reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prężenie i stękanie u niemowlaka

V

vacum

Gość
moje dziecko 5 tyg zazwyczaj rano pręży się, stęka tak jakby nie mogło zrobić kupki,ale generalnie kazdego dnai się załatwia, więc nie ma jakiś ewidentnych z tym problemów. Nie wiem co to może być, czy jakieś gazy, wzdęcia moga sie tak objawiać? Zastanawiam się co na to? Może espumisan dla dzieci podawany kilka razy dziennie pomoze? Czy może któraś z was mamy miała taki problem z dzidziusiem i może mi doradzić?
 
reklama
moje dziecko 5 tyg zazwyczaj rano pręży się, stęka tak jakby nie mogło zrobić kupki,ale generalnie kazdego dnai się załatwia, więc nie ma jakiś ewidentnych z tym problemów. Nie wiem co to może być, czy jakieś gazy, wzdęcia moga sie tak objawiać? Zastanawiam się co na to? Może espumisan dla dzieci podawany kilka razy dziennie pomoze? Czy może któraś z was mamy miała taki problem z dzidziusiem i może mi doradzić?

U nas okazało się, że szkodziła witamina K w kapsułkach - wystarczyło odstawić i te problemy się skończyły
 
Mój syn też tak ma od 2 tyg życia a już ma prawie 3miesiące i dalej tak ma ale już nie tak bardzo bo przedtem był bardzo marudny i płakał ... Lekarz twierdził że to kolka a nic na tą ,,kolkę niby,,nie pomagało lecz to są nie wykształcone jeszcze jelitka ....Pomagały mu troszkę kropelki bio gaia to jest probiotyk a teraz podaję dicofor też probiotyk spróbuj to kupić jest to drogie niestety 40 zł za 5ml
 
Może być tak, że jest to wynik niedojrzałości dziecka, tzn: mówiąc wprost 'utrudnia' sobie robienie kupki zaciskając zwieracze. Gdzieś o tym czytałam, ale nie mogę znaleźć na ten temat informacji teraz. Potwierdziła to moja pani pediatra bo moja córeczka robiła dokładnie to samo. Jeśli wypróżnianiu nie towarzyszy ból, robi regularnie kupki, a jedynie 'męczy się', postękuje, najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Nie ma potrzeby podawać espumisanu ani niczego innego, o ile nie zaczną towarzyszyć jakieś inne okoliczności, ból, płacz, itp. Zapytaj najlepiej lekarza przy najbliższej wizycie czy jest się czym martwić i poobserwuj dziecko czy mu to stękanie przeszkadza :)
Edit:
http://parenting.pl/portal/stekanie-noworodka
zajrzyj tutaj jest o 'stękaniu'
 
Ostatnia edycja:
Może być tak, że jest to wynik niedojrzałości dziecka, tzn: mówiąc wprost 'utrudnia' sobie robienie kupki zaciskając zwieracze. Gdzieś o tym czytałam, ale nie mogę znaleźć na ten temat informacji teraz. Potwierdziła to moja pani pediatra bo moja córeczka robiła dokładnie to samo. Jeśli wypróżnianiu nie towarzyszy ból, robi regularnie kupki, a jedynie 'męczy się', postękuje, najprawdopodobniej wszystko jest w porządku. Nie ma potrzeby podawać espumisanu ani niczego innego, o ile nie zaczną towarzyszyć jakieś inne okoliczności, ból, płacz, itp. Zapytaj najlepiej lekarza przy najbliższej wizycie czy jest się czym martwić i poobserwuj dziecko czy mu to stękanie przeszkadza :)
Edit:
Stękanie noworodka | parenting.pl
zajrzyj tutaj jest o 'stękaniu'
A po jakim czasie przeszło to twojej córce??
 
karmię piersią. Dzisiaj mała obudziła się o 2:00 i do 4:00 nie mogła spać, coś jej przeszkadzało, a potem o 6:00 i znowu stękała. Troche sie uspokoilam, że to normalne, bo obawiałam się , ze coś jej dolega.Mam nadzieję , że to kwestia czasu.
 
A po jakim czasie przeszło to twojej córce??
W tej chwili nie pamiętam, ale trwało to dość długo, zaczęło się ok 4 tygodnia, może 3, a skończyło gdzieś w 3 miesiącu. Zdaje się, że jak skończyła 3 miesiące to już robiła kupki "bezszelestnie" ;). Ciężko sobie przypomnieć, bo od momentu kiedy dowiedziałam się, że to nic poważnego, przestałam na to zwracać uwagę. Mała nie płakała, tylko jakby wypróżnienie sprawiało jej 'trudność', chyba też nie za każdym razem. Na początku zdecydowanie częściej. Obserwuj dziecko, ale nie przejmuj się nadmiernie :) Do 3-4 miesiąca trwa swoisty 'okres adaptacyjny', niektórzy mówią o 4 trymestrze ciąży ;), noworodek jest jeszcze niewykształcony dostatecznie, dlatego często zachowuje się niestandardowo :tak:. Jeśli podejrzewasz, że coś sprawia mu ból (ale tzw. kolka też może być wynikiem niedojrzałości - fizycznej albo neurologicznej), ma gorączkę, wydaje się chore, przelewa się przez ręce, kupka jest niepokojącej konsystencji, albo utrzymuje się inny jej kolor (jednorazowo zielona kupka to jeszcze nic takiego), warto to skonsultować z pediatrą. Jeśli jednak dziecko wydaje się być w dobrym nastroju, tylko w jednym aspekcie jego zachowanie odbiega od normy, można jak sądzę poczekać np do wizyty przy okazji szczepień. :-)
 
No u mojego zaczeło się to od 2 tyg życia ...Na początku się martwiłam tym teraz juz też się przyzwyczaiłam zresztą za 2 tyg kończy 3 miesiące to może minie juz całkiem
Vacum przyzwyczaisz się zapewne tak jak ja z czasem będzie się zmiejszało to stękanie tak u mnie jest ...
Tytanowa a przy oddawaniu gazów też miała takie spinanie stekanie??
 
reklama
kasiula222 nie pamiętam dokładnie czy to było przy kupie tylko czy przy bączkach też, ale wydaję mi się, ze przynajmniej na początku też przy gazach. Głowy sobie nie dam uciąć :-) Muszę chyba szybko decydować się na drugie dziecko bo jak ja po kilku miesiącach nie pamiętam co się z moim dzieckiem działo, to jak ja sobie dam radę z drugim :-p Wszystkiego będę się musiała uczyć od nowa :-D
 

Podobne tematy

Do góry