reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienie i co dalej

Dołączył(a)
15 Styczeń 2021
Postów
7
Hej dziewczyny 15 stycznia poroniłam samoistnie 6 tydz. Lekarz powiedział że jest wszystko ok i za 3 mies możemy z mężem się starać od nowa. Czy mamy robić jakieś badnia,czy odpocząć psychicznie i działać? 🙃
 
reklama
Czy to Twoje pierwsze poronienie? Część lekarzy po pierwszym nie zleca badań bo wg statystyk ok 20% pierwszych ciąż jest roniona. To zależy od Ciebie czy chcesz bardziej szczegółowo sprawdzić czy wszystko ok. Na Ciąża po poronieniu dziewczyny mogą podpowiedzieć jakie ewentualnie badania możesz zrobić. A odpoczynek swoją drogą 🙂 powodzenia!
 
Hej dziewczyny 15 stycznia poroniłam samoistnie 6 tydz. Lekarz powiedział że jest wszystko ok i za 3 mies możemy z mężem się starać od nowa. Czy mamy robić jakieś badnia,czy odpocząć psychicznie i działać? 🙃
Hej ☺️ Mi po ciąży biochemicznej lekarz polecił wykonać test DNA na trombofilie wrodzona, plus TSH i progesteron. Wyszły dwie mutacje z testu na trombofilie, gdzie było to istotne przy staraniach i mogło być przyczyna poronienia, także myśle, ze warto, im więcej teraz odkryjesz tym większe prawdopodobieństwo powodzenia ☺️ Trzymam kciuki
 
Cześć, to Twoje pierwsze poronienie? Poroniłaś samoistnie i kazał czekać 3 miesiące? Hmm... co lekarz to opinia. Powiem Ci tak, ja po pierwszym poronieniu nie robiłam żadnych badań. Nie licząc oczywiście tarczycy, ale na nią się leczę od lat wiec sama to ogarniam dość często. Wiec na pewno powinnaś sprawdzić TSH/ft3/ft4. Z perspektywy czasu żałuje, ze już wtedy nie zdecydowałam się na inne badania, bo po roku poroniłam ponownie i dopiero teraz idę do kliniki. Teoretycznie 1 poronienie może się wydarzyć i nie zaleca się badań.
 
Tak to była moja 1 ciąża. Poroniłam samoistnie niezupełnie. Miałam łyzeczkowanie,po zabiegu zostawili mnie na dwa dni w szpitalu i sprawdzali poziom bety. TSH robiłam przed ciąża wszystko jest ok
 
Tak to była moja 1 ciąża. Poroniłam samoistnie niezupełnie. Miałam łyzeczkowanie,po zabiegu zostawili mnie na dwa dni w szpitalu i sprawdzali poziom bety. TSH robiłam przed ciąża wszystko jest ok
 
Tak to była moja 1 ciąża. Poroniłam samoistnie niezupełnie. Miałam łyzeczkowanie,po zabiegu zostawili mnie na dwa dni w szpitalu i sprawdzali poziom bety. TSH robiłam przed ciąża wszystko jest ok
Aaa, to już mam jasność skąd 3 miesiące przerwy 😉. Decyzja o badaniach należy co Ciebie. Ale mówię, ja żałuje, ze ich nie zaczęłam robić wcześniej. Można powiedzieć, ze mam „rok w plecy”
 
Aaa, to już mam jasność skąd 3 miesiące przerwy 😉. Decyzja o badaniach należy co Ciebie. Ale mówię, ja żałuje, ze ich nie zaczęłam robić wcześniej. Można powiedzieć, ze mam „rok w plecy”
No my się z mężem zastanawiamy co robić nie chcemy przeżywać tego kolejny raz..😒 odbiorę wynik histopatologiczny i pójdę do innej ginekolog zobaczymy co ona powie
 
To chyba faktycznie, co lekarz to inna opinia. Mi po 1 poronieniu kazał wstrzymać się do 1 miesiączki, a potem działać na spokojnie. Nawet powiedział, że po poronieniu może być łatwiej bo organizm ponoć już "wie o co w tym chodzi". Zaszłam w kolejna ciąże 5 mcy po poronieniu.
 
reklama
No my się z mężem zastanawiamy co robić nie chcemy przeżywać tego kolejny raz..😒 odbiorę wynik histopatologiczny i pójdę do innej ginekolog zobaczymy co ona powie
Ja po pierwszym nie robiłam i zaluje bo poronilam po raz drugi. U mnie wyniki histopatologiczne nie powiedziały nic kompletnie.
Dopiero po drugim razie zrobilam badania, zrobiliśmy przerwę ponad rok.
U mnie wyszła tarczyca wysoka i to było najprawdopodobniej przyczyna.
Wiec ja polecam robic :)
 
Do góry