reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podcięcie wędzidełka językowego

M_Z

Dołączył(a)
12 Październik 2008
Postów
6
Miasto
Solec Kujawski
Prosze o pomoc w znalezieniu dobrego specjalisty do podcięcia wędzidełka językowego u 6-miesięcznego chłopca. Z góry dziękuję- Magda.
 
reklama
Moja siostra ma ten problem ze swoim dzieckiem (2 m-ce). Wczoraj była u logopedy, bo takie miała zalecenie laryngologa. Logopeda kazał nacinać, ale musi iść teraz do laryngologa na konsultację. W W-wie na Niekłańskiej robią to pod narkozą, ale u takiego malucha to lepiej na żywca np. prywatnie, ale to koszt 200-300zł.
 
a dlaczego chcesz podcinać to wędzidełko teraz? pytam,bo mój synek też ma wędzidełko do podcięcia i ma właśnie 6 miesięcy
 
podcinam teraz, bo z opinii lekarzy i logopedy wynika, że czym szybciej tym lepiej i właściwie byłoby najlepiej, gdyby juz miał to zrobione wcześniej. obejdzie się wtedy w przyszłości bez leczenia logopedycznego. dlatego szukam specjalisty w Bydgoszczy, który zrobi to w szpitalu w znieczuleniu miejscowym, bo jak na razie chcieli zrobić to tylko w narkozie, na która nie chcę się zgodzić...
 
My byliśmy u laryngologa jak mały miał 10 dni i powiedział,żeby wstrzymać się,bo wędzidełko może się naciągnąć...i faktycznie u nas dość spore rozciągnięcie nastąpiło....nam mówiono,że najlepiej zrobić to w pierwszym czy drugim miesiącu życia,bo później jest już gorzej....My nie podcieliśmy, bo powiedziano nam,że za krótkie wędzidełko nie zawsze oznacza problem z mówieniem....jeśli nie zrobiłam tego po urodzeniu małego to teraz już nie mam co się spieszyć:)
Jak podetniesz to napisz jak to wyglądało....bo u 6 miesięcznego dziecka już trochę więcej krwi przy tym będzie...
 
Do góry