reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród indukowany

Witam czy któraś kobitka orientuje się czy to prawda że można mieć tylka jeden indukowany poród ? Z tego co wynika to ginekolog twierdzi że skoro pierwszy poród był ciężki po terminie z oxytocyną to drugi będzie podobny
I ginekolog twierdzi że jest ryzyko żeby drugi raz wywołać poród bo macica może tego nie wytrzymac i może pęknąć
I bardziej bezpiecznym wyjściem po pierwszej indukcji jest po prostu CC
Witaj.
W lutym 2020 miałam indukowany poród 14 dni po terminie - balonik, czopki, 3x oksytocyna i nic nie zadziałało. Skończyłam z cc.

Na 30 października miałam termin drugiego porodu. Jednak że samo się nie rozkręciło, pojechałam po terminie ze skierowaniem do szpitala. Moja ginekolog powiedziała, że mam się szykować na indukcję tylko już nie tak "agresywną" bo "tak czy siak muszą próbować sn".
Jednak już w szpitalu ordynator wziął mnie na rozmowę gdzie pytał czemu wcześniej była cc. Zaproponował mi znów cc bo mówił że jest duże ryzyko, że skoro indukcja za pierwszym razem nie wyszła to teraz najprawdopodobniej będzie to samo.
Ale ostateczny wybór zostawił mi.
 
reklama
Do góry