reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższone ryzyko trisomii 21

Kakussska93

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Maj 2020
Postów
1 186
Cześć. Mam nadzieję że uspokoicie mnie trochę. 28 lutego byłam na 1 usg prenatalnym i pappie. Usg wyszło ok. Kość nosowa obecna, nt 1.5. Wyszliśmy z mężem zadowoleni. Dzisiaj dostałam telefon że mam podwyższone ryzyko t21. Ryzyko podstawowe 1:750 a skorygowane 1:641. Wiem że wyniki mogłybyc dużo gorsze. Jutro na 8 jadę na nifty. Ale stres mam. To moja druga ciąża. Mam zdrowego 15 msc synka. Z nim pappa wyszła ok. Mam jeszcze 28 lat bo za 3 miesiące skończę 29 i mam spora nadwagę po ciazy z synkiem. Może duży stres wpłynął na wynik? Dosłownie 2 dni przed Pappa pochowałam ukochana babcie która w stanie agonalnym leżała w szpitalu tydzień.
Myślicie ze wszystko będzie ok? Z tego wszystkiego jest mi niedobrze.
 
reklama
Twój wynik oznacza, że 1 na 641 kobiet z takimi wynikami rodzi dziecko z ZD. Nie ma dodatkowych markerów z usg więc myślę, że możesz naprawdę spokojnie czekać na wyniki Nifty :) Stres raczej na wyniki nie wpłynął, ale nadwaga już jest chyba brana przy wyliczeniach pod uwagę.
 
Ale ten wynik jest określany jako niskie ryzyko.
Być może bardziej Ci grozi wcześniejszy poród lub hipotrofia (problemy z przepływami).
W sumie NIFTY to będzie dalej prawdopodobieństwo, a potrafi namieszać. Już kilka razy tu widziałam historie, że NIFTY się myliło.
A tak BTW - skąd pomysł by robić PAPPa i NIFTY?
 
Ale ten wynik jest określany jako niskie ryzyko.
Być może bardziej Ci grozi wcześniejszy poród lub hipotrofia (problemy z przepływami).
W sumie NIFTY to będzie dalej prawdopodobieństwo, a potrafi namieszać. Już kilka razy tu widziałam historie, że NIFTY się myliło.
A tak BTW - skąd pomysł by robić PAPPa i NIFTY?
pappe robiłam przy synku i wyszło ok. Więc przy drugim też zrobiłam. Odebrałam wyniki pappy i wolne bhcg 112.2 iu/l (4.172mom) i pappa 1.42 (0.685mom). Wydaje mi. Się że tylko wolna beta jest podwyższona a. Pappa ok

W pierwszej ciąży chciałam zrobic nifty i odrazu powiedział gin że raczej w wypadku gdy usg i pappa źle wyjdą lepiej zrobic.
 
Więc dalej nie rozumiem po co były te badania :)
Ogólnie PAPPa potrafi dobrze w głowie namieszać. A jak już robić jakieś badania jak coś źle wychodzi, to moim zdaniem tylko amniopunkcja. Pozostałe to wciąż statystyka.

Mam mimo wszystko nadzieję, że NIFTY rozwieje Twoje wątpliwości i będziesz spokojniejsza :)
 
Cieszę się, że NIFTY wyszło OK.
Mimo wszystko bądź pod opieką, bo z tego co wiem, to ten test nie wykrywa mozaiki i translokacji ZD czy częściowych trisomii.
 
reklama
reklama
Do góry