reklama

Poradnik ciążowy

Temat na forum 'Archiwum grudzień 2011' rozpoczęty przez sergeevna, 8 Lipiec 2011.

1. sergeevna

sergeevna Pysiołkowa Mama

Ostatnia edycja: 8 Lipiec 2011
  2. niunia1604

niunia1604 Fanka BB :)

Ostatnia edycja: 8 Lipiec 2011
  3. reklama
  4. mamcia2

mamcia2 Fanka BB :)

5. sergeevna

6. dagne

dagne Fanka BB :)

7. sergeevna

8. sergeevna

9. niunia1604

niunia1604 Fanka BB :)

10. reklama
  11. klariss1

klariss1 Błażej & Kacper Team ;D

Hej.
    Ja sobie tak myślę, że dobrze by było zrobić fajną listę w punktach o zawartości torby do szpitala, czyli co dla mamy, co dla dziecka i ewentualnego taty, który będzie towarzyszył przy porodzie. Różne info można znaleźć w necie, ale to co potrzebne lepiej jest miec czarne na białym w punktach, a dziewczyny które juz maja porody za soba moga z własnego doswiadczenia dorzucić, co im było niezbędne. Także piszę co sama ponownie spakuję i prosze uzupełniać:) Każdy szpital ma swoje wymagania, w jednych trzeba brać to wszystko co poniżej, a znów inne zapewniają np. środki higieniczne, więc przed porodem najlepiej odwiedzić miejsce w którym będziemy rodzić i sie doinformować.

TORBA DO SZPITALA:

DLA MAMY:
    -przede wszystkim komplet dokumentów ubezpieczeniowych, dowód osobisty, kartę ciazy i wyniki badań
    -ręcznik kapielowy najlepiej ciemny kolor, wiadomo żeby się nie poplamił, recznik do rąk, twarzy
    -podstawowa kosmetyczka(pasta, szczoteczka, krem, szampon, żel pod prysznic itd)
    -gumka do wlosów lub opaska, żeby włosy nie przeszkadzały przy porodzie
    -woda do picia w trakcie porodu
    -pomadka nawilżająca usta
    -do porodu t-shirt ( albo nawet 2 ), bo szpital nie zawsze daje te "eleganckie" szpitalne koszule
    -2 koszule nocne , przystosowane do karmienia dziecka
    -ja osobiście na pewno wezmę spodnie z piżamy, bo nie lubie chodzic z gołym tyłkiem, tzn. tylko w koszuli nocnej
    -siatkowe majtki 3 sztuki
    -ja równiez polecam zwykłe bawełniane majtki, ja w nich chodziłam, wziąć nie zaszkodzi
    -podkłady ginekologiczne (czyli te mega duże podpaski poporodowe) 2paczki po 10 sztuk
    -podkłady porodowe na łóżko (duże) 1 paczka
    -wkładki laktacyjne
    -szlafrok
    -klapki pod prysznic
    -papcie
    -skarpetki, podczas porodu zimno w stopy ;)
    -ładowarka do telefonu
    - I PRZEDE WSZYSTKIM DOBRE MYŚLI:)

DLA DZIECKA:
    -2-3 komplety na każdy dzień pobytu w szpitalu, np. 3 pajacyki rozmiar 56, bawełniana czapeczka, łapki niedrapki, skarpetki
    -rożek
    -paczka pampersów rozmiar 1
    -chusteczki nawilżane
    -krem do pupy
    -krem do buzi
    -ubranka na wyjście ze szpitala (kombinezon, czapka, rękawiczki, ubranko)
    -pieluszki tetrowe, z 3-4 sztuki, przydadzą się do wielu czynności, np. jako podkład do przebierania dziecka, do wytarcia buzi jak sie uleje, do wycierana mleka wyciekającego z piersi jesli jeszcze w szpitalu dopadnie nas nawał pokarmu itp.
    -kocyk

DLA TATY:
    -aparat
    -coś do przekąszenia,picia, bo może tam spędzic wiele godzin podczas porodu
    -skarpetki, t-shirt do przebrania (ewentualnie)

Pewnie o wielu rzeczach zapomniałam, ale jak mnie oświeci to bede edytować i dodawać Wasze sugestie, żeby powstała jedna spójna lista.

Ostatnia edycja: 16 Lipiec 2011
  12. inka85

inka85 Mamusia Aleksego

Niunia genialna stronka! dziękuje :)
    szukałam kalkulatora wagi a tu taki właśnie jest :D

Poleć forum