reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród SN czy CC?

reklama
ja chodzilam do szkoly rodzenia, ale zebym jakas ogromna wiedze wyniosla o tym oddychaniu to nie powiem :-D Wszystko zapomnialam :-p
Ale tez pamietam ze na 100% zapisalam sie po 25 tygodniu, a nawet nie wiem czy nie zaczelam chodzic w okolicach 30.
 
Ja to głównie chcę iść do szkoły rodzenia po to by poznać oddział i położne. Nie będę dla nich zupełnie anonimową osobą. Myślę, że w razie tłoku na porodówce znajdzie się dla mnie miejsce:tak:. Nie wierzę, że dzięki tej szkole nauczę się rodzić, czy opiekować się maleństwem.
 
monia - nie wiem jak u Ciebie bedzie, ale w mojej skzoel rodzenia zajecia odbywaly sie w salce do rehabilitacji, a na oddzial polozniczy weszlismy grupa raz. I tak nam sie udalo, ze akurat w danym momencie nie byl ozadnych porodow bo nie wpusciliby nas... Jedyna polozna jaka poznalam byla ta ktora prowadizla zajecia i tyle... Fakt, ze potem bylo milo 4 dnia po porodzie zobaczyc znana twarz, ale na tym koniec :-D Ona styka sie z tyloma ciezarnymi i rodzacymi ze niespecjalnei mnei zapamietala...:-D
 
Można się nauczyc w takiej szkole cwiczeń, które ułatwią nam poród i zmniejszą ból..;-)Można wiele rzeczy się nauczyc, więc ja bym z chęcia się zapisała do takiej szkoly:tak: Zresztą można poznac nowe koleżanki i utrzymywac po urodzeniu dziecka z nimi kontakt, wychodzic na spacery itp;-):-) Kiedyś podawałam linka do internetowej szkoły rodzenia:tak: Obejrzałam tam wszystkie filmiki jakie do tej pory zaprezentowali i uznalam, że to naprawdę świetna rzecz ta szkola rodzenia:tak::-)
 
monia - nie wiem jak u Ciebie bedzie, ale w mojej skzoel rodzenia zajecia odbywaly sie w salce do rehabilitacji, a na oddzial polozniczy weszlismy grupa raz. I tak nam sie udalo, ze akurat w danym momencie nie byl ozadnych porodow bo nie wpusciliby nas... Jedyna polozna jaka poznalam byla ta ktora prowadizla zajecia i tyle... Fakt, ze potem bylo milo 4 dnia po porodzie zobaczyc znana twarz, ale na tym koniec :-D Ona styka sie z tyloma ciezarnymi i rodzacymi ze niespecjalnei mnei zapamietala...:-D

Jeszcze jedna ważna rzecz. W szpitalu w którym chcę rodzić mogą robić problem z porodem rodzinnym, jeżeli się nie uczestniczyło w szkole rodzenia. Poza tym jak już wcześniej pisałam z położną można się umówić na poród. Myslę, że warto. Zresztą jako pierworódce pewna wiedza mi sie przyda:tak:
 
moja położna ze szkoły rodzenia mnie pamiętała. Przychodziła do mnie po porodzi i mi pomagała w różnych sprawach, np z karmieniem, bo Filipek nie przybierał...
A jak zapytałam czy mozna sie z nią umówić na poród, to powiedziała tak: a po co kasę bedziesz wydawac? na dziecko się przyda. Tutaj wszytkie położne sa dobre. Nie ma sensu sie z nikim umawiać. No i jej posłuchałam :tak:
 
moja położna ze szkoły rodzenia mnie pamiętała. Przychodziła do mnie po porodzi i mi pomagała w różnych sprawach, np z karmieniem, bo Filipek nie przybierał...
A jak zapytałam czy mozna sie z nią umówić na poród, to powiedziała tak: a po co kasę bedziesz wydawac? na dziecko się przyda. Tutaj wszytkie położne sa dobre. Nie ma sensu sie z nikim umawiać. No i jej posłuchałam :tak:
No i ma rację babka:tak::-) tez jestem tego zdania:tak:i mój M też, mówi, że nie wolno dac się zwariowac.. bez przesady;-)
 
Moniat84 a w jakim szpitalu w Katowicach chcesz rodzić?
Ja będę rodzić na raciborskiej, rodziły tam moje 3 dobre koleżanki i każda chwaliła i położne i lekarzy. Poza tym miałam okazję odwiedzić ten oddział i na prawdę jest ok pod względem sanitarnym.
 
reklama
Do góry