reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Późne zasypianie

Martynaa02

Fanka BB :)
Dołączył(a)
19 Wrzesień 2019
Postów
431
Mam 20 miesięczną córeczkę, która ma problem z zasypianiem. Często, a nawet prawie zawsze zasypia ok 22:30. Półtora miesiąca temu odstawiłam ją od piersi (jadła tylko do nocnego snu i tak zasypiała). Przez tydzień buszowała do 23-24 Bo chciała spać przy piersi, więc tuliłam ją i kołysałam. Od ok tygodnia próbuje usypiac ją albo w łóżeczku lub u nas w łóżku A potem ją przenoszę (śpi całą noc). Ale problem jest z późnym chodzenie spać. Codziennie budzę ją o 7:30, drzemka ok 12 maks. 1h, sama zasypia bez problemu. Problem pojawia się wieczorem. Czasami od 20 próbuje ją uspać, ale nie da rady... POMOCY ! ;)
 
reklama
Proponuje raczej wyciszać otoczenie o określonej porze. Przygaszac światła, nie bawić się w głośne zabawy ect.
Może nie potrzebuje dużo snu stąd późno zasypia.
Nie wiem czy rezygnacja z drzemki jest dobrym pomysłem. To małe dziecko. Może nie mieć sił na cały dzień. A zmęczone dzieci wbrew pozorom śpią gorzej.
 
Mam 20 miesięczną córeczkę, która ma problem z zasypianiem. Często, a nawet prawie zawsze zasypia ok 22:30. Półtora miesiąca temu odstawiłam ją od piersi (jadła tylko do nocnego snu i tak zasypiała). Przez tydzień buszowała do 23-24 Bo chciała spać przy piersi, więc tuliłam ją i kołysałam. Od ok tygodnia próbuje usypiac ją albo w łóżeczku lub u nas w łóżku A potem ją przenoszę (śpi całą noc). Ale problem jest z późnym chodzenie spać. Codziennie budzę ją o 7:30, drzemka ok 12 maks. 1h, sama zasypia bez problemu. Problem pojawia się wieczorem. Czasami od 20 próbuje ją uspać, ale nie da rady... POMOCY ! ;)
A jakiś stały rytm wieczorny ma?
W rodzaju kolacja, kąpiel, czytanie do snu?
 
Do góry