reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Podwyższone tętno płodu

reklama
Wydaje mi się, że gdyby były powody do niepokoju, lekarz powiedziałby Ci o tym... przecież nie puściłby cię do domu... Może po prostu ty też miałaś odrobinę wyższe tętno, albo maluch właśnie trenował :-)... poza tym, z tymi normami różnie bywa, czytałam gdzieś, że do 190 jest norma :eek:
 
Witaj. ja też w ciązy miałam podobny problem raz nawet zostałam z tegoz powodu na oddziale:(:(:( Ja należe do osób ,które w szpitalu nigdy nie leżały i porod i w ogóle pobyt pózniej należał do moich pierwszych.Ja każde ktg nie wiem czemu jakos przezywalam co małemu się udzielało i zawsze jego tętno było wysokie bo zwsze szalał co zostało mu do dziś:):) Miałam przeważnie ok 160-180 czasem miedzy 150-170 leżałam zawsze dłużej,ale taki był urok mojego babla.Myslę ,ze nie ma powodu do nie pokoju, spokojnie może to jednorazowa sprawa. Pozdrawiam
 
hej! moja Malutka ma tetno powyzej 160, ostatnio zostawili mnie w szpitalu z tego powodu, jednak lekarz mi mowil ze jesli serduszko sie wacha miedzy 160-180 to tylko kontroluja, pozatym jestem pewna ze jak dzidzius jest mniej aktywny to ma kolo 150.
i jeszcze mi mowil ze po 37 tygodniu jesli tetno przekroczy 180 (i sie utrzymuje raczej kolo 180) to zakanczaja ciaze cesarka, a jesli nadal sie wacha miedzy 160 a 180 to tylko kontroluja.
widocznie mamy bardzo zywe pobudzone maluszki :tak:
 
U nas serduszko bije do 180 lek. powiedział że do 160 to jest tak ok. ale nie zareagowali więc chyba to nic złego,wspomnę że miałam stan zapalny więc może i to było przyczyną
 
Hej, 180 to górna granica normy, więc chyba nic złego się nie dzieje. Ja jestem w 36tc. i KTG z powodu nietolerancji glukozy muszę robić dwa razy w tygodniu, różnie to wychodzi, czasem synek ma 140, a czasem 180, raz tak mocno kopal w paski na brzuchu od KTG że miał 200, ale nawet wtedy nie zostawili mnie w szpitalu tylko uznali ze to przez te ruchy i mieli rację, po 3 dniach na KTG wychodziło 140. Nasze nawet najmniejsze zdenerwowanie także ma na to wpływ, więc głowa do góry i bez nerwów:)
 
To ja już się zaczęłam bać, po przeczytaniu tego tematu. Jestem w 15 tc i jeszcze nie miałam badanego tętna płodu. Ale regularnie mierzę swoje ciśnienie i tętno mam zawsze ok. 100 w stanie spoczynku. Zawsze miałam wysoki puls, ale teraz zaczęłam się obawiać, że w jakiś sposób może to zaszkodzić maleństwu. Jak myślicie?
 
laurka ja też mam wysokie tętno, a czytałam, że w ciąży puls może jeszcze wzrastać, więc myśle, że nie powinnaś się martwić, ewentualnie spytaj lekarza przy kolejnej wizycie. A co do badania tętna płodu to najlepiej poproś, żeby lekarz Ci zbadał. A nie robiłaś w 12-13tc usg genetycznego, na którym to m.in byłoby badane?
 
reklama
mitaginka, też mi się tak wydaje, że troszkę w ciąży mi wzrosło. Normalnie bije jak szalone. Miałam robione usg w 12 tyg. Lekarz badał mi przezierność karkową i inne takie, więc pewnie tętno też sprawdził. Muszę zerknąć jeszcze raz na wydruk z usg.
 
Do góry