reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pomocy...

Dołączył(a)
10 Maj 2021
Postów
2
Hej...:( jestem w bardzo trudnej sytuacji życiowej,przeżywam istne piekło..Możecie sobie bardzo o mnie źle pomyśleć ale naprawde ja bardzo cierpię..Otóż jestem teraz około 15 tygodnia ciąży i bardzo chciałabym poronic ponieważ nie wyobrażam sobie tego dalej ciągnąć ,nie chce tutaj wymieniać wszystkich powodów,a byłoby ich mnóstwo. czuje sie jak *****,zaczynam coraz gorzej czuć się psychicznie,jestem bardzo nerwowa,zaczełam bardzo źle wyglądac fizycznie( tzn.bardzo podupadłam na atrakcyjnosci) dodam,że w przeszłości ciężko chorowałam na zaburzenia odżywiania(głównie podtyp anorektyczny) pomimo że staram sie zbytnio zdrowo odżywiać i prawie nic mi jeszcze nie przybyło na wadze,to zauważyłam na swoim ciele wstretne rostepy i cellulit..ojciec dziecka ma mniw teraz gdzies,nasmiewa się ze mnie i straszy że będę grubą babą..nie moge dalej sobie wyobrazić tak dalej życia, wiem,mogłam sie zabespieczyć,sama sobie jestem winna,ale ja juz sobie nie daje rady.. Dla mnie po porodzie i chyba do konca życia będzie to trauma,czuje wstret do samej siebie..istnieje tez duże prawdoppdobieństwo wystąpienia u mnie depresji poporodowej,.Chciałabym samoistnie wywołac jak najszybciej poronienie,tylko u mnie wyjazd na Słowacje czy Ukraine w celu dokonania aborcji jest po prostu niemożliwe..
 
reklama
Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem psychiatrą, potrzebujesz wsparcia i pomocy. To bardzo ważne, nie możesz pozostać w takim stanie psychicznym. Lekarz pomoze Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję, nie przerywaj ciąży na własną rękę. W Polsce istnieje furtka do aborcji właśnie ze względu na stan psychiczny matki, jest jeszcze aborcjabezgranic. Ale to już jest ostateczność, przy której musisz być w pełni stabilna psychicznie i w pełni świadoma dezycji. Hormony ciążowe szaleją, to też nie pomaga. Teraz najważniejsza jesteś Ty i jak najszybciej umów się do psychiatry i psychoterapeuty. Nie czekaj na lepszy czas, musisz znaleźć jak najszybciej pomoc. Trzymam za Ciebie kciuki. W jakim mieście mieszkasz? W każdym praktycznie działa całodobowy telefon w razie kryzysu psychicznego. Dzwoń jak najszybciej!
Tu znalazlam ogolny: Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – 24 godziny przez 7 dni w tygodniu działa bezpłatna linia telefoniczna (800 70 2222) dla osób w kryzysie psychicznym, którzy potrzebują doraźnej pomocy psychologicznej.
 
Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem psychiatrą, potrzebujesz wsparcia i pomocy. To bardzo ważne, nie możesz pozostać w takim stanie psychicznym. Lekarz pomoze Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję, nie przerywaj ciąży na własną rękę. W Polsce istnieje furtka do aborcji właśnie ze względu na stan psychiczny matki, jest jeszcze aborcjabezgranic. Ale to już jest ostateczność, przy której musisz być w pełni stabilna psychicznie i w pełni świadoma dezycji. Hormony ciążowe szaleją, to też nie pomaga. Teraz najważniejsza jesteś Ty i jak najszybciej umów się do psychiatry i psychoterapeuty. Nie czekaj na lepszy czas, musisz znaleźć jak najszybciej pomoc.
Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem psychiatrą, potrzebujesz wsparcia i pomocy. To bardzo ważne, nie możesz pozostać w takim stanie psychicznym. Lekarz pomoze Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję, nie przerywaj ciąży na własną rękę. W Polsce istnieje furtka do aborcji właśnie ze względu na stan psychiczny matki, jest jeszcze aborcjabezgranic. Ale to już jest ostateczność, przy której musisz być w pełni stabilna psychicznie i w pełni świadoma dezycji. Hormony ciążowe szaleją, to też nie pomaga. Teraz najważniejsza jesteś Ty i jak najszybciej umów się do psychiatry i psychoterapeuty. Nie czekaj na lepszy czas, musisz znaleźć jak najszybciej pomoc.
Dziękuje za rade,masz racje mój obecny stan psychiczny mnie wykańcza...ale zaciekawiło mnie to co napisałaś o aborcji bez granic,bo o niczym takim nie słyszałam mój lekarz ginekolog wie o moim kiepskim stanie psychicznym,a mimo wszystkim jak wspomniałam mu o aborcji to powiedział ,że zaburzenia psychiczne nie zmieniają faktu o prawie całkowitym zakazie aborcji w polsce.Jestem w totalnej rozsypce ,boje sie troche tego że mogę trafić do szpitala psychiatrycznego trace nadzieje na lepsze jutro,nie wyobrażam sobie dalszej kontynuacji ciąży nie wspominając już o porodzie i czasu po nim..nogłabys mi cos wiecej napisać o aborcj bez granic?
 
