reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porownanie wynikow usg,serduszka

Aniaanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Marzec 2018
Postów
700
Hej
Chcialam sie zapytac czy uderzenia serduszka na minute juz nie zmieniaja czestotliwosci w miare jak dzidzia rosnie? Wszysyko jest dobrze ale chcialam sie upewnic porownujac wyniki.
Dzis bylam na nadprogramowym usg bo w nocy sie wystraszylam, po wlozeniu globulki pojawila sie krew i skrzep, na szczescie wszystko jest ok i ta krew i skrzep jest z polipa ktorego mam cala ciaze. Moze niepotrzebnie sie wystraszylam ale polip juz nie krwawil w ogole wiec ten skrzep mnie przestraszyl. Moze niepotrzebnie tez pytam bo nic mi nie mowiono by bylo cos nie tak a wrecz przeciwnie ale wole sie upewnic, wiecej wiedziec.
podaje wyniki, dodam ze kazde usg bylo robione u innego lekarza i na innym sprzecie.

Na badaniu usg w 15 tygodniu z 26 kwietnia i wadze okolo130 g, FHR to plus minus 140 ud/min
Na badaniu z 11 czerwca i wadze 439 g plus minus 64 g, FHR 154/min
Na badaniu z dzis i wadze 806 g, FHR 154/min

To normalne ze szybkosc uderzen juz sie nie zmienia mimo duzego wzrostu masy ciala ? I czy takie czeste badanie serduszka nie jest inwazyjne dla dzidzi?
 
reklama
Puls u dziecka jest różny, tak jak u człowieka dorosłego jesteś w ruchu masz wyższy, w spoczynku niższy. Tu akurat pod rząd był taki sam. Na pewno cały czas na jednym poziomie nie jest. Jak będziesz miała badanie ktg to tan będzie ładnie widać jak puls się zmienia. Co do częstotliwości, to ja na końcówce ciąży przez 2 miesiące miałam usg codziennie bo trzeba było sprawdzać przepływy m.in w sercu też. Dziecko zdrowe.
 
Do góry