reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podejrzenie koronawirusa

Pi03022

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2020
Postów
43
Dziewczyny, czy któraś z was miała pozytywny wynik testu na koronawirusa, a krótko przed wystąpieniem objawów byłyście u swojego lekarza prowadzącego? Czy jego też należy podać jako osobę z bliskim kontaktem?
 
reklama
Lekarz najpewniej byl w maseczce i ty tez. Takze nie widzę sensu. Mozesz do niego zadzwonic i mu ewentualnie powiedziec
 
Za kontakt uznaje się rozmowę bezpośrednią minimum 15 minut, gdy nie były użyte środki ochrony (maseczki/przyłbice). W pozostałych przypadkach nie podaje się osoby jako kontaktu.

W zalecaniach dla lekarzy jest:
Kontakt z zabezpieczeniem z zastosowaniem zalecanych środków ochrony osobistej:
1) samodzielne monitorowanie i samodzielna izolacja w razie wystąpienia objawów ze strony układu oddechowego
2) bez zawieszenia w wykonywaniu pracy.
 
Za kontakt uznaje się rozmowę bezpośrednią minimum 15 minut, gdy nie były użyte środki ochrony (maseczki/przyłbice). W pozostałych przypadkach nie podaje się osoby jako kontaktu.

W zalecaniach dla lekarzy jest:
Kontakt z zabezpieczeniem z zastosowaniem zalecanych środków ochrony osobistej:
1) samodzielne monitorowanie i samodzielna izolacja w razie wystąpienia objawów ze strony układu oddechowego
2) bez zawieszenia w wykonywaniu pracy.
Nie do końca jest to tak jak piszesz zabezposredni kontakt uznaje się osobę z którą jestes w odległości do 2 m . Także z lekarzem byl bezpośrednio - bliski kontakt.

Do autorki. Kilka dni temu stwierdzono u mnie i męża pozytywny test na koronawirusa. Ja miałam taki kontakt z moimi rodzicami nie pisałam ich w ankiecie ale do 24 h dzwoni sanepid i już im powiedziałam , że miałam kontakt z rodzicami kazali obserwować na szczęście moi rodzice nie zachorowali bo od kontaktu minęło już 12 dni i sanepid ich wykluczył nie narzucił kwarantanny. Ja na twoim miejscu zadzwonilabym do lekarza i mu powiedziała , że masz podejrzenie niech ewentualnie zrobi test! A dlaczego masz podejrzenie? Przecież można zrobić test i mieć pewność . Ja test robiłam 1 stycznia o 8:00 rano także dostępność cdo testów duża robiłam na NFZ żeby nie było
 
@porzeczeka1234 Nie było kontaktu jeśli były maseczki ;p
przebywanie w bezpośredniej bliskości (twarzą w twarz) z osobą chorą, w odległości mniejszej niż 2 m przez ponad 15 minut

przebywanie w tym samym pomieszczeniu, co chory z COVID-19, przez co najmniej 15 minut (np. w mieszkaniu, w klasie, poczekalni szpitala/przychodni, sali konferencyjnej),

Maseczka nie daje ci gwarancji , że się nie zarazisz.
Zresztą nie ma znaczenia czy się ze mną zgadzasz czy nie bo to nic nie wnosi do wątku. Ja uważam , że warto poinformować lekarza bo ma duży kontakt z pacjentami oni mają rodziny babcie dziadków itd . Uważam że warto być odpowiedzialnym . Sama przechodzę covid bardzo ciężko nikomu nie życzę .
 
@Porzeczka1234 Gdyby bylo tak jak piszesz, to wszyscy z personelu szpitali siedzieliby na kwarantannie... A tak nie jest, bo uzywaja srodkow ochrony osobistej. Jestem blisko zwiazana ze sluzba zdrowia, wiec przepisy sa mi znane. A czy je popieram czy nie, to juz odrebna kwestia.
Jak ma sie maseczki, to sie nie uznaje tego jako kontakt bezposredni. Co oczywiscie nie powinno powstrzymywac autorki postu przed chociazby telefonem do lekarza.
 
Dziękuję dziewczyny za opinie 😊 tak jak pisałyście , poinformowałam lekarza o niestety ale pozytywnym wyniku testu, wszystko zapisał ☺️ na razie całe szczęście przechodzę covid w miarę łagodnie . Porzeczka1234 trzymam kciuki aby i u ciebie jednak było w miarę łagodnie z każdym dniem . Zdrówka !
 
reklama
No to trzymam kciuki by tak zostało.
Niestety nawet w moim otoczeniu są osoby, które łagodnie przeszły, a potem już nie było tak fajnie. Także nawet jak już ozdrowiejesz, to obserwuj czy nie masz późniejszych skutków ubocznych.
 
Do góry