Dziękuje za rade,masz racje mój obecny stan psychiczny mnie wykańcza...ale zaciekawiło mnie to co napisałaś o aborcji bez granic,bo o niczym takim nie słyszałam mój lekarz ginekolog wie o moim kiepskim stanie psychicznym,a mimo wszystkim jak wspomniałam mu o aborcji to powiedział ,że zaburzenia psychiczne nie zmieniają faktu o prawie całkowitym zakazie aborcji w polsce.Jestem w totalnej rozsypce ,boje sie troche tego że mogę trafić do szpitala psychiatrycznego trace nadzieje na lepsze jutro,nie wyobrażam sobie dalszej kontynuacji ciąży nie wspominając już o porodzie i czasu po nim..nogłabys mi cos wiecej napisać o aborcj bez granic?
Aborcjabezgranic to organizacja zajmująca się pomocą kobietom w potrzebie. Ale Ty natychmiast musisz mieć pomoc psychologiczną a dopiero myśleć nad przerwaniem ciąży, nawet najbardziej liberalna organizacja pomagająca kobietom w aborcji nie zgodzi się na to jeśli Twój stan psychiczny jest niestabilny. Musisz sobie pomoc jak najszybciej, bierz telefon w dłoń i dzwoń do lekarzy. Nie zwlekaj! Jest wiele opcji na pomoc, w ciąży można leczyć się farmakologicznie. Ile masz lat, masz oparcie w rodzinie?

Tu masz więcej numerów. Dzwoń, nie zwlekaj! Link do: POMOC – Depresja.org
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Musisz jak najszybciej skonsultować się z lekarzem psychiatrą, potrzebujesz wsparcia i pomocy. To bardzo ważne, nie możesz pozostać w takim stanie psychicznym. Lekarz pomoze Ci podjąć najlepszą dla Ciebie decyzję, nie przerywaj ciąży na własną rękę. W Polsce istnieje furtka do aborcji właśnie ze względu na stan psychiczny matki, jest jeszcze aborcjabezgranic. Ale to już jest ostateczność, przy której musisz być w pełni stabilna psychicznie i w pełni świadoma dezycji. Hormony ciążowe szaleją, to też nie pomaga. Teraz najważniejsza jesteś Ty i jak najszybciej umów się do psychiatry i psychoterapeuty. Nie czekaj na lepszy czas, musisz znaleźć jak najszybciej pomoc. Trzymam za Ciebie kciuki. W jakim mieście mieszkasz? W każdym praktycznie działa całodobowy telefon w razie kryzysu psychicznego. Dzwoń jak najszybciej!
Tu znalazlam ogolny: Centrum Wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego – 24 godziny przez 7 dni w tygodniu działa bezpłatna linia telefoniczna (800 70 2222) dla osób w kryzysie psychicznym, którzy potrzebują doraźnej pomocy psychologicznej.
Ona jest w 15 tygodniu ciąży, a ty jej mówisz że istnieje aborcja ze względu na stan psychiczny?! Wyskrobać 15 tygodniowe dziecko, serio? Bo jej się nie podoba, że jej dupa urośnie ?
 
