reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Powrót do pracy po urlopie wychowawczym

Dołączył(a)
6 Grudzień 2010
Postów
8
Witam ,
Z początkiem czerwca wróciłam do pracy (praca w aptece sieciowej )po ponad dwuletnim urlopie wychowawczym .
W trakcie trwania mojego urlopu na moje miejsce zostały zatrudnione dwie osoby na równorzędne stanowisko .
Przewidując ,że zostanę zwolniona złożyłam wniosek o obniżenie etatu na 7/8.
Pracodawca poinformował mnie ,że nie ma dla mnie miejsca pracy w aptece i proponuje przeniesienie do innej apteki .
Apteka ta jest daleko od mojego miejsca zamieszkania .Rozwiązanie to jest dla mnie bardzo niekorzystne ,ponieważ dojazd trwałby w obie strony ok 4 godz .
Moje pytanie ,to czy pracodawca ma prawo do takiego działania tzn .proponować przeniesienie mimo istniejącego stanowiska pracy ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
reklama
Z początkiem czerwca wróciłam do pracy (praca w aptece sieciowej )po ponad dwuletnim urlopie wychowawczym .
W trakcie trwania mojego urlopu na moje miejsce zostały zatrudnione dwie osoby na równorzędne stanowisko .
Przewidując ,że zostanę zwolniona złożyłam wniosek o obniżenie etatu na 7/8.
Pracodawca poinformował mnie ,że nie ma dla mnie miejsca pracy w aptece i proponuje przeniesienie do innej apteki .
Apteka ta jest daleko od mojego miejsca zamieszkania .Rozwiązanie to jest dla mnie bardzo niekorzystne ,ponieważ dojazd trwałby w obie strony ok 4 godz .
Moje pytanie ,to czy pracodawca ma prawo do takiego działania tzn .proponować przeniesienie mimo istniejącego stanowiska pracy ?
Czy miejsce świadczenia pracy (adres) są wskazane w Pani umowie?
 
Witam,
Nie dodałam ,że praca dotyczy jednego miasta Warszawy,z tym że miałabym być przeniesiona dokładnie na drugą część miasta . W umowie jest wskazany adres apteki ,ponieważ w momencie podpisywania była to jedyna apteka w stolicy .Po jedenastu latach mojej pracy w spółce ,aptek jest około 13 .
Moje pytanie ,jest następujące ;czy w mojej sytuacji dotyczą mnie przepisy kodeksu pracy o przeniesieniach ,w momencie gdy spółka ma apteki w jednym mieście ;oraz jeżeli odmówię czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
W umowie jest wskazany adres apteki ,ponieważ w momencie podpisywania była to jedyna apteka w stolicy .
No tak, ale czy ten adres jest wskazany np. jako siędziba pracodawcy itp. czy jako miejsce świadczenia pracy. Tego ciągle nie wiem.

Moje pytanie ,jest następujące ;czy w mojej sytuacji dotyczą mnie przepisy kodeksu pracy o przeniesieniach ,w momencie gdy spółka ma apteki w jednym mieście
Z uzasadnienia wyroku SN z dnia 19 marca 2008 r. (I PK 230/07): Stałe miejsce pracy to zasadniczo miejsce ściśle określone, w jednej miejscowości, czy nawet w jednej placówce zatrudnienia, w której praca jest regularnie świadczona.

oraz jeżeli odmówię czy mogą mnie zwolnić dyscyplinarnie ?
Tutaj musiałabym wiedzieć to, o co pytałam tj. czy w umowie wskazano m-ce świadczenia pracy.
 
Witam,
umowa była podpisywana w 2002 roku .
W nagłówku widnieje ,że zawieram umowę ze spółką ,poniżej wyszczególniona jest konkretna apteka ze wskazaniem adresu ,jako miejsce swiadzczenia pracy .
W momencie ,kiedy zapytałam się kierownika ,czy wie ,że postępuje niezgodnie z kp ,odpowiedział ,że wie .
Moje pytanie dotyczy ,czy jeżeli jednak odmówię podpisania przeniesienia mogę się spodziewać sankcji w postaci wymówienia pracy ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
 
Do góry