reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pogaduchy szalonych kwietniówek 2012

reklama
ufff dziewczyny jestem spowrotem , mam rozwarcie na 2 cm szyjka praktycznie zgladzona , zrobili mi KTG ale skurcze nieregularne raz sa raz calkowicie znikaja wiec stwierdzili ze nie ma sensu trzymac mnie w szpitalu dopoki nie rozkreci sie na dobre :baffled: Tyle babek bylo w poczekalni ze ja pitole , jakis wysyp dzieci dzisiaj :szok: prawie 3 godz czekalam na badanie .Mlodziak wazy 3 kg takze nie bedzie jednak chyba wielkoludem , lozysko i wody ok. Natomiast lekarce nie poodba sie to ze trace na wadze i( ostanio 1 kg w ciagu tyg) i mimo brania 2 tabletek zelaza hemoglobina leci mi na leb na szyje ,jak nie urodze mam sie stawic 5 na wywolywanie takze super poprostu swieta w szpitalu :( ehhh

Madziaka , Renatal trzymam dziewczyny kciuki za was !!!!!!!!!!!!!!!!!!! :tak:
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny!
U mnie słoneczko od rana, zaraz na jakiś spacerek się wybiorę, sklep od razu zaliczę bo szkoda w domu siedzieć:-)
Tak jak Wam pisałam wczoraj miałam dziś wizytę położnej, bardzo miła i kompetentna babka, a co najważniejsze do wszystkiego podchodzi ze spokojem i zdrowym rozsądkiem, naprawdę cieszę się że na nią trafiłam.
pasażerko - wysłałam Ci pw a propos położnej na Twój rewir, powodzenia!
sonisia - ja piorę w jelpie i dodaję trochę płynu do płukania też Jelp, ale niewiele, tak tylko żeby lekko zmiękczyć ubranka
poranna kawa, madziaka, robaczek - trzymam za Was kciuki dziewczyny!
zeberka - Twój synek jest prześliczny, super, że jesteście już w domku, wszystkiego dobrego dla całej Waszej rodzinki!!!
gochson - też mam tam ciągle mokro i wkładki musze zmieniać, pytałam o to gina i mówił, że to normalne ale to jeszcze nie są wody, bo pewnie te zauważę
robaczek, magda - współczuję rozłąki z dzieciaczkami, oby czas Wam i im szybko zleciał, trzymajcie się dziewczyny!

poranna - właśnie doczytałam, dobrze że już Cię wypuścili i że wszystko ok, może jednak uda się urodzić bez wywoływania i zdążyć na Święta do domku? W sumie 2 cm rozwarcia to już coś:tak:
 
Ostatnia edycja:
Sonisia - szagówki to takie kluski z wcześniej ugotowanych ziemniaków, nie powiem Ci jak dokładnie się je robi bo nigdy nie zaglądałam tacie do garnka :-)

Poznanianki moje drogie nie rozpędzajcie się tak z tym szpitalem Raszei bo dla mnie miejsca nie starczy ;-):-D Biorąc pod uwagę że mojej laluni się wcale nie śpieszy :(. Niestety znając moje szczęście w Wielką Sobotę o 4 nad ranem odejdą mi wody żebym sobie w niedzielny poranek nie podjadła tych wszystkich jajek :(
Co do położnej to mi się trafiła kobieta anioł. Cudowna wręcz. Przychodziła też do mojego brata 14 lat temu, dzięki czemu miałyśmy mniej papierkowej roboty :D
 
Ostatnia edycja:
Dzizas bebeczki ale produkujecie od rana
Renatal kciuki zacisniete &&&
Robaczek, Magda wspolczuje rozstania ze starszakami, ale jakos musicie sobie poradzac, mam nadzieje ze szybko wam zleci:tak:no i oczywiscie kciuki zeby wszystko poszlo dobrze i zebyscie byly jak najszybciej w domkach ze swoimi maluszkami&&&
Zeberka Slawus jest poprostu boski. Gratki raz jeszcze:-)
Madziaka kciukole oby nic sie nie dzialo, daj znac jak wrocisz...
Porannakawa dobrze ze cie wypuscili, ale sytuacja widze ze nie zaciekawa. Trzymaj sie!

U mnie dzis leniwie jeszcze w lozku leze i podniesc sie nie moge caly czas mam bol jak na @. Mialam isc do miasta dokupic jeszcze staniki do karmienia i pizame ale chyba sie nie zbiore. A szkoda tak siedziec w domu bo pogoda piekna...W domu nie mam nic do roboty bo wczoraj wszystko zrobilam i juz powoli mam dosc takiego siedzenia i czekania, mam nadzieje ze jak bedzie dzidzius to zadba zebym sie nie nudzila:-D
 
