reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Potrzebuje porady

Mala12345667

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
30 Październik 2018
Postów
68
Hej dziewczyny. Pisze tu czasami kiedy mam problem. A mianowicie jestem w 30tyg.ciazy i od 2 dni strasznie zaczyna mnie ciagnac brzuch do dolu a do lazienki biegam co 5 min. Czy u mnie zacznie sie nie bawem porod? Nie moge dlugo chodzic bo podbrzusze mnie boli. Moze ktoras z mam tak ma? Na wizyte mam dopiero za 2 tyg.
 
reklama
Rozwiązanie
Wlasnie jutro ma byc moja Pani ginekolog w przychodni wiec sie umawiam na wizyte. Bo ja praktycznie chodzic nie moge bo strasznie mnie ciagnie a siku biegam robic co 5 min. Jak nie wczesniej. Wczesniej mialam twardnienie to Pani mi powiedziala ze to dziecko sie rozciaga i jest tak ze brzuch sie twardy robi i ze dziecko ruchliwe jest. Wiec juz sama nie wiem co jest czy macica sie rozciaga czy dziecko sie rozpycha.. mam nadzieje ze jutro wszystkiego sie dowiem. Dziekuje wszystkim mamom za odpowiedzi bardzo mi pomoglyscie.
Może zadzwoń do swojego ginekologa i powiedz ze czujesz ze coś jest nie tak. Może przyjmie Ciebie szybciej. Ja bym nie czekała i się nie zastanawiała co się dzieje :)
 
Brzuch się będzie stawiał i to fizjologia. Macica musi ćwiczyć. Pytanie jak często twardnieje, na jak długo i jak tam szyjka. Jeśli z szyjka ok (możesz podjechać i skonsultować jeśli się martwisz), a twardnien nie jest dużo i mijają przy odpoczynku to ok.
 
reklama
Po 30 tygodniu brzuch się niejako opuszcza i zaczyna ciągnąć w dół. To normalne, dziecko sie opuszcza i twoje ciało przygotowuje się do porodu. Ale to może trwać kilka tygodni i nie musi się skończyć porodem za kilka dni. Tez tak miałam i na spokojnie dotrwałam do 39 tygodnia z kawałkiem. Tez mi wszyscy mówili, ze za chwile będę rodzic ale nie. Natura jest bardzo mądra, wszystko ma przemyślane.
 
reklama
Po 30 TC brzuch się opuszcza? Chyba po 38.. ja ze swojego doświadczenia powiem,że trzeba sprawdzić długość szyjki, przydałoby się ktg, analiza moczu. Bo to może być normalne, a może to być zagrażający przedwczesny poród i to już normalne nie jest. Zawsze możesz się zgłosić na izbę przyjęć i tam się Tobą odpowiednio zajmą
 
Do góry