reklama

Powrót do pracy

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez eo1981, 19 Luty 2011.

 1. eo1981

  eo1981 Zaciekawiona BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam
  Czy wracając do pracy po urlopie wychowawczym pracodawca ma obowiązek zapewnić mi takie samo stanowisko pracy jakie miałam przed ciążą? Tzn.taki sam etat? Czy może go od razu zmniejszyć?
  Drugie pytanie dotyczy ciąży.Czy jabkym zaszła w ciążę będąc na urlopie wychowawczym to czy należą mi się jakieś świadczenia? Czy muszę wrócić chociaż na jeden dzień do pracy i dopiero dać zwolnienie np.?
   
 2. reklama
 3. Melulu

  Melulu TP 15.01.2009 r.

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Po wychowawczym wracasz na to samo stanowisko. Wymiar etatu może być zmniejszony od pierwszego dnia na Twój wniosek (odpowiednio wcześniej złożony) lub za porozumieniem stron. W innym przypadku pracodawca musi Ci wręczyć wypowiedzenie zmieniające (może to zrobić od razu pierwszego dnia po Twoim powrocie), a zmniejszenie etatu będzie mieć skutek dopiero po upływie okresu wypowiedzenia.

  Kolejna ciąża na wychowawczym wygląda tak: nie ma zwolnienia chorobowego, natomiast jeśli urodzisz dzidziusia, otrzymasz zasiłek macierzyński (w wymiarze o 2 tygodnie krótszym, niż gdybyś nie była na wychowawczym). Jeśli chcesz mieć płatne zwolnienie w ciąży, musisz zakończyć urlop wychowawczy, czyli złożyć odpowiedni wniosek do pracodawcy. Może się zdarzyć tak, że Twoja niezdolność do pracy powstanie już pierwszego dnia po powrocie, czyli w praktyce w ogóle nie pojawisz się w firmie.
   

Poleć forum