reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Posiłki 11-miesięcznego dziecka

Pani Doktor,dziekuję za odpowiedź.
sytuacja zmieniła się diametralnie po kilku dniach od napisania do Pani wiadomości:a mianowicie synek przestawił się na jedną drzemkę w dzień,zaczął wstawac o godzinie 8 rano!śpi w nocy 12 godzin!u nas pomogło zabranie smoczka-synek nawet za nim nie zapłakał,i włożenie kubka niekapka z wodą do łóżeczka na noc-tak żeby mógł sam pic jak się przebudzi.Miała Pani rację-synek potrzebował mojej bliskości w nocy-ale po tak cżestych pobudkach potem w dzień był marudny,bo śpiący.W nocy zastosowaliśmy też metodę tzw.kontrolowanego płaczu-że jak się obudził,to nie szliśmy do niego od razu,tylko czekalismy 2-3 minuty,pogłaskaliśmy po główce i wychodziliśmy.Pierwsza noc była ciężka,ale kolejne to już bajka,aż nie mogę uwierzyc-w końcu się wysypiamy.Synek po prostu już umie w nocy sam zasnąc,budzi się raz-dwa razy w nocy,ale chwilkę popłacze przez sen z zamkniętymi oczkami i zasypia sam
 
reklama
Witam,
moj syn własnie zaczał 11 m-c zastanawiam sie czy nie za duzo mleka/kaszy mu daje
rano 7-8 kasza na mleku modyfikowanym 220 ml
10-11 kanapka troszke jajka lub amarantus z mlekiem krowim (okolo 100 ml )
13-14 obiadek zupka z warzywami + mięsko po 1-2 troszke II dania np ziemniaczek marchewka i miesko/ ryba (2x tyg)
17-18 deserek 190 ml owoce soiczek
19.30 - kolacja kasza na mleku modyfikowanym 220 ml
w nocy około 2 220 kasza na mleku modyfikowanym(jesli nie podam butli dziecko spi bardzo niespokojnie a po jedzeniu zasypia jak kamien.

czy dziecko teraz juz powinno zawsze dostawac II daniowy obiad?i czy robic przerwy miedzy tymi daniami czy np dawac mniej ale wszystko razem znaczy jedno po drugim
drugie pytanie : co moge jeszcze podawac na II sniadanie tak miedzy 10-11

moze zastosowac jakis inny schemat i inne godziny
Prosze o sugestię
dziekuję
 
Witam ja również mam problem z odpowiednim żywieniem mojego niespełna rocznego dziecka ( ponad 11 miesiecy). Proszę o sugestie dań :) z góry dziękuje za pomoc. :)

ok. 5:00-6:00 - mleko NanPro2 180 ml
9:00 - śniadanie ( jajecznica na parze ze szczypiorkiem/ parówka +bułeczka/chlebek z masełkiem) <i tu mi właśnie brakuje pomysłów :/ >
po 11:00 - kaszka mleczno-ryżowa Bobovita ok. 250 ml
po 13:00 - mleko NanPro2 210 ml
sen ok. 3h
po 16:00 - zupka (niestety nie za dużo ok 150 ml czasem mniej)
po 18:00 - owocek lub deserek (jabłko, banan, serek dla dzieci, budyń)
po 21:00 - kasza Bobovita na mleku NanPro2 ok. 250 ml

Mały w nocy sie nie budzi od samego poczatku przesypia cale noce. Oczywiscie w ciągu dnia coś tam "podziubie" chrupki kukurydziane, biszkopty, marchewke itp. Pije herbatke dla dzieci dostosowana do wieku Hipp badz Bobovita ale w wersji light tzn. 1 łyżeczkę na 200 ml :). Jeszcze mam pytanie jak zachecic dziecko do picia z kubka niekapka, poprostu go nie toleruje za to butle z herbata ma ciagle przy sobie.

Proszę o szybką odpowiedz
 
witam równiez chcialam prosic o porade zywieniowa i weryfikacje jedzonka
6: 180 mleczka modyfikowanego
9:30 180-210 kaszka(gotowe, hipp, nestle bobovita) zamiennie z płatkami owsianymi, orkiszowymi(dodaje po ugotowaniu dwie miarki mleka) z owockami, lub jajeczniczka, chlebek, paróweczka
13:30 obiadek gotuje sama, zupka, warzywka z kurczaczkiem lub rybką
16:30 deserek owocki, budyń, kisiel, biszkopt,
19:30 mleczko na noc synek wypija 240
nie wiem co jeszcze można podac na śniadanko czy podwieczorek?
 
Witam.
chciałabym bardziej urozmaicić dietę mojej 11 miesięcznej córki, tyle ze nie moge sie zdecydowac który posiłek zmienić. Mała wstaje ok 6i dosteje kaszkę mleczno ryżową, bądź wielozbożową bądź kukurydzianą w zależności jaką akurat mamy, potem ok 10-11 pije 180 mleka Nan2, następnie ok 13-14 obiad- najczęściej sama gotuję, ale gotowe słoiczki również zjada, kolejny posiłek to deserek( jakieś jabłuszka z jagodami, bananami, ale najczėściej słoiczek) następnie znów kaszka ok 17-18 i ostatni posiłek to 180 mleka ok 19.30-20 i idzie spać. Ostatnio zaczęłam dawac jej zamiast popoludniowej kaszki np jajeczniczkę lub kanapeczki ale nie mogla do tego wieczornego mleka wytrzymac. Zjada rowniez w ciagu dni biszkopciki, sucharki lub chrupki kukurydziane. Zastanawiam sie z ktoergo mlecznego posilku moge zrezygnowac na rzecz innych potraw i jakie jeszcze to moga byc ( oprocz jakeczniczki i kanapek) żeby była syta.
pozdrawiam
 
