reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pół roku starań przy 39 latach

Monika39

Początkująca w BB
Dołączył(a)
21 Sierpień 2023
Postów
15
Kochane.
Powiedzcie jak to jest u Was .Mam 39 lat. 2 dzieci. Od poł roku staram się z nowym partnerem o dziecko .Pilnuje dni płodnych, zrobilam badanie na rezerwe jajników i jest ok.
I nic . Partner nie pójdzie na badania ....
Ale czy ja mogę coś jeszcze zrobić?
Lekarz mowil ze u mnie wszytko ok.
Nie miałam co prawda robionych badań hormonalnych czy tsh ale ogólnie nie mam.zadnych problemów ze zdrowiem . Czy jest szansa ze poprostu jest wszystko dobrze a i tak nie zajde w ciaże...
 
reklama
Jak nie robilas badan hormonalnych to skad wiesz, ze sa w porzadku?
Jak partner ma slabe nasienie to naturalna ciaza moze sie nie zdarzyc, czemu nie chce sie zbadac?
 
Mam znajomych w podobnym wieku, którzy od ślubu się starali i zajeło im 1.5 roku zanim się udało. 1wsza niestety stracona ale 2ga już była po ok 5 mies. Wedlug medycyny u zdrowych osób moze to zająć nawet do roku. Uważam, że powinnaś zbadać mimo wszystko hormony. Warto wyeliminować na początku podstawowe ew. przyczyny i nie tracić czasu na nieudane próby. Lekarze dopiero zaczynają najczęściej dociekać i szerzej badać jeżeli coś wychodzi poza normę.
 
Starałam się też pół roku, wydawało mi się to sporo ale w porównaniu do innych np mam koleżankę, która starała się 11 lat to jest tyle co nic. Moja pani dr powiedziała właśnie, że daje nam rok czasu zanim zleci diagnostykę ale bez badań męża wgl nie zaczyna badać kobiety bo to bez sensu.
 
Starałam się też pół roku, wydawało mi się to sporo ale w porównaniu do innych np mam koleżankę, która starała się 11 lat to jest tyle co nic. Moja pani dr powiedziała właśnie, że daje nam rok czasu zanim zleci diagnostykę ale bez badań męża wgl nie zaczyna badać kobiety bo to bez sensu.
Właśnie boje się że nie pójdzie na badania ...
 
Jak nie robilas badan hormonalnych to skad wiesz, ze sa w porzadku?
Jak partner ma slabe nasienie to naturalna ciaza moze sie nie zdarzyc, czemu nie chce sie zbadac?
Lekarz mi nie zalecił stwierdzil ze nie ma potrzeby wiec myślałam że sama sobie zrobię tylko nie wiem które.
Partner chyba się boi i tu nie wiem jak go przekonać
 
Lekarz mi nie zalecił stwierdzil ze nie ma potrzeby wiec myślałam że sama sobie zrobię tylko nie wiem które.
Partner chyba się boi i tu nie wiem jak go przekonać
Nie zlecił bo się jeszcze mieścicie w normie starań. Lekarze patrzą na statystyki a nie jednostkowo, że ktoś pragnie tego dziecka i nie chce tracić czasu. Jest kilka tutaj wątków na forum jakie badania z hormonów warto sprawdzić. Jeżeli hormony będą ok a próby dalej nieudane to badania partnera będą niezbędne i sam lekarz po roku takie badania zleci wam.
 
Nie zlecił bo się jeszcze mieścicie w normie starań. Lekarze patrzą na statystyki a nie jednostkowo, że ktoś pragnie tego dziecka i nie chce tracić czasu. Jest kilka tutaj wątków na forum jakie badania z hormonów warto sprawdzić. Jeżeli hormony będą ok a próby dalej nieudane to badania partnera będą niezbędne i sam lekarz po roku takie badania zleci wam.
Dziękuję
 
reklama
Tak jak dziewczyny piszą polecam zrobić badania. Co prawda jestem nieco młodsza ale po około 8 miesiącach starań zrobiłam badania i cyk, wyniki wyszły nieprawidłowe. Gdyby nie wdrożone leczenie ciąży możliwe, że by nie było. Dodatkowo razem z mężem wprowadziliśmy suplementację jednak też nie wiemy na ile to pomogło. Powodzenia! :)
 
Do góry