reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród naturalny a hemoroidy

Rozwiązania
0
Dziewczyny, pytanie kuruje głównie do osób ,które borykały się z hemoroidami w trakcie ciąży. Niestety z tym bolesnym problem zmagam się już od kilku lat, teraz gdy jestem w ciąży problem wrócił jak boomerang i jest mocny odczuwalny. Walczę o to, żeby hemoroidy nie wydostawały się na zewnątrz, ale te wewnętrzne już są bardzo bolesne, nawet podczas badania ginekologicznego.
Wiem, że to walka z wiatrakami :(
Ostatnio coraz częściej myśle o porodzie i chciałabym dowiedzieć się jak ten problem może wpłynąć na przebieg porodu.
Czy Was podczas porodu bolały te guzy? Czy one w trakcie mogą pęknąć i krwawić? Jakie są Wasze doświadczenia z tym problemem i czy jest się czego obawiać?
Dziękuje z góry za pomoc i otuchę ;)

PS. Problem skonsultuje też z lekarzem prowadzącym ciąże, ale chciałabym poznać Wasze opinie.

reklama

sówka91

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Dziewczyny, pytanie kuruje głównie do osób ,które borykały się z hemoroidami w trakcie ciąży. Niestety z tym bolesnym problem zmagam się już od kilku lat, teraz gdy jestem w ciąży problem wrócił jak boomerang i jest mocny odczuwalny. Walczę o to, żeby hemoroidy nie wydostawały się na zewnątrz, ale te wewnętrzne już są bardzo bolesne, nawet podczas badania ginekologicznego.
Ostatnio coraz częściej myśle o porodzie i chciałabym dowiedzieć się jak ten problem może wpłynąć na przebieg porodu.
Czy Was podczas porodu bolały te guzy? Czy one w trakcie mogą pęknąć i krwawić? Jakie są Wasze doświadczenia z tym problemem i czy jest się czego obawiać?

PS. Problem skonsultuje też z lekarzem prowadzącym ciąże, ale chciałabym poznać Wasze opinie.
Bardzo współczuję.. Ja nie miałam tego problemu w ciąży, ale w wyniku długiego parcia miałam mega kosmos.. Chyba miesiąc po porodzie nie mogłam usiąść, ale na szczęście przeszło.. Także niestety nikt pewnie nie da Ci odpowiedzi jak to będzie po porodzie, ale znam kilka dziewczyn, które miały z tym ogromne problemy..

kipotka

Zaangażowana w BB
Miasto
Piaseczno
Rozwiązania
0

Ja podczas ciąży czułam czasem że coś mi wypada, potem się chowa. Zwłaszcza pod koniec. Czyli jakieś lekkie miałam. Po porodzie sn moglo coś mi pęknąć i trochę wylazło na zewnątrz. Tak, bolało przy siadaniu lub oddawaniem gazów czy stolca. Stolec dopiero w 3 dobie i później. Wszystko powoli, bo była blokada psychiczna związana z bólem. Teraz czyli 1,5 tyg po porodzie już nie ma po tym śladu. Tak to się przedstawia u mnie.

Aga1402

Rozwiązania
0
U mnie niestety po dwóch porodach naturalnych hemoroidy sie bardzo nasilily. Były wielkośći piąstki dziecka. Ale z czasem przechodzilo. W trzeciej ciąży również miałam z nimi problem. A im wyżej tym gorzej. Gdy trafilam miesiąc przed terminem do szpitala.Oprócz masci i tabletek dostawalam zastrzyki przeciwzakrzepowe ( takie jakie dostaje sie po cc lub operacji ).Po dwóch tygodniach zaczęło przechodzić ale okazało ze trzeba cc zrobić, no i niestety po lewatywie i całym przygotowaniu do cięcia wróciło. Więc po cc leczenie ich na nowo, masci , tabletki, i zastrzyki.

alible

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja pod koniec ciąży miałam ten problem. W czasie porodu siłami natury ich nie czułam, nie czułam żadnego bólu jednak po porodzie jak już ochłonęłam to się zorientowałam, że są dużo większe. Na drugi dzień po porodzie lekarz na obchodzie polecił mi używać maść proctoglyvenol (lub cyclo 3 forte, chociaż to jest na receptę, ale proctoglyvenol ma ten sam główny składnik) oraz czopki posterisan. Po 3 tygodniach stosowania problem z hemoroidami został wyleczony.
Ogólnie najtrudniej było zrobić pierwszą kupę po porodzie, tym bardziej że byłam po nacieciu krocza to już w ogóle balam się mocniej "przycisnąć".

madziaf21

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Miałam podobny problem. W 5 miesiącu zobaczyłam że krwawię z odbytu. Powiedziałam o tym ginekologowi i dał mi czopki rozluźniające żyły. Cos w tym stylu. Od tamtej pory nie krwawiłam ale hemoroidy dają się we znaki. Bolą i z tego ci lekarz mówił po porodzie będą dokuczały. Kazał mi się ich pozbyć laserowo przed kolejną ciążą

Rozwiązania
0
Borykałam się z problemem w 1 ciąży, po ciazy też długo mnie nie opuszczał ale przy zajściu w 2 ciąże pożegnałam problem i już nie powraca obecnie mniej więcej minęło 3lata. Jeśli chodzi o poród nie odczuwałam dolegliwości z tym problemem związanymi.

