reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród

Pierwszymaluszek

Aktywna w BB
Dołączył(a)
7 Listopad 2017
Postów
74
Witam,
Mam do Was pytanie, dostałam Luteinę na podtrzymanie ciazy biorę ja od 6 kwietnia ze względu na krótka szyjkę oraz na bardzo nisko Umieszczoną główkę córeczki, dziś mam 37+3 tc i zaczęłam dzień od toalety i tak dwa razy później rozwolnienie. Mała dziś jest bardzo aktywna, moje pytanie jest takie czy to mogą być oznaki zbliżającego się porodu czy przez luteinę nie ma możliwości bym urodziła przed zaprzestaniem jej brania ?
 
reklama
Witam,
Mam do Was pytanie, dostałam Luteinę na podtrzymanie ciazy biorę ja od 6 kwietnia ze względu na krótka szyjkę oraz na bardzo nisko Umieszczoną główkę córeczki, dziś mam 37+3 tc i zaczęłam dzień od toalety i tak dwa razy później rozwolnienie. Mała dziś jest bardzo aktywna, moje pytanie jest takie czy to mogą być oznaki zbliżającego się porodu czy przez luteinę nie ma możliwości bym urodziła przed zaprzestaniem jej brania ?
Progesteron nie ma tutaj nic do rzeczy. Może, ale nie musi być to oznaka zbliżającego się porodu.
 
Moga byc ale nie musza.Pewnie ze mozesz urodzić mimo ze bierzesz luteine
Ja bylam na lekach od 24 tyg do 35 bo tez cienko z szyjka itp..I lekarz kazal odstawic w 35/36 tyg luteine i latalam juz cale 5 tygodni bez lekow(juz nie lezalam) bo wcześniej tylko lozko w domu i dwa razy szpital i urodziłam rowno w dniu terminu a znajoma brala.i urodzila w 37 wiec roznie to bywa ;)
 
Moga byc ale nie musza.Pewnie ze mozesz urodzić mimo ze bierzesz luteine
Ja bylam na lekach od 24 tyg do 35 bo tez cienko z szyjka itp..I lekarz kazal odstawic w 35/36 tyg luteine i latalam cale 5 tygodni bo wcześniej tylko lezalam w domu i dwa razy szpital i urodziłam rowno w dniu terminu bez;)
No właśnie z tym mam kłopot bo mój lekarz nie jest wygadany :( ciężko go o coś dopytać wiec w sumie nawet nie wiem ile mam jeszcze przyjmować te luteinę, mała od początku pcha się do nas, gdy byłam u niego na wizycie właśnie 6 kwietnia to wyglądał jakby się wystraszył ze ona tak nisko, drugi lekarz wykonujący doppler na który poszłam prywatnie nie mógł złapać części jej główki mówiąc mi ze jest w szyjce i to ona może być powodem krótkiej szyjki. Czekamy na nią z niecierpliwością :)
 
No właśnie z tym mam kłopot bo mój lekarz nie jest wygadany :( ciężko go o coś dopytać wiec w sumie nawet nie wiem ile mam jeszcze przyjmować te luteinę, mała od początku pcha się do nas, gdy byłam u niego na wizycie właśnie 6 kwietnia to wyglądał jakby się wystraszył ze ona tak nisko, drugi lekarz wykonujący doppler na który poszłam prywatnie nie mógł złapać części jej główki mówiąc mi ze jest w szyjce i to ona może być powodem krótkiej szyjki. Czekamy na nią z niecierpliwością :)
W zyciu bym nie chodziła do takiego lekarza ja mialam.lekarza Aniola.normalnie kazdy sie zachywyca nim i nigdy o nic pytac praktycznie nie musialam sam wszystko na wizycie mówił. Albo sms czy tel :-)
Tak na koncu lekarz u mnie tez glowke juz czul bolalo przy badaniu juz strasznie na koncu przez ta glowke gdzie nigdy nic nie czulam :)
Kochana najwazniejsze jest to ze udalo Ci sie donosic do konca:).
Bo ja tyle lez wylalam i strachu ze wcześniej sie urodzi ze masakra. Lekarz to cieszył sie za kazdym razem jak mnie na wizycie zobaczyl ze sie udalo :).Ale mowil ze w razie w 35 tydzien moge.rodzic bo dzidzia ladna waga itp a w 36 i 37 to mowil ze idealnie wiec u Ciebie jest super:-)
.Bo chodziłam co dwa tyg od 24 tyg pod sam koniec juz co tydzień no i raz sie spóźniłam na wizytę to dzwonił gdzie jestem czy wszystko ok itp czy czasem nie urodzilam haha :
Ja do kliniki prywatnej we Wrocławiu chodziłam i bylam porostu mega zadwolona idealnie tam było .
 
Ostatnia edycja:
Wiesz moja w kanale rodnym była od 32 tyg, jak wkładałam luteinę to główka była na 2 cm od ujścia pochwy. Luteinę odstawiłam w 35, rozwarcie miałam tez kilka tyg. Tak ze wszystko może sie zdążyć. Nie martw sie. I urodziłam dzień po terminie
 
Co do zwiastu porodu .Ja tylko czekałam na skurcze bo szyjki juz nie mialam dawno.
U mnie zaczęlo sie od skurczy poprostu.Wody dopiero odeszły na fotelu 50 min przed tym jak synek sie urodził. Czop nie odszedł i oczyszczac tez sama sie nie oczyszalam dopiero po lewatywie i w szpitalu raz zwymiotowalam lekko.
 
reklama
Hej. W pierwszej ciąży bralam luteine do 39tc i spokojnie podczas brania luteiny urodzilam .
Mówią ze rozwolnienie może być oznaka zbliżającego się porodu ,ale nie koniecznie:)
Co do lekarza ja tez miałam takiego malo mownego lecz jest to najlepszy lekarz w okolicy. Poprostu zaczelam go wypytywać dokladnie ze chce wiedzieć i teraz mi mówi .w końcu od czegos oni są ;-)
 
Do góry