reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

podwiazanie jajnikow

Mieszkam w stanach, mam 36 lat i pozwolikam sobie podwiazac jajniki po urodzeniu drugiego dziecka 12 lat temu, bo mam chore nerki i nie wolno mi ryzykowac kolejnej ciazy.
TO BYL NAJWIEKSZY BLAD MOJEGO ZYCIA, NIE ROB TEGO !!!!!!!!
Lekarze tutaj namawiaja, ale nie mowia o skutkach ubocznych. Klamia, ze nie ma skotkow ubocnych. To nieprawda, coraz czesciej kobiety skarza sie na nie i klamstwa lekarzy wychodza na jaw.
Moje zycie to koszmar: bole glowy, zawroty glowy, depresje, ogromne skrzepy krwi wypadajace podczas miesiaczkowania (do 8 cm srednicy), nasilajace sie bole miesiaczkowe, bole piersi, rozregulowane hormony, bole podczas stosunku, zanik apetytu na sex, to tyklo niektore z wielu….
Te dziewczyny, ktore pisza, ze nie maja zadnych skutkow ubocznych niech tylko poczekaja jeszcze kilka lat.
NIE POZWOL SIE TAK OKALECZYC NA WLASNE ZYCZENIE, PROSZE !!!
Poczytaj na ten temat a sama zobaczysz...
Kobiety w Stanach zaczynaja jednoczyc sie i protestowac przeciwko takiemu okaleczaniu i oklamywaniu. Powstaje coraz wiecej klinik zszywajacych jajowody.
Osobiscie mam zamiar to zrobic, bo nie moge dluzej znesc tych dolegliwosci. Musze zaplacic $6000.00 bo ubezpierczenie tego nie placi.
Dlaczego chcecie wprowadzac te poganskie zwyczaje w Posce???
Bog stworzyl nas perfect i nie ingerujmy w jego dzielo!!!!!!!
Podwiazujac jajniki uszkodzony zostaje caly system hormonalny kobiety. Hormony sa odpowiedzialne za normalne funkcjonowanie niemalze calego organizmu. Zauwazcie jak nierownowaga hormonow wplywa na kobiete w stanie glogoslawionym, czy przed miesiaczka. Myslicie ze po podwiazaniu nie ma roznicy?? Dopiero hormony szaleja!!! A co cie dzieje z jajeczkiem, ktore jak podaja “obumiera”. Co to dokladnie znaczy obumiera, czesto jest wydalane do wnetrza jamy brzusznej co konczy sie horoba endometrioza…. Itd. Itp….
Proponuje naturalne metody planowania rodziny, sa pewne i bezpieczne !!! TO PRAWDA !!!!
No ale przy tym trzeba tez troche wstrzemiezliwosci, co wplywa bardzo korzystnie na kazdy zwiazek. Nie dajmy sie wiecej oklamywac !!!!!!!!
KOSCIOL MA RACJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
reklama
misiamisia - wstyd! Identycznego posta czytałam na zupełnie innym forum. Prowadził prokościelną propagandę czy po prostu lubisz nabijać ludzi w butelkę? To forum nie lubi nieuczciwych postów!
 
Tez jestem w stanach i zaden lekarz mnie w zyciu nie namawial do podwiazania jajowodow.

misiamisia twoj post zawiera tyle blednych informacji na temat funkcjonowania kobiecych narzadow rozrodczych ze nawet nie wiem gdzie zaczac. Po pierwsze endomertrioza nie jest spowodowana jajeczkami "wydalanymi" do jamy brzusznej tylko przerostem endometrium. Na to schorzenie cierpi wiele kobiet, i w wiekszosci maja nietkniete jajowody.

Naprawde nie wiem jakim cudem podwiazane jajowody mialyby wplynac na rozregulowanie gospodarki hormonalnej, moze jakos wyjasnisz swoja teorie? Kobieta ciagle owuluje i miesiaczkuje normalnie, nic jej przeciez nie wycinaja.

Jajeczko jest tak male ze jest z latwoscia wchloniete przez organizm kobiety. Pewnie cie to zszokuje, ale organizm potrafi rowniez wchlonac duzo wieksze rzeczy, jak np. wczesna obumarla ciaze.

Jak powiedzialam mieszkam w Stanach i w zyciu nie slyszalam zeby sie tutaj kobiety organizowaly i protestowaly przeciwko podwiazywaniu jajowodow. Jest to zabieg wykonywany na wlasne zyczenie, nikt do niego nie zmusza, nie ma tu zadnej kontrowersji ze sie "zabija niewinne dzieci" wiec niby po co ktosby mial protestowac? Nie podoba ci sie taka forma antykoncepcji to sobie nie podwiazuj.

Nawiasem mowiac, podwiazanie jajowodow tez nie daje 100% skutecznosci bo sie moga jajowody zrosnac.
 
Do góry