reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

potrzebuje wyjaśnienia - l4 w ciąży

Dołączył(a)
7 Kwiecień 2021
Postów
9
Hej, proszę odpowiedzcie mi..dostałam od lekarza ostatnio zwolnienie, od lekarza ginekologa ze względu na złe samopoczucie, i lekarz powiedział mi że zwolnienie będzie 100% płatne, wyśle je do kadr, założył kartę ciąży i wgl. Dziś przyszła mi moja wypłata, która się nie zgadza o jakieś 400 zł...,proszę powiedzcie mi jak to się przelicza, czy oni dobrze wyliczyli mi wypłatę? Czy to się jakoś inaczej rozkłada? Jest to moja pierwsza ciąza, i kompletnie nie wiem jeszcze co i jak...:) Pozdrawiam :)
 
reklama
A nie zgadza Ci się bo jest za dużo o te 4stowki? Ta wypka to średnia z zarobków za ostatnie 12 miesięcy (wliczając premie, trzynastki itp)
 
A nie zgadza Ci się bo jest za dużo o te 4stowki? Ta wypka to średnia z zarobków za ostatnie 12 miesięcy (wliczając premie, trzynastki itp)
no ogólnie nigdy nie byłam na l4 w tej pracy, od 3 lat pracuje...mam w sumie za mało, i pytanie czy to po prostu tak ma być czy kadry się pomyliły, bo pal licho 10 zł..ale jeśli to jest pomyłka kadr to jednak 400 zł to duzo...:)wypłata stała w jednej kwocie cały czas :)
 
W takim razie ja innego pomysłu nie mam jak skontaktować się z kadrami, chociaż myślę że są tu dziewczyny bardziej doświadczone w tym temacie i Ci na pewno pomogą 😉
 
Sprawdź za jaki okres dostałaś wypłatę L4, ja dostawałam zwolnienie co 3tyg bo tak chodziłam na wizyty i pieniądze przychodziły nie za cały miesiąc tylko za czas jakby jednego zwolnienia czyli wypłata za 3 tyg :)
 
Prawdopodobnie chodzi tu o powód zwolnienia, jeśli dostałabyś zwolnienie jako kobieta w ciąży niezdolna do pracy to wtedy płatność wynagrodzenia to 100%. Każde inne zwolnienie chorobowe to wynagrodzenie 80%, więc może lekarz sie pomylił.
 
reklama
no ogólnie nigdy nie byłam na l4 w tej pracy, od 3 lat pracuje...mam w sumie za mało, i pytanie czy to po prostu tak ma być czy kadry się pomyliły, bo pal licho 10 zł..ale jeśli to jest pomyłka kadr to jednak 400 zł to duzo...:)wypłata stała w jednej kwocie cały czas :)
Jeśli masz konto na PUE to najlepiej żebyś sprawdziła, czy L4 jest z kodem B, czy może lekarz wystawił bez tego kodu. A najlepiej to napisać do kadr, u mnie okazało się, że po prostu źle mi wyliczyły wypłatę.
 
Do góry