reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomoc w sprawie dni płodnych

Dołączył(a)
7 Maj 2020
Postów
9
Cześć Dziewczyny :)
Zwracam się do Was z prośbą o pomoc.
5 marca i 20 marca brałam tabletkę Escapelle (niestety, wiem, nie było to rozsądne). Według testów owulacyjnych w marcu dzień owulacji wypadł wybitnie na 31 marca, okres potem zaczął się 15 kwietnia, więc chyba na ten 30 dzień kwietnia powinny być te dni płodne? Niemniej jednak kiedy robiłam tego dnia (30 kwietnia) test owulacyjny, pojawiła się na nim tylko jedna kreska, ani śladu drugiej (w poprzednie dni ta druga trochę prześwitywała). Jak mam to odczytywać? W dni płodne staraliśmy się z partnerem o potomka,ale martwi mnie ten brak jakiegokolwiek znaku w testach owulacyjnych... Czy mogę Was prosić o radę? Jak się na to wszystko zapatrywać? Do okresu mam 5 dni, a zrobiłam chyba z 20 testów ciążowych, 10 i 25 czułość, wszystkie totalnie negatyw.... :(
 
reklama
Dlaczego nastawiasz na na owulacje 30?
Pierwsza cześć cyklu od miesiaczki do owulacji jest zmienna, nie ma w tym nic dziwnego. A jak źle obliczysz owulacje to i miesiaczka ci źle wyjdzie. Na oko nie nastawiaj sie ze bedzie za 5 dni u ciebie.
Bo albo była wczesniej ( wątpliwe), albo dopiero bedzie i dlatego brak kreski na teście. Jest i opcja, ze bedzie to cykl bez owulacyjny.
 
Dlaczego nastawiasz na na owulacje 30?
Pierwsza cześć cyklu od miesiaczki do owulacji jest zmienna, nie ma w tym nic dziwnego. A jak źle obliczysz owulacje to i miesiaczka ci źle wyjdzie. Na oko nie nastawiaj sie ze bedzie za 5 dni u ciebie.
Bo albo była wczesniej ( wątpliwe), albo dopiero bedzie i dlatego brak kreski na teście. Jest i opcja, ze bedzie to cykl bez owulacyjny.
Myślałam, ze skoro owu była danego dnia w poprzednim miesiacu, to w tym będzie analogicznie miesiac później..
 
Nie, tak niestety nie jest. Chociaż jesli ktos ma bardzo regularne to może sie tym sugerować, ale nie zawsze tak jest.
Jaki miałaś najkrótszy cykl? A jaki najdłuższy?
Przykładowo:
- najkrótszy cykl to 25, a wiec 25-21=4 to by oznaczało ze od 4 dnia cyklu mogą zaczynać sie dni płodne.
- najdłuższy cykl to 55, a wiec 55-14= 41. To by oznaczało, ze do owulacji doszło ok 41 dnia cyklu. Wiec u kogoś kto ma tak duza różnice długości w cyklach oznacza to ze dni plodne moga pojawić sie miedzy 4 a 41 dniem cyklu. To tak przykladowo
 
Ostatnia edycja:
Ale zaraz zaraz. Ja chyba czegoś nie rozumiem. Skoro staracie się o dziecko to po co brałaś Escapelle? I to jeszcze dwa razy w tak krotkim odstępie czasu? Zafundowałaś sobie sporą dawkę hormonów i może być tak, że teraz kilka cykli będzie bezowulacyjnych. Cykle mogą być przez to mocno rozchwiane.
 
Nie mogłam zajść w ciążę ,,niekontrolowaną" ze względu na toksyczne dla płodu leki. Staramy się pierwszy cykl.
 
reklama
Przyjęłaś w ciągu 2 tygodni prawdziwą bombę hormonalną, więc nie spodziewaj się, że wszystko od razu wróci do normy i będzie jak w zegarku.
Dużo dziewczyn mówiło, że po tabletkach "po" kilka miesięcy dochodziły do siebie z okresem, tak im się cykle rozchwiały.
Tobie jedyne, co pozostaje, to robić testy owulacyjne codziennie, żeby sprawdzać, czy ta owulacja w ogóle będzie.
 
Do góry