reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

prezerwatywa hmmm???

Różnie o tym mówia ogólnie mówi sie że prezerwatywa chroni przed wszelkimi chorobami ale nigdy nie można wierzyć wszystkiemu.
 
reklama
Aniam pisze:
Ale ja slyszalam ze nawet bez zadnego zabezpieczenia szanse na zakazenie sie wirusem hiv sa ok.10 %. To jakim cudem w prezerwatywie mialoby byc gorzej? A przez seks oralny byly tylko 4 przypadki zakazenia (na wszystkie na swiecie).  Juz calkiem zglupialam- jedni mowia tak, inni inaczej i komu tu wierzyc.
jak się jest wiernym nie ma problemu, czy prezerwatywa ma otworki czy nie, czy są mikro czy makro, to AIDS nie grozi
 
Liriel pisze:
No właśnie co do tych mikrootworków...to czasem się może zdażyć tak, że sie plemniczek jednak przeciśnie...co do wirusa HIV...wirusy te są mniejsze niż mikrootworki w prezerwatywie, więc 100% skuteczność prezerwatywy w walce z AIDS jest po prostu mitem.

A jak kiedyś jeden pan w TV właśnie o tym mówił i zrobił demo: założył na głowę taką smieszną czapeczkę i przez rakietę tenisową ją przetykał i przechodziła to go z telewizji zaraz wyrzucili ! :(
 
To ja wam powiem coś szokującego. Znam parę, w której mąż, zresztą przy akceptacji zony, seksi się z innymi kobietami. Robi to zawsze bez zabezpieczeń, te kobiety też są swobodnych obyczajów i mają wielu przypadkowych partnerów. Kiedy go spytałam czy się nie boi zakażenia powiedział, ze co ma byc to będzie, każdy ma coś tam pisane i jesli coś ma się stac to i tak się stanie a jesli nie, to nie. Warto zdać sobie sprawę, że ta zaraza właśnie w ten sposób się rozprzestrzenia, i pamiętać, ze można być całe życie nosicielem nie będąc chorym.
 
Babeczki dziekuje wam za te wypowiedzi,a czy 8 dni po stosunku moge zrobic juz test ciążowy?bo słyszalam,ze sa takie co wykrywaja nawet 6scio dniową ciążę?pozdrawiam, ;)
 
ja robiłam test ( badanie krwi,około 10 zł) po około 2 tyg i już wyszło... i to na pewno jest pewniejsze niz taki zwykły test.
 
reklama
Dokladnie!czasem moze dojsc do naturalnego poronienia...
Co do hiv...oj wiecie ciezko jest sie tym zarazic...ja znam pary gdzie np maz jest + zona - i normalnie wspolzyja bez zabezpiefczenia i kobieta jest zdrowa!zalezy to wszystko od wiremi i innych czynnikow!pozatym co do seksu oralnego to droga gdzie najmniejsze jest ryzyko zarazenia sie!! i w stanach zalecaja wlasnie ten typ seksu! A co do ilosci to jest potrzebna spora ilosc i wlasnie tak sie zabezpieczaja pary +/- i jakos jak uwazaja nie slyszalam by sie dowiedzialy o zakazeniu!
Pozatym jak dziewczyny tu pisaly! jak sie jest wiernym to niema sie czego bac!:)
 
Do góry