reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród cc

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Witajcie.
Czy któraś z Was może mi podpowiedzieć, do kogo można się zwrócić, żeby dał skierowanie na cesarkę? Chodzę do lekarzy dwóch i na NFZ i prywatnie. Podejmuje kroki do rozmowy żeby otrzymać takie skierowanie jednak lekarz tylko mówi a nic nie robi. Twierdzi że skoro pierwszy poród miałam przez CC to teraz drugi pewnie będzie taki sam. Nie wiem jak mu to uzasadnić że boję się porodu naturalnego i przy pierwszym nacierpialam się niesamowicie....poprzez brak postępu była właśnie cesarka.
 
reklama
Witajcie.
Czy któraś z Was może mi podpowiedzieć, do kogo można się zwrócić, żeby dał skierowanie na cesarkę? Chodzę do lekarzy dwóch i na NFZ i prywatnie. Podejmuje kroki do rozmowy żeby otrzymać takie skierowanie jednak lekarz tylko mówi a nic nie robi. Twierdzi że skoro pierwszy poród miałam przez CC to teraz drugi pewnie będzie taki sam. Nie wiem jak mu to uzasadnić że boję się porodu naturalnego i przy pierwszym nacierpialam się niesamowicie....poprzez brak postępu była właśnie cesarka.
Ja miałam 1cc 2tak samo i 3tak samo a skierowanie to tak na ostatniej wizycie dają 2tyg przed coś około tego zależy na kiedy wizyta będzie
 
Witajcie.
Czy któraś z Was może mi podpowiedzieć, do kogo można się zwrócić, żeby dał skierowanie na cesarkę? Chodzę do lekarzy dwóch i na NFZ i prywatnie. Podejmuje kroki do rozmowy żeby otrzymać takie skierowanie jednak lekarz tylko mówi a nic nie robi. Twierdzi że skoro pierwszy poród miałam przez CC to teraz drugi pewnie będzie taki sam. Nie wiem jak mu to uzasadnić że boję się porodu naturalnego i przy pierwszym nacierpialam się niesamowicie....poprzez brak postępu była właśnie cesarka.
Skierowanie na CC powinnaś dostać po 38tc, chwilę przed rozwiązaniem ciąży. Ja chodziłam prywatnie i na nfz, cc miałam zagwarantowane od lekarza na nfz w swoim mieście z podobna argumentacja plus możesz powiedzieć, że czujesz ból w bliźnie (tak mi wpisał sam dr na nfz) a prywatnie poza, ale rodziłam w swoim mieście bo tu maja oddział neonatologii na miejscu a w tamtym dobre 100km od miejsca mojego zamieszkania i mimo, że z ciaza było ok, to wolałam mieć taki oddział na wyciągniecie ręki gdyby coś się zadziało.
Młody lekarz, rezydent, ten na nfz przyjmował mnie na oddział, patologii ciąży, a na drugi dzień miałam rano cc.
Warto porozmawiać uczciwie ze swoim lekarzem o swoich obawach.
Trzymam kciuki!
 
Skierowanie na CC powinnaś dostać po 38tc, chwilę przed rozwiązaniem ciąży. Ja chodziłam prywatnie i na nfz, cc miałam zagwarantowane od lekarza na nfz w swoim mieście z podobna argumentacja plus możesz powiedzieć, że czujesz ból w bliźnie (tak mi wpisał sam dr na nfz) a prywatnie poza, ale rodziłam w swoim mieście bo tu maja oddział neonatologii na miejscu a w tamtym dobre 100km od miejsca mojego zamieszkania i mimo, że z ciaza było ok, to wolałam mieć taki oddział na wyciągniecie ręki gdyby coś się zadziało.
Młody lekarz, rezydent, ten na nfz przyjmował mnie na oddział, patologii ciąży, a na drugi dzień miałam rano cc.
Warto porozmawiać uczciwie ze swoim lekarzem o swoich obawach.
Trzymam kciuki!
No właśnie lekarka do której chodzę prywatnie zasugerowała że dostanę skierowanie do szpitala i tam podejmą decyzję. Jakas taka strachliwa chyba do wypisywania tego typu skierowań. Mam podobno cienka bliznę nie chce ściemniać ale w tym przypadku chyba muszę....

Ps. A czy to prawda że lekarze w szpitalu kogo podważyć takie skierowanie od ginekologa?
 
No właśnie lekarka do której chodzę prywatnie zasugerowała że dostanę skierowanie do szpitala i tam podejmą decyzję. Jakas taka strachliwa chyba do wypisywania tego typu skierowań. Mam podobno cienka bliznę nie chce ściemniać ale w tym przypadku chyba muszę....

Ps. A czy to prawda że lekarze w szpitalu kogo podważyć takie skierowanie od ginekologa?
Ordynator zawsze podejmuje decyzję czy CC będzie więc mogą wszystko ale zrobią tak żeby dziecku nic nie bylo
 
No właśnie lekarka do której chodzę prywatnie zasugerowała że dostanę skierowanie do szpitala i tam podejmą decyzję. Jakas taka strachliwa chyba do wypisywania tego typu skierowań. Mam podobno cienka bliznę nie chce ściemniać ale w tym przypadku chyba muszę....

Ps. A czy to prawda że lekarze w szpitalu kogo podważyć takie skierowanie od ginekologa?
Ja też się bałam właśnie tego podważenia, ale, mi lekarz pomógł. Warto zbadać bliznę i jeżeli jest cienka, to jest to argument do cc.
 
No właśnie lekarka do której chodzę prywatnie zasugerowała że dostanę skierowanie do szpitala i tam podejmą decyzję. Jakas taka strachliwa chyba do wypisywania tego typu skierowań. Mam podobno cienka bliznę nie chce ściemniać ale w tym przypadku chyba muszę....

Ps. A czy to prawda że lekarze w szpitalu kogo podważyć takie skierowanie od ginekologa?

Tak, bo poprzednie cc nie jest aktualnie skierowaniem do kolejnego. Chyba że minęło mniej niż 18 miesięcy po między porodami. Aktualne zalecenia są bez problemu dostępnego w google
 
Ja miałam skierowanie od swojego ginekologa na cc, ale w dniu przyjęcia do szpitala lekarz sprawdzał czy cesarka jest konieczna (miałam podejrzenie dużej wagi dziecka, a byłam już po cesarce). Więc tak, szpital może sprawdzać zasadność skierowania.
 
reklama
Znalazlam taki zapis:

"poprzednie cięcie cesarskie z powodu braku postępu porodu,"

Czytaj więcej na Prawo.pl:
 
Do góry