Rozwiązania
0
Mi się pojawiły zaraz po ciąży, przez miesiąc po porodzie z tym walczyłam , idąc do toalety płakałam.

reklama

Mujer

Miasto
Warszawa
Rozwiązania
1
Mnie po porodzie wyszły. Przez jakiś czas było upierdliwie, cieszyłam się, że była ochrona krocza to hemoroidy się trafiły i tak czy siak nie mogłam siedzieć haha. Ale potem wróciło wszystko do normy. Tzn. są, ale wewnątrz. 🙈 Z porodem żadnego problemu, parte 5 minut.

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
P Hemoroidy a poród naturalny Porady położnej 1
E Poród naturalny z cukrzycą po cc Łódź Ciąża, poród, połóg 0
L 3 ciąża po 2 CC i poród naturalny Potrzebuję porady 8
Tangerieme Poród naturalny czy cesarskie cięcie ? Potrzebuję porady 29
U Naturalny poród a cesarka? Potrzebuję porady 8
Iwo2019 Cesarka czy poród naturalny? Ciąża, poród, połóg 31
L Poród naturalny, czy Cesarskie cięcie Ciąża, poród, połóg 24
A Poród naturalny czy cesarskie cięcie... Potrzebuję porady 90
P znieczulenie zewnątrzoponowe poród naturalny Ciąża, poród, połóg 0
M Poród naturalny po konizacji szyjki macicy Potrzebuję porady 0
pahero poród naturalny po cesarce Potrzebuję porady 8
Izunia30 Jaskra a poród naturalny Potrzebuję porady 2
Magda_88 Poród naturalny po CC Ciąża, poród, połóg 22
P Cesarskie cięcie, a poród naturalny. Ciąża, poród, połóg 26
T Poród naturalny czy cesarka? Dzieci urodzone w kwietniu 2014 91
A Poród: naturalny czy cesarka Dzieci urodzone w marcu 2014 94
A Poród- naturalny czy cesarskie cięcie? Dzieci urodzone w sierpniu 2011 99
kasiawilde poród naturalny czy cesarka? Czerwcowe archiwum 424
L Poród naturalny 19 miesięcy po cesarskim cięciu? Ciąża, poród, połóg 27
S POród naturalny!! Dzieci urodzone w lutym 2006r. 6
Verona26 Poród z dyskopatia! Cc czy SN? Ciąża, poród, połóg 0
Verona26 Poród z dyskopatia... CC czy Naturalnie? Mój poród 10
SierraP Hipnoporód- opinie Ciąża, poród, połóg 3
Aaazym Jak wspomóc starania o dzidzię? Potrzebuję porady 6
Yonce Brak ubezpieczenia a poród Potrzebuję porady 20
M Jak wygląda poród rodzinny w Żeromskim w Krakowie? Ciąża, poród, połóg 0
N Ciężki wybór, potrzebuje porady. Ciąża, poród, połóg 16
Katarzyna32 Poród w Uk Potrzebuję porady 4
M Poród w Polsce, ciąża w Niemczech. Proszę o pomoc! Potrzebuję porady 5
katerina.teresa Poród w St Josef Krankenhaus w Wiedniu- opinie Mamy z Austrii 0
M Skurcze przepowiadające, a poród Ciąża, poród, połóg 1
A Balonik Aniball - hit czy kit ? Ciąża, poród, połóg 0
M Ciąża zagrożona porodem przedwczesnym. Potrzebuję porady 16
K 40 tydzień, dziecko duże, a główka "za" wysoko Potrzebuję porady 9
A Poród podczas pandemii Potrzebuję porady 1
dareczka1994 Poród po porodzie kleszczowym Ciąża, poród, połóg 4
A Trombofilia wrodzona a poród Ciąża, poród, połóg 10
A CC czy PSN przy epidemii korona wirusa Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 29
A Szpital Siemiradzki Kraków- czy warto? Ciąża, poród, połóg 29
C Czy to już prawie poród? Potrzebuję porady 7
A Poród Łubinowa 3 Katowice Ciąża, poród, połóg 19
B Poród indukowany Potrzebuję porady 10
B Szyjka macicy a poród Potrzebuję porady 0
P Poród na Ujastek w Krk Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 22
S Pierwszy poród vs drugi poród Ciąża, poród, połóg 52
L Poród i opieka okołoporodowa w czasie panowania koronawirusa. Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 13
Ruby Red Poród przedwczesny... Ciąża, poród, połóg 12
W Poród na Czarnowie w Kielcach Ciąża, poród, połóg 2
A Poród Mamusie bliźniat, trojaczków i... 14
M Bardzo boję się drugiego porodu... Potrzebuję porady 15