reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podawanie atropiny.

K.A

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2019
Postów
143
Witajcie,
Właśnie przed chwila podałam dziecku po jednej kropli atropiny do każdego oka. Nie ukrywam, ze jest to dla mnie stresujące, bo nie wiem jakiej reakcji się po nim spodziewać.
Macie z tym doświadczenie? Kiedy widać ”efekty”?. Młody przy podawaniu dość mocno zaciskał powieki i sama nie wkem czy tam wgl dostała się potrzebna ilość 🤷🏻‍♀️.
Jest to atropina o mniejszym stężeniu ze względu na młody wiek, syn 2 lata
 
reklama
A z jakiego powodu podajesz atropine?
Ogólnie atropina poraża mięsień rzęskowy i rozszerza źrenice. Możesz się spodziewać, że dziecko będzie nadwrażliwe na światło.
 
A z jakiego powodu podajesz atropine?
Ogólnie atropina poraża mięsień rzęskowy i rozszerza źrenice. Możesz się spodziewać, że dziecko będzie nadwrażliwe na światło.
Ze względu na badanie okulistyczne, które będziemy mieli w Pn.
Na wąskiej źrenicy wyszła wada wzroku, która trzeba skorygować i właśnie ta atropina ma w tym pomoc.
Chyba działa, bo był poddenerwowany faktem, ze gorzej widzi. Na razie jest wszystko ok, uf 😀
 
To ja nie wiem - u nas zawsze lekarz podawał na pół godziny/godzinę przed badaniem.
Ale może w przypadku określonych wad jest inne postępowanie :) My badaliśmy dno oka jedynie profilaktycznie.
 
To ja nie wiem - u nas zawsze lekarz podawał na pół godziny/godzinę przed badaniem.
Ale może w przypadku określonych wad jest inne postępowanie :) My badaliśmy dno oka jedynie profilaktycznie.
Z tego co czytałam w internecie u takich młodszych dzieci podaje się w mniejszym stężeniu przez 4 dni, zeby wynik był wiarygodny
A u starszych i dorosłych godzinę przed badaniem i już większe stężenie 🤔
 
A ja tam zaczęłam też internet przeglądać - i znalazłam, że przy badaniu profilaktycznym podaje się tylko przed badaniem.
A jak już szukamy określonej wady (np. zez), to 4 dni podajemy i piątego dnia badanie :)
I doczytałam żeby uciskać, by atropinę nie poszła do nosa ;p
 
Z tego co czytałam w internecie u takich młodszych dzieci podaje się w mniejszym stężeniu przez 4 dni, zeby wynik był wiarygodny
A u starszych i dorosłych godzinę przed badaniem i już większe stężenie 🤔
Ja za dziecka w wieku 5 lat też miałam podawane krople przez kilka dni przed badaniem, moja bratanica również niedawno jak miała 7 lat to zakraplali kilka dni przed.
Oprócz tego że widzenie było zamazane przez pierwsze godziny po zakropieniu nie miałam innych dolegliwości. Wiadomo że dziecku jest ciężej zrozumieć po co tak trzeba robić ale dacie rade
 
A ja tam zaczęłam też internet przeglądać - i znalazłam, że przy badaniu profilaktycznym podaje się tylko przed badaniem.
A jak już szukamy określonej wady (np. zez), to 4 dni podajemy i piątego dnia badanie :)
I doczytałam żeby uciskać, by atropinę nie poszła do nosa ;p
No nie wiem to są tez słowa mojej okulistki. A z tym uciskaniem powiedziała, ze zależy od tego czy dziecko pozwoli, jeśli nie to sobie darowac
 
reklama
Ja za dziecka w wieku 5 lat też miałam podawane krople przez kilka dni przed badaniem, moja bratanica również niedawno jak miała 7 lat to zakraplali kilka dni przed.
Oprócz tego że widzenie było zamazane przez pierwsze godziny po zakropieniu nie miałam innych dolegliwości. Wiadomo że dziecku jest ciężej zrozumieć po co tak trzeba robić ale dacie rade
Chyba damy radę, bo póki co jest lepiej niż myslalam, ze bedzie😅
 
reklama
Do góry