie olśniło, coś wyrwało z transu i poszukałam informacji na temat pościeli i spania noworodków w necie na forach i w różnych artykułach. Poczytałam i moje zdanie na temat pościeli dramatycznie się zmieniło.

Zamierzam Maluszka usypiać w rożku i ewentualnie przykrywać cienkim kocykiem. Zastanawiam sie jeszcze nad ochraniaczem bo przeczytałam, że jest niebezpieczny ale zdania są różne. Nie będę kupować żadnej poduszki, kołderki, nie chciałam baldachimu ani żadnych przyborników na łóżeczko.

Co do przegrzewania... mieszkałam ponad rok w Szwecji, moja mama mieszka już tam kilka ładnych lat. Pewnego dnia w listopadzie zobaczyłam jak sądziadka wychodzi ze swoją 6 miesięczną córką na zewnątrz. Ona ubrana w ciepłą puchową kurtkę a mała w śpioszkach i skarpetkach (!). Nie było mrozu, mieszkałam w tej najcieplejszej części Szwecji (np. nie widziałam tam śniegu :D) ale było już dość chłodno. Przeraziłam się strasznie jak zobaczyłam ją tak lekko ubraną. Kilka dni później widziałam jak inna Szwedka wystawia na zewnątrz wózek ze śpiącym dzieckiem i zostawia tam na jakiś czas. Mama mówi, ze tam panuje taki zwyczaj - Szwedki nie ubierają dzieci ciepło i bez względu na pogodę spacerują z dziećmi codziennie. Podobnie jest w Holandii - moja koleżanka tam mieszka i opowiadała o podobnych sytuacjach.

Jesli chodzi o poduszki to sie odradza stosowac ze wzgledu na "smierc lozeczkowo".(Z reszta po co takiemu Malenstwu poducha- zeby lepiej widzialo? :-p:-p:-p)Rowniez temperature w sypialni zaleca sie ustawic na 18-19'C bo sie lepiej wypoczywa.
Nigdy nie spotkalam sie aby ochraniacz byl niebezpieczny ale baldachim to zbiorowisko kurzu i moze tez ograniczac przeplyw swiezego powietrza.
Co do tej Szwedki, to sadze ze jej Maluch mial po prostu spioszki ale nie bawelniane tylko z czystej welny (tylko nie mylic z ta welna ktora u nas mozna kupic na bazarze).Sama takiej uzywam i Malenstwo.Jest to specjalnie przerobiona aby nie gryzla, no i to kosztuje. I to pewnie w calej Skandynawii jest tak, ze dzieci bez wzgledu na pogode sa na dworzu. I nie ma czegos takiego - Idz na dwor tylko sie nie ubrudz!.Ale oczywiscie wiaze sie to z zakupem ekstra high-teh kombinezonow a to tez kosztuje.
;-);-);-)
 
Hej :)

Zamierzam Maluszka usypiać w rożku i ewentualnie przykrywać cienkim kocykiem. Zastanawiam sie jeszcze nad ochraniaczem bo przeczytałam, że jest niebezpieczny ale zdania są różne. Nie będę kupować żadnej poduszki, kołderki, nie chciałam baldachimu ani żadnych przyborników na łóżeczko.

Co do przegrzewania... mieszkałam ponad rok w Szwecji, moja mama mieszka już tam kilka ładnych lat. Pewnego dnia w listopadzie zobaczyłam jak sądziadka wychodzi ze swoją 6 miesięczną córką na zewnątrz. Ona ubrana w ciepłą puchową kurtkę a mała w śpioszkach i skarpetkach (!). Nie było mrozu, mieszkałam w tej najcieplejszej części Szwecji (np. nie widziałam tam śniegu :D) ale było już dość chłodno. Przeraziłam się strasznie jak zobaczyłam ją tak lekko ubraną. Kilka dni później widziałam jak inna Szwedka wystawia na zewnątrz wózek ze śpiącym dzieckiem i zostawia tam na jakiś czas. Mama mówi, ze tam panuje taki zwyczaj - Szwedki nie ubierają dzieci ciepło i bez względu na pogodę spacerują z dziećmi codziennie. Podobnie jest w Holandii - moja koleżanka tam mieszka i opowiadała o podobnych sytuacjach.
Rożki są niestety niezdrowe dla bioderek - krępują ruchy dziecka. Takie przynajmniej moje zdanie, potwierdzone tylko [a może aż..] dzieciątkiem - na szczęście nie moim, znajomyc, którzyswoje dziecko trzymali w rożku do 8 miesiąca. Skutek - dziecko teraz nie siada, ruchliwość na poziomie miesięczniaka no i latanie po lekarzach... Oczywiście każda mama decyduje sama, ja rożek używałam do 2tygodni, później Jagoda denerwowała się tym właśnie skrępowaniem ruchów - ot taka wygodna.. :-D
 
Rożki są niestety niezdrowe dla bioderek - krępują ruchy dziecka. Takie przynajmniej moje zdanie, potwierdzone tylko [a może aż..] dzieciątkiem - na szczęście nie moim, znajomyc, którzyswoje dziecko trzymali w rożku do 8 miesiąca. Skutek - dziecko teraz nie siada, ruchliwość na poziomie miesięczniaka no i latanie po lekarzach... Oczywiście każda mama decyduje sama, ja rożek używałam do 2tygodni, później Jagoda denerwowała się tym właśnie skrępowaniem ruchów - ot taka wygodna.. :-D

Maluszek przez 9 mies. byl w bardzo cieplym, ciasnym i przytulnym miejscu dlatego bardzo wiele dzieci uspokaja sie szybciej wlasnie w rozkach bo przypomina mu to jak u mamusi. Bo ruchy takiego maluszka sa nieskoordynowane (tzw. refleksy) i samo biedactwo moze sie tym przestraszyc, ze nagle swobodnie moze poruszac czesciami ciala.
Ale wlasnie ze wzgledu aby nie hamowac rozwoju Malenstwa trzeba ten rozek systematycznie poluzowac aby dzidzia miala swobodne ruchy. Poza tym z rozka dzieci same wyrastaja juz po paru tygodniach. A trzymanie w rozku takiego duzego dziecka to nie jest normalne.
 
Ostatnia edycja:
To zależy od temperatury w mieszkaniu. Uważam,że świetne są takie specjalne śpiworki dla dzieci wtedy nie istnieje ryzyko,ze dziecko będzie się w nocy odkrywało. Kiedy jest bardzo ciepło wystarczy bardzo cienki flanelowy kocyk
 
Racja spiworki to super wynalazek dziecko przynajmniej sie nie skopie moj synus w takim spi i jestem spokojna. Wczesniej jak nakrywalam go kocykiem to chodzilam do niego kilka razy w nocy (utrapienie bo do osobnego pokoju) a teraz mam luz :tak: Natomiast na dzienne drzemki nakrywam go wlasnie kocykiem ;-)
 
reklama
:no:
sorry, ale nie sprawdza sie (zwlaszcza u niemowlaka) czy ma cieplo czy tez zimno ,po raczkach....

????????????? co sie nie sprawdza????? po raczkach u niemowlaka nie sprawdzisz czy mu cieplo czy nie. Wlasnie na karku sie sprawdza najpewniej!!! My tez korzystamy ze spiworka!!!!! naprawde super rozwiazanie!!!!!
 
reklama
Do góry