reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Probiotyk - czy i jak długo dla dziecka?

Dołączył(a)
10 Listopad 2016
Postów
2
Witam, mam pytanie odnośnie leczenia dzieci. Czy podczas brania antybiotyku stosujecie probiotyki? Jeśli tak, to jak długo? Czy możecie to jakoś uzasadnić? Internet niestety jasnej odpowiedzi nie daje, a kto jak nie Wy będzie wiedzieć najlepiej, co jest dobre dla naszych dzieci :)
 
reklama
Z antybiotykami ZAWSZE podaje się probiotyki, nie tylko dzieciom, dorosłym też.
Antybiotyk wyniszcza organizm, zabija nie tylko bakterie, ale też dobrą florę jelitową - dlatego antybiotykoterapii przeważnie towarzyszy biegunka.
Probiotyk podajemy od momentu podawania antybiotyku do zakończenia, a ja podaję jeszcze minimum 7 dni po zakończeniu leczenia.

Mało z tego, dzieciom chorym przewlekle rodzice podają probiotyki na stałe, w systemie np. 10 dni podawania, 10 dni przerwy, bo przy probiotykach dzieci mniej chorują.

My stosujemy Dicoflor 10 w kapsułkach :)
 
Probiotyki można stosować bez obaw można podawać niemowlętom nawet przez 6-8 miesięcy. Są to preparaty całkowicie bezpieczne stosuje się je zarówno w profilaktyce, jak i w leczeniu chorób alergicznych. Ale w ciągu miesiąca należy zastosować 10 dniową przerwę.
 
Ją probiotyk podaje zawszę przy antybiotyku i po zakończeniu stosowania jakieś 7-14 dni (zależy od antybiotyku i stanu młodego) dodatkowo probiotyk podaję przy praktycznie każdej wirusówce bo młodemu często pojawiają się wtedy problemy z brzuszkiem i obowiązkowo przy biegunce i długoutrzymujących się wodnistych kupkach. Raz probiotyk nam pomógł przy zaparciach (chociaż nie wiem czy to nie był zbieg okoliczności)
 
Dziękuję za odpowiedzi. A te terminy 7, 14 dni to macie od lekarza? Bo na opakowaniach lekarstw są różne zalecenie co do długości brania i się gubię... Dicoflor to chyba w ogóle zalecany jest stosować dłużej?
 
Probiotyk to nie jest lekarstwo. To są suplementy zawierające żywe ("dobre") bakterie, które normalnie występują w naszym organizmie, a dokładniej w jelitach. Niestety zarówno nasz aktualny tryb życia, stres, przetworzona żywności, używki i wiele innych, a w przypadku dzieci, antybiotyki wyniszczają florę bakteryjną. Dlatego należy pracować nad tym aby ją odbudować. Oczywiście można włączyć do diety kefiry i kiszonki, ale po pierwsze, one nigdy nie dostarczą odpowiedniej ilości tych dobrych bakterii do jelit, gdzie ma nastąpić kolonizacja, a po drugie, które dziecko (albo niemowle) lubi jeść kiszoną kapustę, ogórki czy kefir? Szczególnie dużą uwagę na dobre preparaty probiotyczne powinny zwrócić matki, których dzieci przyszły na świat poprzez cesarskie cięcie.
 
reklama
Słyszałam o tym, ja co prawda rodziłam sn, ale i tak położna wspominała, żeby podawać probiotyki. Kupiłam active flora baby, można go podawać od 1 dnia życia.
 
reklama
Zawsze probiotyki do antybiotyku, ajlepiej przez ok 2 tyg. Nawet jak mi jakieś zostają to daje tak poprostu. Moja położna nawet zalecana, że po 1mc życia maluszka można po 2 3 kropelki dicofloru do mleka dodawać raz dziennie lub na jakiś czas, jak się przypomni
 
Do góry