Ostatnia edycja:
robaczek kochanie to o dzien szybciej bedziesz sie męczyć :D
co do synka- zawsze musi być ten pierwszy raz, ale przygotowywalas do stopniowo do tego więc głowa do gory :* za kilka dni bedziez miała taka cudowna dwójkę ! :tak:

g_agnes nie wiem jak z tym czopem.. ale moze on odejść nawet kilka tygodni przed porodem :)
jest to chyba jedynie bariera pomiędzy maluszkiem a zarazkami z zewnątrz :tak:

martolinka ja od truskawek jestem uzależniona :D

ja natomiast jestem hardcorowiec - mogę sie uczyć do 2/3 i wstać o 6 by na 10 pójść na egzamin :)

emilia dokładnie, jeszcze moze z tydzien i będę na swoim .. i can't wait..! :happy::happy::happy:
jak wszysko dobrze pójdzie to jutro będę miała wykladzine :szok: !

i do końca tygodnia mam miec skończona kuchnie, oby wsystko poszło zgodnie z planem :tak::tak:

ale moja mummy działa tam na całego, na wszystko patrzy o dogląda a ja zakład sie powolnym przeprowadzaniem nas stad :)

no i dziewczyny proszę o oklaski - nastawilam juz ostatnia partie prania..!

ciesze sie bardzo ze nie przesadzilam z ilością ubranek do rozm 56 (narazie piore tylko te) a reszte sukcesywnie będę segregowac i ogarniac :)

wieczorem jak mi wszysko wyschnie to zagonie tesciowke do prasowania, bo jak sama wczoraj powiedziała - dla wnuczka wszystko :D

magda ja co prawda bez rozwolnienia, ale na kibelek 2-3 razy dziennie :happy:

a Ty juz pojutrze bedziesz miała swoich chłopców w ramionach?!

gochson ja od kilku tygodni mam bialawe upływy i te ciagle zmieniam wkladki, ale to jest gęste i biale, a wody płodowe są przezroczyste i podobno odczuwa sie to jakbyś popuscila siusiu ;)
trudno przegapić :D

pasażerka ja tez dokupilam płyn do plukania loveli, ale skoro zestawu będę używać przez ok 1/2 i potem spróbuje juz w normalnych ale delikatnych plynach z dodatkowym plukaniem i opcja "sterylizacji" (mam taka w pralce)

poranna ooo to 2 cm jesteś do przodu..! bedzie lżej na pewno :tak:

ale dokonać tygodnia możemy sie spodiewac kolejnej potomka BB..? :p

ntmkw hm to tak jak kopyta..? czy jak szare kluski?
ale mam ochotę na takie śląskie z kapustą kiszona.. mniam..!!!

andzik oj lepiej korzystaj póki mozesz z tej chwili samotności.. :laugh2: :D

kasiagaw gdzie ty sie podziewasz kochanie??????
 
sonisia u mnie wlaśnie taka woda, sama nie wiem co myśleć. Z tego wszystkiego umyłam głowę, zaraz idę się ogolić, aby w razie czego być gotowym. Koleżance lały się ciurkiem, a mnie tylko od czasu do czasu kapie. Z kolei kuzynka jak pojechała do lekarza, to się okazało, że ma za mało wód płodowych i nawet nie wiedziała kiedy jej się sączyły. Dobrze, że mam wizytę o 16 bo może mi lekarka powie o co chodzi, czy to już...
 
Sonisia, Augustynka mogę podesłać, ale ten model ma bardzo skomplikowaną instrukcję obsługi i nie wiem, czy zadziała :-D
Madziaka i Robaczek&&&&
Martolinka, Sonisia ja z tych nocnych marków, po 18 się rozkręcam, na studiach się uczyłam nocami i nieraz bez spania szłam na egzamin, w nocy mogę prowadzić
Gochson tak jak Sonisia mówi, to jest taka ciepła woda a nie śluzowa, mi się sączyły, ale wtedy tež czułam i położne odczynnikiem sprawdzały, czy to wody
Sonisia nie płuczę ciuszków, najwyżej dodatkowe płukanie wodą, bez płynu zmiękczającego
 
reklama
gochson z tymi wodami to jest roznie, mojej mamie wysaczyly sie tydzien przed terminem porodu i nie wiedziala kiedy, a urodzila mnie 6 dni po terminie przez cc, bo nawet oksytocyna nie dalo sie wywolac u niej akcji porodowej, po dwoch kroplowkach dalej nie bylo ani cm rozwarcia ani skurczy. takze to ze wody odeszly to jeszcze nie znak ze porod sie zaczal, chociaz u wiekszosci kobiet tak jest, poza tym wody tez lubia odchodzic dopiero pod koniec 1 fazy porodu, takze nie nastawiam sie ze mi wody odejda i zaczna sie skurcze i wszystko bedzie ksiazkowo, za dobrze by mi bylo:-D
sonisia ja tez mam takie uplawy, juz jakis dobry miesiac, ponoc tak ma byc...
porannna kawa ja marze zeby mi lekarz na wizycie powiedzial ze mam juz 2 cm rozwarcia ahhhh, no ale sie naczekalas sporo, dziwie sie bo niby w finlandii tak malo dzieci...

zaczelam dzis 40 tc, kurde, az nie wierze;p ciekawe ktora nastepna w kolejce wg terminu porodu, cos czuje ze chyba tylko ze dwie przedemna!:szok:
 
Do góry