Witam,
Mam 12 miesieczna corke ( wlasnie konczy pojutrze rok) Ma jeden nie calkiem wyrosniety ząb dlatego jestesmy nadal na etapie papek. Wydaje mi sie ze jej jadlospis jest niewystarczajacy jak na 12 miesiecy. Dostaje rano o 9 kaszke, o 13 papke z jarzyn, o 16 deserek 0 18 probuje jej dac troszke chleba z maslem albo z dzemem i przed spaniem piers. Cala noc pije mleko z piersi gdyz budzi sie co 2, 3 godz albo i czesciej i ssie piers. Z tym tez mam problem nie wiem jak ja oduczyc tego picia z piersi w nocy. Probuje ja tez przyzwyczajac w dzien do mleka modyfikowanego ale nie chce pic
 
Witam serdecznie :)

mój synek kilka dni temu skończył 10 miesięcy, chciałabym bardziej urozmaicić mu dietę, dlatego też bardzo proszę o pomoc :) od urodzenia był i jest niejadkiem, nie upomni się o jedzonko, nie jest chętny do próbowania nowych smaków, chrupki dopiero od dwóch tygodni zaczął jeść, świeżymi owocami (jabłka, maliny, brzoskwinie) pluł i prowokował sobie wymioty.. praktycznie przy każdym posiłku trzeba go zabawiać, aby otworzył buźkę.. i zastanawia mnie, czy nie za dużo ma mlecznych posiłków.. a więc :)
6-7 -> kaszka 140-150ml (wielozbożowa, manna albo ryżowa)
ok. 10 -> kaszka kukurydziana 120ml na MM plus pół słoiczka owoców albo deserek mleczno-owocowy z twarożkiem lub jogurtem (deserek ze słoiczka)
ok. 14 -> obiadek, gotuję zupkę (dużo warzyw, mięsko albo żółtko jajka) czasami wychodzi zupka czasami gęściejszy obiadek; nie jest to papka, tylko spore kawałki, ale dalej blender chodzi ;)
17 -> słoiczek owoców
19 -> kaszka 140-150 (w zależności jaka była rano, zawsze jest inna niż o 7mej )
i po kąpieli czasami wypije ok. 60-90ml MM;
w ciągu dnia zjada chrupki, troszkę chlebka, miśkopty, pije wodę, melisę, rumianek; zamierzam mu jajeczniczkę zrobić zamiast kaszki porannej, co jeszcze mogłabym mu podać i do jedzenia i do picia? herbatka malinowa odpada.. kupiłam zwykłe torebkowe, czy te granulowane dla niemowląt są dobre? nie kupowałam ich wcześniej ze względu na dużą zawartość cukru, dodam też, że synkowi nie dosładzam glukozą herbatek ani wody. Czy jak zacznę podawać jajeczniczkę, i zrezygnuje tym samym z żółtka do obiadku, to czy można podawać dziecku codziennie mięsko?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc :) Pozdrawiam!!
 
Witam, chciałam prosić o poradę żywieniową co do mojego 11miesięcznego synka. Zacznę od tego że od urodz.był karmiony piersią. Jak skończył ok.9miesięcy musiałam przestać karmić (przyczyny zdrowotne=opeacjapiersi) i przestawiłam syna na mleko Nan pro2. Od urodzenia budził się co 2-3godz. na jedzenie. W drugim i w trzecim mieisącu przesypiał całe noce. Ale potem coś mu się rozregulowało i od tej pory potrafi się budzić nawet po 7razy w ciagu nocy. Jego obecny jadłospis godzinowy wygląda mniej więcej tak:
ok.8rano mleko nan pro2
ok.11:00 kaszka manna glutenowa
ok.14 obiad (zupki, sosy, wszystko własnej roboty, co drugi dzień warzywo do potrzymania w rączkę)
ok.16:00 jogurt niemowlęcy lub owoce
ok.17:00 mleko nan pro2 z kleikiem ryzowym 2 łyżki
ok.20:00 Znowu mleko na kolację z kleikiem.
Dziecko w ciągu dnia jje chrupki lub biszkopty niemowlęce, pije wodę (herbatek nie podaję, soki sporadycznie raz na 2tygodnie). Ma bardzo duży apetyt, może jeść praktycznie non stop. Zawsze zjada wszystko. Nawet kwaśne jabłka. W nocy budzi się min.2razy na butlę i wypija wszystko (ok240ml mleka). NIe wiem gdzie popełniam błąd, może mu czegoś brakuje w ciągu dnia, że tak dużo się budzi w nocy... Od pediatry słyszałam, że niektóre dzieci mają po prostu taki apetyt...
 
reklama
Witam, mam pytanie : co zrobić gdy 11 m Mikołaj nie chce pic mleka z butelki? Tylko pierś wchodzi w grę. Jak odstawić go od piersi boje sie ze wogole nie bedzie pic mleka. Pierś ssie w nocy rano i wieczorem kaszka na mleku modyfikowanym ale musi być gęsta. W miedzy czasie jogurt lub budyń lub owoc ( przelplatam albo na 2 śniadanie albo podwieczorek). Najchętniej to jadlby wszystko to co my.
 
Do góry