Ona jest w 15 tygodniu ciąży, a ty jej mówisz że istnieje aborcja ze względu na stan psychiczny?! Wyskrobać 15 tygodniowe dziecko, serio? Bo jej się nie podoba, że jej dupa urośnie ?
Nie, ja jej cały czas powtarzam, że potrzebuje natychmiastowej pomocy psychiatry, a cokolwiek chce zrobić ze swoim ciałem też powinna uzgodnić to z lekarzem psychiatrą. Dziewczyna potrzebuje natychmiastowej pomocy i to jest bezsprzeczne. Nie musisz na mnie naskakiwac tylko dlatego, że jej nie gnoje tylko daje jej namiary na infolinię w sytuacji kryzysowej. Dziewczyna jest w stanie głębokiego wzburzenia, na tym durnym forum nikt jej nie pomoże, musi się skontaktować z lekarzem i mam nadzieję, że to zrobi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie, ja jej cały czas powtarzam, że potrzebuję natychmiastowej pomocy psychiatry, a cokolwiek chce zrobić że swoim ciałem też powinna uzgodnić to z lekarzem psychiatrą. Dziewczyna potrzebuje natychmiastowej pomocy i to jest bezsprzeczne. Nie musisz na mnie naskakiwac tylko dlatego, że jej nie gnoje tylko daje jej namiary na infolinię w sytuacji kryzysowej. Dziewczyna jest w stanie głębokiego wzburzenia, na tym durnym forum nikt jej nie pomoże, musi się skontaktować z lekarzem i mam nadzieję, że to zrobi.
To musi się skontaktować z lekarzem psychiatra, a jak przeczyta, że jest wyjście aborcji to właśnie tą drogą pójdzie.
Sorry ale jak dla mnie to przesada, nie jestem prolajfem, ale ludzie miejmy jakieś granice przyzwoitości.
 
To musi się skontaktować z lekarzem psychiatra, a jak przeczyta, że jest wyjście aborcji to właśnie tą drogą pójdzie.
Sorry ale jak dla mnie to przesada, nie jestem prolajfem, ale ludzie miejmy jakieś granice przyzwoitości.
Ale nie rozumiesz, że nikt jej nie pomoże w aborcji jeśli jest w takim stanie psychicznym? Pierwsze co w kontakcie z organizacjami jest też konsulacja z lekarzem psychiatrą, nikt na zamówienie nie kończy ciąży jakby to był stary plaster. Najlepiej to gnoic dziewczynę bo ma kryzys, krytykować, nie znając jej sytuacji a nie próbować dać namiarów na pomoc. Może jest młodą nastolatką, może nie ma oparcia w rodzinie, nie wie co ma robić? Jak się skonsultuje z lekarzem to jej pomoże wyjść z depresji i dziewczyna może przestanie myśleć o aborcji. Sama jestem teraz w ciąży, drugiej, pierwsza poroniona. Walczę o ten płód ale nie mogę wszystkich swoją miarą mierzyć. Każdy ma swój los do udźwignięcia i daruj sobie te teksty o granicach przyzwoitości. Depresja to ciężka choroba, mam nadzieję, że dziewczyna znajdzie pomoc i wszystko jej się ułoży, będzie cieszyć się życiem, oby z dzieckiem. Oby tylko sięgnęła po pomoc lekarza psychiatry i psychologa, wszystko zależy teraz od niej. Będę trzymać za nią kciuki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
15 tyg ciąża to już nie zarodek tylko dziecko. Nie będziesz żałować? Widziałas chociaż USG jak twoje dziecko teraz wyglada? W 15 tyg przynajmniej ma z 9 cm już ma wszystkie części ciała a od 7 tyg bije serce. Ja jestem w 17 tyg więc wiem co pisze. Dziecko nie jest winne twojej sytuacji zyciowej... Tak jak piszą wyżej skonsultuj się z psychologiem lub po prostu poszukaj wsparcia w rodzinie. A po ciąży zawsze można schudnąć więc pod tym względem ja nie widze problemu
 
Do góry