reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poziom kwasu foliowego ponad norme

madlen200

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
9 Lipiec 2019
Postów
42
Dziewczyny mam mutacje mthfr, przed suplementacja kwasem metylowanym mój wynik był poza normą 4,13 od kilku miesięcy biorę zmetylowany kwas foliowy firmy solgara. Dwa tygodnie temu brałam po 2 tab x400 mój wynik to powyżej 20. Od tamtego badania zmniejszylam dawkę wg zaleceń lekarza i wynik z dziś znowu powyżej 20.
Troche się martwię bo jestem w ciąży i czytałam że zbyt wysoki poziom kw foliowego nie jest dobry.
Czy wiecie coś w tym temacie? Z góry dziękuję za pomoc.
 
reklama
Rozwiązanie
Dobrać dawki witamin.Jeśli masz bardzo urozmaicona dietę to może dlatego nie potrzebujesz suplementacji żadnej. Ja bym się przyjrzała jelitom bo jeśli kwas się nie wchłania do komórek to krąży w organizmie w dużych ilościach i może tu jest problem. Albo więcej pić wody żeby się wypłukał?
Bardzo urozmaiconej diety nie mam, ale zakwas pije (pilam) codziennie, koktajle to samo, wiec moga podbijac pewnie...
Zobacze, poczekam jeszcze z tydzien i zrobie badanie bez zadnej suplementacji (bo od miesiaca nic nie biore) i zobacze, czy spada cos.
Za dużo kwasu bierzesz. Poza tym solgar nie na wszystkich dobrze działa. Zamiast tego mama dha kup sobie lad.eevit - metylowany kwas, dha i żelazo tam jest. Możesz dorzucić cholinę + b12 i wystarczy
Tylko że ten mama. Dha premium przypisala mi prof do której trafiłam po dwóch poronieniach i tak nie wiem czy powinnam sama zmieniać sobie Wit.
 
Za dużo kwasu bierzesz. Poza tym solgar nie na wszystkich dobrze działa. Zamiast tego mama dha kup sobie lad.eevit - metylowany kwas, dha i żelazo tam jest. Możesz dorzucić cholinę + b12 i wystarczy
B12 biorę, b6, do tego zastrzyki, dużo tego wszystkiego.
Troche się wkurzyłam tym wynikiem, ale chyba dostawie na jakiś czas ten solgar i zobaczymy po jakimś czasie czy się ciut obniży ten poziom. Dzięki.
 
reklama
B12 biorę, b6, do tego zastrzyki, dużo tego wszystkiego.
Troche się wkurzyłam tym wynikiem, ale chyba dostawie na jakiś czas ten solgar i zobaczymy po jakimś czasie czy się ciut obniży ten poziom. Dzięki.
Też miałam zastrzyki. La.deevit masz ten sam skład a tylko metylowany kwas. Po nim nie będziesz miała takiego wysokiego poziomu. Lepiej brać tylko metyle bo niestety jeśli masz mutacje to ten sztuczny kwas ogranicza wchłanianie tego metylowanego. I to jest błędne koło
 
reklama
Też miałam zastrzyki. La.deevit masz ten sam skład a tylko metylowany kwas. Po nim nie będziesz miała takiego wysokiego poziomu. Lepiej brać tylko metyle bo niestety jeśli masz mutacje to ten sztuczny kwas ogranicza wchłanianie tego metylowanego. I to jest błędne koło
Uważasz że ten wynik jest taki wysoki przez solgar i mama dha? Fakt w mama dha są dwa kwasy zwykły i metylowany.
Kiedyś brałam folik i też nic działał potem zrobiłam badanie i wyszła mutacja mthfr homozygota.
 

Podobne tematy

Do góry